1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Relief nr 122, 1975 r.

akryl/płyta pilśniowa, 53 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'H. Stażewski | nr.122 | 1975'

- kolekcja prywatna, Niemcy

cena wywoławcza: Wykup abonament

Relief nr 86, 1976 r.

akryl/płyta pilśniowa, 44 x 43 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 86 | 1976 | H. Stażewski'

Nr 42, 1977 r.

akryl/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
na odwrociu papierowa nalepka z potwierdzeniem autentyczności podpisana przez Wiesława Borowskiego: 'Potwierdzam autorstwo | Henryka Stażewskiego | 24. marca 1999 r.', stemple z Galerii Foksal, nieczytelny stempel wywozowy DESA i numer inwentarzowy '175'
OPINIE: - do pracy dołączony certyfikat autentyczności Wiesława Borowskiego

- Galeria Foksal, Warszawa

Kompozycje geometryczne, 1984 r.

serigrafia/papier, 14,9 x 14 cm (wymiary każdej z prac)
każda z grafik sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski 1984', opisana l.d.: 'H.C.109/150'

KOMPOZYCJA

Długopis,karton; 13,5 x 18 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem l.d.: H. Stażewski
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

KOMPOZYCJA NR 7, 1973

olej, płyta, 60 x 60 cm
sygn na odwrocie: H. Stażewski
na odwrocie: papierowa nalepka z galerii Annely Juda Fine Art w Londynie

PROWENIENCJA:
kolekcja rodziny Varisella, Warszawa
kolekcja prywatna, Polska
Annely Juda Fine Art, Londyn
ze zbiorów artysty

Henryk Stazewski Paintings and Reliefs, Annely Juda Fine Art, 10 XI - 18 XII 1982, Londyn 1982.

REPRODUKOWANY:
Henryk Stazewski Paintings and Reliefs, Annely Juda Fine Art, 10 XI - 18 XII 1982, Londyn 1982, kat. 11.

OPISANY:
Henryk Stazewski Paintings and Reliefs, Annely Juda Fine Art, 10 XI - 18 XII 1982, Londyn 1982, opis pod nr kat. 11.

KOMPOZYCJA NR 72, 1976

olej, płyta, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: nr 72/ 1976/ H. Stażewski

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska

Relief

technika własna, tektura, 35 x 35 cm w autorskiej oprawie
sygn. p.d.: H.Stażewski

* opłata z tytułu "droit de suite"

Łyżka, 1977

łyżka drewniana, akryl, 29 cm
Artysta w 1977 roku stworzył serię malowanych drewnianych łyżek. Obiekt pochodzi z prywatnej kolekcji krytyka sztuki.

Relief nr 13, 1969 r.

akryl/deska,92,5 x 59,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 13 - 1969 | H. Stażewski'

- Galeria Zapiecek, Warszawa, 1993
- kolekcja prywatna, Niemcy

Relief nr 31, 1973 r.

relief, akryl, aluminium/płyta, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 31 - 1973 | H. Stażewski'
na odwrociu naklejki wystawowe z Galerii Foksal w Warszawie i Gallerii Milano w Mediolanie

OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat autentyczności Wiesława Borowskiego
- Galeria Foksal, Warszawa
- Galleria Milano, Mediolan
- Galleria Milano, Mediolan

Kompozycja, 1973

olej/ceramika, wys.: 38 cm, śr.:5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu 'H.Stażewski | 1973'
opisany na odwrociu: 'H. Stażewski | 1973'

Kompozycja, 1973

olej/ceramika, wys.: 4,5, śr.:36,5 cm
opisany na odwrocie: 'H.Stażewski | 1973'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 29
- Misy pełne sztuki, "Kurier polski", nr 15, 22.01.1979

POSTAĆ PRZY STOLE, 1962

Olej, ołówek, tusz, długopis, karton, pilśnia; 20 x 17 cm; z autorską oprawą 24 x 21,5 cm
Sygnowany na odwrocie: 1962 | H.Stażewski

Kompozycja abstrakcyjna

litografia, papier welinowy, 84 x 65 cm
sygn. ołówkiem

Grafika wydana w 1973 r. w okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowana artystycznego "Abstraction-Création", którego członkiem był Stażewski, nakład 150 egz.

Kompozycja przestrzenna, ed. 11/100, 1961 r.

relief przestrzenny, drewno, akryl, pleksiglas, 59 x 33 x 15 cm
sygnowany i datowany na awersie na pleksiglasie p.d.: 'H. Stażewski 1961', l.d. nr ed.: '11/100'

Relief nr 30, 1976 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 43,5 x 43,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 30 | 1976 | H. Stażewski' oraz pieczątka

ABSTRAKCJA GEOMETRYCZNA, 1956-1960

gwasz, papier
29 x 41,5 cm
sygn. p.d.: STAŻEWSKI

Obrazowi towarzyszy ekspertyza p. Bożeny Kowalskiej z 7 VIII 2016 roku.

gwasz, papier
29 x 41,2 cm
sygn. p.d.: STAŻEWSKI

Kompozycja, 1974/1979 r.

serigrafia/papier, 60,5 x 59 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'nr 80/100 H. Stażewski 1974/1979'

liczba obiektów: 616