1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Okładka albumu Sztuka PolskaMalarstwo z 1903 r.

litografia barwna na szarym kartonie, 38,5 × 28,5 cm, sygn. na kamieniu l.d.: Józef Mehoffer / 1903
Grafika zrobiona na zamówienie wydawcy H. Altenberga jako okładka albumu "Sztuka Polska. Malarstwo" wydanego we Lwowie w 1903 roku.
Reprodukowana m.in. w: Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, s. 119

cena wywoławcza: Wykup abonament

Studium dziewczyny

węgiel, papier, 41 x 26,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer

Portret kobiety

kredka, papier; 60 x 46 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Józef Mehoffer

Okładka albumu Sztuka Polska

Okładka albumu Sztuka Polska. Malarstwo wg projektu Józefa Mehoffera, 1903 Litografia barwna na szarym kartonie, 38,5 x 28,5 cm;
sygn. na kamieniu l.d.: Józef Mehoffer / 1903; Album "Sztuka Polska" ukazał się nakładem księgarni H. Altenberga we Lwowie, praca reprodukowana m.in. w: Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, s. 119.

Akt, ok. 1890

Węgiel/papier; wym.: 62 x 47 cm;
niesygnowany; naddarcia marginesów bez szkody dla kompozycji; zaplamienia. Kompozycja z okresu studiów w Paryżu. W zbiorach muzealnych znajdują się inne kompozycje artysty przedstawiające tę samą modelkę.

Akt, ok. 1890

Węgiel/papier; wym.: 62 x 47,5 cm; niesygnowany; naddarcia marginesów bez szkody dla kompozycji; zaplamienia Kompozycja z okresu studiów w Paryżu. Szkic nagiej kobiety wykorzystał Mehoffer w grafice Anioł zemsty (1903).

Studia głów kobiecych, ok. 1900

Rysunek ołówkiem, papier; wym.: 16,8 x 24,4 cm;
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer; śr. d. notatki autorskie.

Zuchwały ogrodnik II, 1912

Akwaforta; wym.: 215 x 300 mm,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer. Na marginesie ślad po konserwacji. Lit.: "Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej", Kraków 1964, poz. 439.

Przed dworkiem

olej/tektura, 25 x 35 cm
sygnowany l.d.: `Józef Mehoffer.`

Portret kobiecy, ok. 1900

Węgiel, papier; wym. w świetle oprawy: 42,5 x 32,5 cm; nie sygn. Załączone potwierdzenie autentyczności złożone przez wnuczkę artysty.

Portret kobiety z czerwonym makiem, 1941 r.

pastel/papier naklejony na płótno, 61 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.g.: `Józef Mehoffer | 1941.`

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Zakryta czarnym płaszczem, 1905-1907

akwaforta, akwatinta, papier żeberkowy; 14,3 x 9,2 cm (wymiar kompozycji)
sygn. p. d.: Józ Mehoffer (ołówkiem)
Rycina IX z cyklu "Tancerka - Guerrero".
Lit.: "Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej", Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1964, s. 199-200, poz. 432.

Szkic dekoracji teatralnych do 1 odsłony III aktu Judasza Rostworowskiego (1912)

niesygnowany (na odwrociu nalepka TPSP w Krakowie)
ołówek, papier
34x21 cm

FONTANNA, 1895

rysunek kredką i węglem na kartonie, 34,5 x 24 cm, sygnowany i datowany p. d. "Józef Mehoffer /1895"

Urwany koń (Helcia Tatarówna), 1904

Litografia na żeberkowym papierze; wym. komp.: 350 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer.

Popołudnie w ogrodach Belwederu, 1890

Ołówek, papier; wym.: 21,3 x 29,5 cm; nie sygn.; p.g.: 1890, p.d.: 23/3; śr.d.: Belweder.

Pokłon Trzech Króli

olej/tektura, 63 x 52 cm

Odwrocie:
opisany piórem: "W braku własnoręcznego podpisu, potwierdzam autentyczność obrazu p.t. "Pokłon Trzech Króli", jednego z ostatnich dzieł malarskich Józefa Mehoffera, podpisano Józefowa Mehofferowa"

Estymacja 50 000 - 70 000 zł

3 szkice do dekoracji w kościele Franciszkanów w Krakowie

(studium Piłata, studium ręki w historycznym kostiumie, martwa natura)
prace opatrzone autorskimi dopiskami
węgiel, papier, wymiar każdej pracy: 46 x 29 cm (w świetle oprawy), całość: 46 x 91 cm w świetle oprawy

estymacja: 12000 - 15000 zł

Portret mężczyzny

ołówek, papier żeberkowy, 58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski?: O. Honorat (?) Jezuita w Wojczy

Szkice - 3 rysunki

studia do Piłata (stacje krzyżowe w kościele franciszkanów w Krakowie)
studium ręki w historycznym kostiumie,
martwa natura,
węgiel, papier
każda praca: 46x29 (w świetle oprawy), całość: 69x96 cm

liczba obiektów: 431