1 zł
2 600 000 zł

HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)

Martwa natura z tulipanami

olej, tektura,
59 x 50 cm;
sygn. p. d.: j. hrynkowski / 1937

cena wywoławcza: Wykup abonament

Róże

akwarela, papier,
50 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis wtórny: Jan Hrynkowski/ Róże akwarela/
Własnośc prywatna/ P. St. Żurawskiej/ Batorego L. 1.

Pejzaż z drogą, 1933 r.

olej/płótno,
55,5 x 72 cm
sygnowany i datowany p. d.: `j. hrynkowski 1933`

Dobry Pasterz, 1925

Drzeworyt;
wym.: 140 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Koty (erotyk), 1920

Drzeworyt;
wym.: 135 x 135 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski, l.d.: Koty.

Akt (w kapeluszu), 1920

Drzeworyt;
wym.: 160 x 145 mm;

Panorama z widokiem Wawelu, ok. 1928

Litografia barwna;
wym. planszy: 345 x 420 mm;
niesygn. Grafika z teki "Kraków", 1928; stan bdb.

Chrystus d¼wigający Krzyż, 1960

Sangwina, papier;
wym.: 56 x 47 cm;
sygn. oł. p.d.: j. hrynkowski, 960.

Jarzyny

olej, sklejka,
60,5 x 49,5 cm;
sygn. p.g.: j.hrynkowski
Na odwrocie nalepka: ZARZźD MIEJSKI W ŁODZI / WYDZIAŁ KULTURY I SZTUKI / GALERIA SZTUK PLASTYCZNYCH, z 1948 r. z tytułem obrazu.

Martwa natura z tulipanami

olej, tektura,
59 x 50 cm;

Martwa natura z tulipanami

olej, tektura
59 x 50 cm;

Jesień

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. l. d.: j. hrynkowski /r. 967

KWIATY, 1952

olej na tekturze, 45 x 51 cm, sygnowany p.d. "J. Hrynkowski 952"

Pejzaż parkowy, 1939 r.

olej/płótno, 63 x 79 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1939 | jhrynkowski`
na odwrocie papierowa naklejka: `Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków | w Krakowie - Dom Plastyków | Salon II 1939 | Autor Hrynkowski Jan | Tytuł dzieła Pejzaż parkowy | Rodzaj dzieła: olejny 500 | Podpis autor`

Widok na Wawel

autolitografia, wym.: 28,5 x 37 cm,
niesygn. Z teki: Kraków, wyd. przed 1939 r.

Martwa natura

olej, tektura, 66,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: J Hrynkowski

Martwa natura z owocami (1927)

sygnowany dat. p.d.
olej płótno, 57.5x44.5 cm

Podmiejski pejzaż, ok. 1920

sucha igła; wym.: 90 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Dziewczynka II, 1923

litografia barwna; wym.: 370 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki "Autolitografie", Kraków 1923. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 236.

Dziewczynka I, 1923

litografia barwna; wym.: 420 x 285 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki "Autolitografie", Kraków 1923. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 236.

liczba obiektów: 196