1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Reszty reszt 54, 2012,

akryl, płótno, sklejka, 72,8 x 82 cm,
sygn. u góry po prawej 'RESZTY RESZT 54 | AKRYL | 246 MAD', środek po lewej: '72,8 x 82 cm', środek: 'JAN BERDYSZAK | 2012'

cena wywoławcza: Wykup abonament

UKŁĘBIENIA V, 1961

gwasz, tempera, tektura
76 x 64 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: Jan Berdyszak 1961
na dolnym marginesie nalepka-maszynopis: Jan Berdyszak UKŁĘBIENIA V gwasz-temp. 71 x 83 1961
na odwr. nalepka CBWA, Galeria Odwach w Poznaniu, z danymi pracy wpisanymi ręką artysty

BEZ TYTUŁU, 1975

akwarela, ołówek, karton, wycięcia
45,8 x 45,3 cm
sygn. oł. l.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1975

Koła podwójne, 1962

gwasz, papier; 40 x 20,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

KOŁO PODWÓJNE V, 1962

olej, płótno, 161x 121 cm
sygn. i opisany na odwrocie: 1962 J. BERDYSZAK / KOŁO PODWÓJNE V - PIONOWE
na blejtramie nalepka wystawowa Muzeum Narodowego w Poznaniu z 1971 r.

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
Manfred Kluckert Gallery, Niemcy
Jan Berdyszak, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 5.4. - 18.8, 1971.
REPRODUKOWANY:
Smolińska-Byczuk M., Makowiecki W., Pawłowski M., Jan Berdyszak - Prace 1960-2006, Galeria Miejska ARSENAŁ w Poznaniu, Poznań, 2006, s.14.

Kompozycja kół VI, 1966

edycja: 3/15
drzeworyt, papier, 143 x 46.5 cm
sygn. p.d.: BER/DY/SZAK 1966
oraz l.d.: Kompozycja kół VI. drzeworyt

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Poznań
zakup bezpośrednio od artysty
Jan Berdyszak, BWA Arsenał, Poznań 1968.
Jan Berdyszak, malarstwo, rzeźba, grafika, Galeria Zachęta, Warszawa 1969.

Bez tytułu, 1987 r.

technika mieszana/papier, 22,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 19 | 87'

bez tytułu, 1971

olej, deska, 65×63 cm
sygnowany na odwrocie: "Jan Berdyszak 1971"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja Wojciecha Fibaka

Literatura:
Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2010, s. 16

dyptyk: Komplementarność i Refleksja Komplementarna, 1980–1983

płyta, akryl, 57×75 cm i 58,5×30,5 cm
sygnowane na odwrociach:
"Jan Berdyszak komplementarność 1980-1983"
"Jan Berdyszak refleksja komplementarna 1980-1983"

Kompozycja, 1994

akryl, płótno, deska, 103 x 79 cm, sygnowany i opisany na odwrociu: AKRYL / 19 / 94 / JAN / BER / DYSZ / AK

Milczenie VII (1974)

sygn. dat. l.d.
autochemigrafia, papier
48x82 cm

Kompozycja (1998)

sygn. l.d.dat. l.g.
akwarela, papier
30.5x22 cm (w świetle passe-partout )

Obszar bikoncentracji', 1974-75 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 90 x 45 cm
sygnowany, datowany i pisany na odwrociu: 'AKRYL | JAN | BER | DYSZ | AK | 1974-75 | OBSZAR | BIKONCENTRACJI', obok wskazówka montażowa

Projekt wyobrażeń III, 1990

litografia, papier; 76 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
70 x 53,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: 22/34 Projekt wyobrażeń III JAN / BER / DYSZ / AK / 1990

Z notatnika

gwasz, papier; 29,5 x 20,5 cm;

Studium po... XIV, 1980-1983 r.

autoffset/papier, 56,5 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1980 | 1983, | STUDIUM PO... XIV. | STUDY AFTER ... XIV', opisany p.d..: 'autoffset 9/11'

Droga, 1986 r.

autoffset, papier, 37 × 48 cm w świetle passe-partout
odbitka 33 z 40

Kompozycja, lata 60. XX w.

pastel, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);

kolaż, szablon/papier, 101 x 41 cm

Kompozycja, 1975 r.

tempera/papier, 38 x 22 cm
sygnowany i datowany ołówkiem śr.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1975'

liczba obiektów: 417