1 zł
2 600 000 zł
/7

DRETLER-FLIN Stefania (1909 - 1994)

Portret kobiety

sygn. p.g., technika mieszana, papier, 28.5x20.5

cena wywoławcza: Wykup abonament

GDAŃSK. 6 AUTOLITOGRAFJI WYKONAŁA ST. JUERÓWNA, 1930

Sześć litografii o wymiarach 31,5 x 21 cm (wymiary arkusza - i teki - 37 x 28 cm), odbijanych własnoręcznie przez autorkę, sygnowanych i datowanych ołówkiem. Siódma litografia - na okładce teki.
Stan: okładka teki przybrudzona, grzbiet lu¼ny, okładka tylna reperowana. Litografie z bardzo drobnymi ubytkami.
Bardzo rzadkie! Z posiadania rodziny artystki.

ORFEUSZ I EURYDYKA

drzeworyt, 35,8 x 30 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "St. Dretler - Flin", l.d. tytuł pracy.

Nad morzem, 1962

linoryt, 17,5 x 31 cm
sygn. p.d.: StDFlin (19)62 ; l.d.: Nad morzem

CYGANKA II, 1958

monotypia na bibułce, 21,5 x 16 cm, sygnowana l.d. "Cyganka II". p.d. "S. Dretler-Flin"

CYGANKI II, 1958

monotypia na bibułce 22 x 16 cm, sygnowana ołówkiem l.d. "Cyganki II",
p.d. "St. Dretler-Flin"
Wystawiana na retrospektywnej wystawie dzieł artystki z lat 1929-1979 w Pałacu Sztuki Kraków 1979. W kat. wystawy w dziale monotypii, poz. 13.

WODA SODOWA, 1934

drzeworyt, 17 x 21,5 cm, sygnowany l.d.
"oryg. drzew. 1934", p.d. "St. Juer-Dretlerowa"

Mojry, 1964

linoryt; wym.: 300 x 310 mm; sygn. p.d.: St. Dretler-Flin, l.d.: Mojry. Lit.: Katalog wystawy "Grafika w Krakowie 1945-1974", Kraków 1974, opis i ilustracja

Patera z dekoracją szaro-różową

glina malowana szkliwami, szkliwa częściowo spływające, długość: 30 cm,
sygn. na spodzie: monogram wiązany FF

Wazon biało-niebieski

glina, szkliwa zaciekowe, spływające, 22,5 cm;

Wazon czarno-żółty

glina, szkliwa zaciekowe, spływające,
wys. 21,5 cm, sygn. na spodzie: monogram wiązany FF

Mojry, 1964

linoryt, wym.: 300 x 310 mm, sygn. p.d.: St. Dretler-Flin, l.d.: Mojry. Lit. Katalog wystawy Grafika w Krakowie 1945-1974, Kraków 1974, opis i ilust.

/7
liczba obiektów: 132