1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Kompozycja erotyczna/Głowa dziewczyny (praca dwustronna)

Kompozycja erotyczna
tusz, papier, 27 × 41 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: J.N.
Głowa dziewczyny
tusz, papier, 19 × 16 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: J.N.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1960 r.

ołówek, papier, 20,3 × 29,4 cm
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 1960

Akt z lustrem, 1998 r.

serigrafia barwna, papier, 76 × 57 cm (odcisk płyty), 80,5 × 62 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Nowosielski 1998 r.,
opisany l. d.: 14/64

Abstrakcja geometryczna, ok. 1958

akwarela, gwasz, papier; 29 x 20,5 cm w (świetle passe-partout);
sygn. l. d.: J.N. (ołówkiem).

PEJZAŻ ZIELONY, 1985

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. na odwr. na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI 1985

Ołtarz (1957)

sygn. dat. l.śr.
akwarela, ołówek, papier
28x20.8 cm

Statek niewolnic, 1982 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm

- kolekcja instytucjonalna, Polska

- wystawa indywidualna, Polnisches Instytut, Lipsk, maj 1987
- wystawa indywidualna, Galeria W pasażu, Wrocław, kwiecień 1987
- wystawa indywidualna, Galeria trzech obrazów, Kraków ASP, czerwiec 1982

Pejzaż miejski (Kraków), 1973 r.

olej/płótno, 60 x 75 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J.NOWOSIELSKI | 1973' na odwrociu papierowa nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz nalepka galerii Gest

- wystawa indywidualna, Instytut Kultury Polskiej i Zitadele Spandau, Berlin, październik-listopad 1995
- wystawa retrospektywna, Muzeum Narodowe Poznań, Muzeum Narodowe Wrocław, Zachęta Warszawa, Muzeum Narodowe Kraków, 1993
- wystawa indywidualna, Galeria Arsenał, Białystok, maj-czerwiec 1991
- wystawa indywidualna, Lwowska Galeria Obrazów, Lwów, wrzesień-październik 1990
- wystawa indywidualna, Muzeum Okręgowe, Radom, czerwiec-wrzesień 1990
- wystawa indywidualna, Salon Wystawowy BWA Białystok, listopad 1976
- wystawa indywidualna, BWA Arsenał, Poznań, sierpień-wrzesień 1976
- wystawa indywidualna, BWA Rzeszów, marzec-kwiecień 1975
- wystawa indywidualna, Pawilon Wystawowy BWA Kraków, styczeń-luty 1974
- wystawa indywidualna, Galeria BWA Lublin, marzec 1973

Akt, 1985 r.

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1985'

- Wystawa Grupy Krakowskiej, Pałac Sztuki, Kraków, październik 1992

Dziewczyna w kostiumie gimnastycznym, 1952 r.

olej/płótno, 102 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1952'

- Galeria Starmach, Kraków

Znak Jonasza , 1964 r.

olej/płótno, 80 x 59 cm
opisany na odwrociu: ' "ZNAK JONASZA" 1964 | 80 x 59 | Jerzy Nowosielski'

- kolekcja Wojciecha Siemiona, Polska

- "Wizerunek - widzenie - wyobraźnia", Galeria Współczesna KMPiK, 21.11.1965-01.1966
- wystawa indywidualna, Salon Wystawowy oddziału PAX, Łódź, maj-czerwiec 1965
- wystawa indywidualna, Dom Turysty, KMPiK, galeria Pegaz, Zakopane, grudzień 1964
- wystawa indywidualna, Galeria Krzysztofory, Kraków, październik-listopad 1964
- wystawa indywidualna, Salon BWA Katowice, maj-czerwiec 1964

Kompozycja abstrakcyjna, 1968 r.

olej/płótno, 120 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | "KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA" | 1968' oraz 'R.39' 'P.6.' i 'B.2.'
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy, papierowa nalepka wystawowa z wystawy polskiej sztuki podczas Festiwalu w Edynburgu w 1972 oraz papierowa nalepka wystawowa z Galerii Współczesnej K.M.P. i K. "RUCH" w Warszawie z 1970 r.

- Wystawa polskiej sztuki podczas Festiwalu w Edynburgu,
Galeria Richard Demarco, Edynburg 1972
- Wystawa indywidualna Galeria Współczesna K.M.P. i K. "RUCH", Warszawa 11.12.1969-4.01.1970

Kompozycja abstrakcyjna, 1965 r.

olej/płótno, 80,5 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY Nowosielski 1965'

- Jerzy Nowosielski. Malarstwo, BWA Kraków, 1974

Akt w okularach, 1969

olej, płótno; 100 x 60 cm
sygnowany na odwrociu, na krośnie g.: "J. Nowosielski 100 x 60 1969"; nalepka z opisem pracy; nalepka Desa; pieczątka wywozowa; nalepka z Muzeum Narodowego w Poznaniu, pracownia konserwacji i rzeźby
Literatura:
- Jerzy Nowosielski, red. P. Cypryański, A. Szczepaniak, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielski, Kraków 2003, il. s. 313, poz. kat. nr 451.
Proweniencja:
- Galeria Starmach, lata 90. XX w.

Martwa natura, ok. I poł. lat 50. xx w.

olej, płótno naklejone na deskę; 24 x 33 cm;
sygnowany na odwrocie "JERZY NOWOSIELSKI"

Abstrakcja, 1962

olej, płótno; 90 x 77,5 cm
sygnowany na odworcie l.g. "Jerzy Nowosielski | 1962"; l.d. "Jerzy Nowosielski"
Proweniencja:

KONCERT, 1954 r.

węgiel, tusz/papier, płótno, 96 x 126 cm
sygnowany l.d.: J. N.

- Jerzy Nowosielski, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003

- Jerzy Nowosielski , Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, repr. poz. kat. 188, s.189

Akt, 1993 r.

tusz na papierze, 51 x 56 cm, sygn.

Projekt wnętrza

tusz, papier; 21 x 29,2 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. Nowosielski

Chrystus - Pantokrator - praca dwustronna

gwasz, ołówek, papier; 32,3 x 23,2 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.;
na odwrocie portret dziewczynki i napis l. g.: TERESKA

liczba obiektów: 1183