1 zł
2 600 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Zofii Nalepińskiej - Bojczukowej, 1927

Gwasz, pastel, tektura;
64 x 42,5 cm
Sygn. i dedykowany p.d. A Mme Michajło (Leop. Gottlieb) Paris 927

cena wywoławcza: Wykup abonament

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Major Leon Berbecki

sygn. na kam.p.d.,
litografia,
31x21.7 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

FEMME ASSISE, ok. 1935

olej, płótno
sygn. l.d.: "L Gottlieb"
46,50 x 38 cm
proweniencja: Collection Joseph Stieglitz
Par cessions successives, a l`actuel propriétaire
wystawiany : Au dos étiquette du Salon de Cracovie, 1935

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

Gwasz, papier;
36 x 26 cm
Sygn. l.d. l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Femme a la toilette

technika mieszana
sygn. l.d.
41 x 30 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

akwarela, kredki, piórko, tusz, papier,
35 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

MIŁOSIERDZIE (BARMHERZIGKEIT)

litografia barwna/papier,
37 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Leopold Gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret mężczyzny

olej, płótno,
105,5 x 105,5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

FEMME COUSANT

Olej, papier naklejony na płytę
sygn. p.d. "leopold gottlieb"
48 x 37 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna; wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm); nie sygn.; poniżej komp. napisy typograficzne: autor, tytuł, technika, wydawca. Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft fur verwielfaltigende Kunst.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Major Leon Berbecki

litografia, papier,
31,2 x 21,4 cm;
sygn. p. d.: L Gottlieb
l. d. napis: Mjr. Leon Berbecki / Kmdt 29 pułku bryg. Piłsudskiego
poniżej okrągła pieczęć: KOMENDA / II-go Pułku / I BRYG. LEG. POLSK.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Żniwa, 1920

olej, płótno
81 x 97 cm
sygn. p.d. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret młodego mężczyzny

olej, płótno;
126 x 99 cm
sygn. l.d. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

BARMHERZIGKEIT (Miłosierdzie), 1906

Litografia barwna,
40 x 30 cm (arkusz), u dołu drukowane napisy w jęz. niemieckim: autor, tytuł, technika i wydawca.
Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft für vervielfältigende Kunst.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Zygmunta Czermańskiego, 1928

Gwasz, akwarela, węgiel;
wym.: 64 x 49 cm;
sygn. oł. p.d.: Czermańskiemu z przyjaźni L. Gottlieb Paryż 928.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna;
wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm);
sygn. oł. p.d.: Leopold Gottlieb. Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft für verwielfältigende Kunst. Egzemplarz z luksusowej edycji zawierającej prace sygn. przez artystów (edycje zwykłe miały nadruki typograficzne).

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pijak, 1927

olej, płótno;
39,7 x 50,4 cm
sygn. l.d. l.gottlieb
Obraz posiada ekspertyzę prof. Jerzego Malinowskiego.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Dwie kobiety

technika mieszana, papier;
53 x 41

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

BARMHERZIGKEIT (MIŁOSIERDZIE)

litografia barwna/papier,
37 x 30 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Okropności wojny, ok. 1915

Akwaforta;
wym.: 300 x 400 mm;
sygn. oł. l.d.: J. Gottlieb.
Niezwykle rzadka grafika artysty. Po konserwacji.

liczba obiektów: 230