PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
Studium postaci siedzącego chłopca
niesygnowany
tusz, akwarela papier
31x23.8
cena wywoławcza: Wykup abonament
Studium postaci siedzącej dziewczynki
sygn. p.d.
tusz, akwarela papier
30.5x23
niesygnowany
olej, tektura
58.5x47.5
Portret kobiety w czerwonej sukni
olej, płótno
115 x 80,5 cm;
sygn. l. g.: z. pronaszko
sygn. p.d.
akwarela, papier
29x20 (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.
akwarela, papier
22.2x32.5
sygn. p.d.
akwarela, papier
22.2x32
MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE
olej na płótnie, 76 x 65 cm,
sygnowany l. d. "z. pronaszko"
sygn. p.d.
akwarela, papier
23.3x31.3 (w świetle passe-partout )
olej na płótnie, 90 x 69 cm, sygnowany p.d. "Z.Pronaszko.",
na odwrocie dwie kartki wystawowe z XXVIII Biennale w Wenecji
w 1956 r. oraz kartka nieczytelna.
akwarela/papier,
309 x 28,5 cm
sygnowany p. d.: `Z. Pronaszko`
Czytająca - portret żony artysty
akwarela/papier,
33,5 x 27 cm
olej/płótno dublowane,
52 x 72 cm
sygnowany l. g.: `Z PRONASZKO`
olej, płótno
50.8 x 71 cm
sygnowany l.g.: Z. Pronaszko
olej, płótno, wym.: 147 x 123 cm,
sygn. l.d. "Z. Pronaszko"
tusz, papier, wym.: 48,5 x 67 cm,
sygn. l.d.: "Z. Pronaszko"
akwarela, papier, wym.: 42,5 x 30 cm,
sygn. p.g.: "Z. Pronaszko"