1 zł
2 600 000 zł

TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Bez tytułu, 1999 r.

tusz, flamaster, 30 x 42 cm, sygn.
Dar Rodziny.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Narodziny ognia, 1962

olej, płyta;
60 x 76,5 cm
sygn. p. d.: TCHÓRZEWSKI
na odwrocie napis autorski?: J.Tchórzewski 62/ "NARODZINY OGNIA" oraz napis mało czytelny napis: (...) / WR III5393/99/87 ?

Kompozycja (Wielbłąd), 1961

Akwaforta; wym.: 145 x 112 mm;
sygn. oł. p.d.: JTchórzewski oraz na pł. p.d.: JT61, odb. 21/60.

Narodziny ognia, 1962

olej, płyta;
60 x 76,5 cm
sygn. p. d.: TCHÓRZEWSKI
Na odwrocie napis autorski?: J.Tchórzewski 62/ "NARODZINY OGNIA" oraz napis mało czytelny napis: (...) / WR III5393/99/87 ?

Leżąca kobieta, 1957 r.

gwasz/tektura, 65 x 100 cm

Literatura:
- Jerzy Tchórzewski, katalog, [red.] Katarzyna Jankowiak, Zofia Starikiewicz,  [tł.] Marcin Turski, ABC Gallery, Poznań 2001, poz. 16, s. 49.
- Jerzy Tchórzewski, katalog wystawy, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, październik 1980, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, listopad 1980, [oprac.] Mariusz Hermansdorfer, Wrocław 1980.

Estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Głowa, 1977 r.

flamaster/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JTch 77`

Estymacja: 2 000 - 3 000

Kompozycja, 1963 r.

olej/karton, 96 x 62,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: `J. Tchórzewski`

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Obraz 2/61, 1961 r.

olej/płótno, 65 x 95 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J. Tchórzewski 61`
opisany na odwrociu: `J. Tchórzewski`, na blejtramie tytuł: "OBRAZ 2/61" oraz naklejki wystawowe

- Prywatna kolekcja

Estymacja: 38 000 - 48 000 zł

Kompozycja abstrakcyjna, 1993 r.

akwarela/papier, 49 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `J. Tchórzewski 93`

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Kompozycja, 1964

gwasz, papier, 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Tchórzewski `64

Ptaki

technika mieszana, papier; 79 x 59 cm
sygn. l.d. J.Tchórzewski

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

BLUE, 1995

flamaster na papierze, 58 x 42 cm,
sygn. na licu w lewym dolnym rogu: J. Tch 95, na odwrociu dedykacja: Praca dedykowana na aukcję charytatywną w dniu 25. 02. 2013 na lecz prof. Z. Januszewskiego KJ

Bez tytułu, 1975

flamaster, papier naklejony na deskę,
20 x 20 cm
sygn. p. d.; J Tchórzewski
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 / oprawa w/g projektu /Henryka Stażewskiego / aut. J. Tchórzewski oraz stempel: Galeria VAVA / PL Kościuszki /17-307 Mielnik

Erotyzm polski, 1955 r.

akwarela/papier, 35 x 50 cm
sygnowany p. d. `J. Tchórzewski | 55`
reprodukowany na okładce książki Andrzej Banach "Erotyzm po polsku", Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1974 r.

Estymacja: 8 000 - 12 000

Bez tytułu, 1991r.

rysunek tuszem,
40 x 50 cm,
sygn.
Dar Rodziny.

Bez tytułu, 1975

20 x 20 cm
sygn. p. d.; J Tchórzewski

Godzina 24.30, 1967 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J. Tchórzewski 67`
opisany na odwrociu: `J. Tchórzewski 67| "GODZINA 24:30"`

Pochodzenie: D.A. Polswiss Art

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 35 000 - 45 000

Ptaki, 1988

technika mieszana, papier;
78 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Tchorzewski 88.
na odwrocie powtórzona sygnatura

Ptaki, 1988

technika mieszana, papier;
sygn. l. d.: J. Tchórzewski 88.

Kompozycja, 1964

gwasz, papier,
70 x 100 cm;

liczba obiektów: 275