PRZEBINDOWSKI Zdzisław (1902 - 1986)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura; 39 x 49 cm
Sygnowany p. d.: Z. Przebindowski
olej, sklejka, 40,5 x 57 cm
sygn. p.d.: Z. Przebindowski
na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Krakowie z 1936, wypełniona pismem maszynowym, oraz naklejka autorska: Zdzisław Przebindowski / Pejzaż
olej, tektura, 65 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski
na odwrocie napis autorski : 38.58. "Wenecja Bydgoska" olej rok 1957
olej, płótno, 60,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski;
na odwrocie napisy autorskie: Zdzisław Przebindowski / 26,54 r "Kwitnące drzewa" / 49 x 60 cm
olej, płótno, 60,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski;
olej, płótno, 60,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski;
olej, płótno, 54,5 x 74 cm;
sygn. p.d.: Z. Przebindowski 1948
olej, tektura, 53 x 63 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski
na odwrocie: nalepka autorska z tytułem obrazu oraz napis autorski: "Pejzaż z Kalwarii jest wersją pierwszego/ obrazu z r. 1937 pod tym samym tytułem/ reprodukowanego w Historyi Malarstwa III Tom/ T. Dobrowolskiego/ Z. Przebindowski"
olej/tektura, 59 x 69 cm
sygnowany p. d.: `Z. Przebindowski`
Motyw architektoniczny z Krakowa
olej/tektura, 102 x 73 cm
na odwrocie naklejka: `Centralne Biuro wystaw artystycznych | oddział w Krakowie | Autor Zdzisław Przebindowski | Nazwisko właściciela to samo | Adres właściciela Kraków Frycza Modrzewskiego 43 m 12 | Tytuł dzieła "Motyw architektoniczny | z Krakowa Nr porządkowy zgłoszenia | Technika wykonania olej | Wymiary wys cm 100 szer cm 70 Nr leg ZPAP 1311 | cena 3 500`
olej/płótno, 86 x 61 cm
sygnowany l. d.: `Z. Przebindowski`
na odwrocie papierowa naklejka: `Zdzisław Przebindowski | "Wnętrze z aktem" | olej 86 x 61`
olej, płótno, 73 x 60 cm;
sygn. p.d.: W dowód serdecznej / przyjaźni ofiaruję / Z. Przebindowski 1945
Olej, tektura; 34,5 x 49,6 cm
Sygnowany l. d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie ołówkiem: prof. Przebindowski
Kościół Norbertanek na Zwierzyńcu w Krakowie
olej/karton, 64 x 49 cm
sygnowany u dołu: `Z. Przebindowski`
olej/tektura, 55 x 46 cm