1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Portret, 1990

litografia, papier; 30 x 20 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 218/300 (ołówkiem).
Litografia dołączona do druku "Jerzy Nowosielski. Rysunki. Maski i nagość", Galeria Starmach, Kraków, październik 1990.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret kobiety

tusz/papier, 35 x 20,8 cm
sygnowany p.d: 'J.N.'

Portret

ołówek/papier, 28,6 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'NOWOSIELSKI'

akwarela/papier, 19 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J.N.'

Martwa natura

ołówek, papier, 10,5 × 15 cm
sygn. p. d.: J. N.

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Postaci, 1956 r.

tusz, papier, 20 × 28,5 cm w świetle pass-partout
sygn. i dat. p. d.: J. N. 1956

Akt, 1997 r.

serigrafia barwna, papier, 78 × 57 cm (odcisk płyty) , 83 × 61,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Nowosielski 1997 r. oraz opisany l. d.: 41/50

Akt z lusterkiem, 1997 r.

serigrafia barwna, papier, 50,5 × 74 cm (odcisk płyty), 80 × 55,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Nowosielski 1997 r oraz l. d. ołówkiem: 37/50

Portret kobiety, 1976

Olej, płótno; wym.: 35 x 26,5 cm (w rzeczywistości kompozycja większa przy każdym brzegu 2 cm - obraz oprawiony autorsko tak, by malowane płótno zakrywało brzegi blejtramu); sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1976.

Wspomninie z Egiptu, 1991 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1991'

PROFIL, 1994

tusz pióro, papier żeberkowy z filigranem
43,3 x 31 cm
sygn. w l.g. rogu pionowo: JERZY NOWOSIELSKI 1994

Abstrakcja, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 85 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995 r.', opisany l.d.: '53/60'

Akt leżący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 93 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '39/60'

Abstrakcja, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 92 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '57/64'

Akt z miastem, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 87 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '6/60'

Bez tytułu, 1950-51 r.

olej/płótno, 55 x 40 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski'
OPINIE:
- praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Dziewczyna w pokoju, 1948 r.

olej/płótno, 88 x 68 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY | NOWOSIELSKI | 1948'

OPINIE:

Akt, 1980 r.

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1981'

OPINIE:
- Galeria Starmach, Kraków
- Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Kraków, maj 1992
- Jerzy Nowosielski, red. Piotr Cypryański, Andrzej Szczepaniak, Kraków 2003, s. 466, poz. 587 (il.)
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy w Galerii Starmach, Kraków 1992 (okładka)

Niewolnice na Morzu Egejskim, 1979

olej, płótno; 60 x 80 cm
na odwrocie pośrodku dedykacja: "Kochanemu Panu | Franciszkowi Kotuli |w dowód wieloletniej |przyjaźni | Jerzy Nowosielski | 1979", l.d.: "Zakupiono od Bobuli", p.d.: "Niewolnice na Morzu Egejskim"

- Jerzy Nowosielski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1993
- Jerzy Nowosielski, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 1993
- Jerzy Nowosielski, Galeria "Zachęta" w Warszawie, Warszawa 1993
Reprodukowany:
- Jerzy Nowosielski, publikacja towarzysząca wystawie w Zachęcie Państwowej Galerii Sztuki w Warszawie, red. P. Cypryański, A. Szczepaniak, Kraków 2003, s. 506, nr kat. 576.
- A. Kostołowski, W. Nowaczyk, Jerzy Nowosielski, Poznań 1993, poz. kat. 223, s. 269.

Akt we wnętrzu, około 1965 r.

olej, płótno, 79,5x59 cm
niesygnowany

do obrazu dołączony jest certyfikat z Fundacji Nowosielskich

Pochodzenie
- kolekcja Eugene'a Ordona z Wayne State University w Detroit
- dom aukcyjny Okna Sztuki, Milanówek
- dom aukcyjny Desa Unicum

liczba obiektów: 1183