PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)
technika własna, karton naklejony na tekturę, 53,3 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: H. Płóciennik 97 (kredką), oraz sygn. p. d.: H. Płóciennik 1999. (ołówkiem).
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 49 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem śr. d.: H. Płóciennik 1998, sygn. powtórzona;
autocynkografia/papier, 39,5 x 32 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: Miodowy miesiąc IX" epr. d'art. autocynkografia 1968 r. (AP.) Henryk Płóciennik'
monotypia/papier, 60 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1. (AP). 2013 Henryk Płóciennik'
linoryt/papier, 44 x 51,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"POŁÓW I" 11/50 dla Mariana Maliny przyjaźnie LINORYT 1963 Epreuve d'artiste Henryk Płóciennik'
technika własna/papier, 49 x 36.50 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'H. Płóciennik'
- Rynek Sztuki, Łódź, 1997
*opłata droit de suite
monotypia, karton;
44,7 x 33,6 cm (odcisk płyty), 62 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (A.P.) 2012. (ołówkiem).
monotypia, karton; 45 x 33,3 cm (odcisk płyty), 61,8 x 47,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Autoportret" monotypia + 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2011. (ołówkiem).
technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 53,5 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Płóciennik 95; sygn. l. d. powtórzona.
technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d.: H. Płóciennik 1998 (ołówkiem);
technika mieszana/papier, 27,5 x 37,5 cm
sygnowany p.d.: 'H.Płóciennik'
technika własna, papier; 43,5 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 99, l. d. powtórzona sygnatura.
technika własna, papier; 37,5 x 49 cm;
sygn. i dat .śr. d.: H. Płóciennik 97, l. d. powtórzona sygnatura.
akwarela/papier, 50 x 31 cm
sygnowany l. d.: 'H. Płóciennik| H.P.'
olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H. PŁÓCIENNIK 87', obok odciśnięte w farbie linie papilarne artysty
na odwrociu nieczytelny stempel
linoryt/papier, 55 x 46 cm, (odcisk płyty: 36 x 30 cm)
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: "Ero I" /Epr. dart. /linoryt 1971. /(AP) /Henryk Płóciennik
linoryt, monotypia/papier, 47 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: "W Galerii" 1/1 /linoryt + monotypia 2009./(AP) /Henryk Płóciennik.
akwarela, flamaster, gwasz, tusz/papier, 42 x 31,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 96.'
tusz, akwarela, 27,5 x 12,5 cm
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 86
tusz, akwarela, 23,5 x 17 cm