1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Śmierć troski (przyczyniła się do tego wzrostu), 1968 r.

linoryt/bibułka, 39 x 26 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Śmierć troski (przyczyniła się do tego wzrostu) epr. d'art. S.Fijałkowski 68 | Panu Wojciechowi Skrodzkiemu z wyrazami szacunku'
u dołu dedykacja: 'A ja Danusi Wróblewskiej | ofiaruję w dowód przyjaźni | i na pamiątkę wspólnych | trudów | - Wojtek Skrodzki | 10.VI. 1977'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Hommage à Witold Lutosławski', 1993 r.

linoryt/papier, 67 x 47,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'S.Fijałkowski 93' i opisany l.d.: 'Hommage à Witold Lutosławski' oraz śr.d: 'e.a.'
dedykowany u dołu: 'Drogiej Pani Danucie Wróblewskiej z wyrazem szacunku, wdzięczności i sympatii'

III Wielki Rów (1986)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
92.5x78.5 cm

22 VII 65, 1965 r.

ołówek, papier, 40,5 × 28 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem l. d.: S.Fijałkowski
oraz opisany l. d.: 22 VIII 65 i p. d.: 7 m/65

Piękny Prawdomówny, 1973 r.

linoryt, papier, 35,5 × 27,5 cm (odcisk płyty), 39 × 31,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski 73. oraz opisany l. d.: Piękny prawdomówny i śr. 22/35

Postylla - uzdrowienie opętanego (wytrąconego z kosmicznej równowagi), 1976 r.

linoryt, papier, 36 × 41,5 cm
(odcisk płyty), 39,5 × 44,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski 76 oraz opisany l. d.: Postylla - uzdrowienie
opętanego (wytrąconego/z kosmicznej równowagi) i śr. 17/40

Kompozycja - Autostrada, 1995 r.

akryl, olej/płótno, 117 x 82 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na krośnie: 'S. FIJAŁKOWSKI (AUTOSTRADA) 1995 21 WRZEŚNIA'

Nowa chusta św. Weroniki, 1960 r.

olej/płótno, 80,8 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na krośnie: 'S. Fijałkowski 3/60 Nowa Chusta św. Weroniki'
na odwrociu naklejki z opisem pracy

- Dom Aukcyjny Agra-Art, 2006
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Galeria Współczesna, Warszawa 1966
- Związek Literatów, Łódź 1961
- Galeria Krzysztofory, Kraków 1961

24 VIII 70, 1970 r.

olej/płótno, 40 x 29,8 cm
opisany na odwrociu na kośnie: '24 VIII 70 36/70'

Żywa mandala, 1962

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na krośnie: S. Fijałkowski Żywa mandala

Galeria Krzywe Koło, Warszawa, luty 1962
Galeria Współczesna, Warszawa 1966

Opisany przez Henryka Andersa, łódzkiego krytyka i historyka sztuki w katalogu do w/w wystawy
Dodatkowo:
"Sztuka godna tego miana nie stara się oddać widzialnego: otwiera oczy". - Paul Klee
"Nie jest to przypadek - pisze w "Arts" Raymond Charmet - że w każdym stuleciu człowiek, po doświadczeniach pełnych zuchwalstwa, pragnie przede wszystkim jasnej świadomości samego siebie, którą wyraziłaby sztuka zmierzająca do największej harmonii i równowagi".

* opłata z tytułu "droit de suite"

LXIII Autostrada 84, 1984

olej, płótno, 78,5 x 92,5 cm
sygn. na krośnie: S. Fijałkowski - LXIII Autostrada 84 4/84

Wystawy:
Indywidualna wystawa, Galeria Studio, Warszawa 1990
Wystawa BWA, Krems/Salzburg 1990
Polskie malarstwo lat 80, Opera w Lipsku 1990

Studia talmudyczne IX, 1978

linoryt, papier, 51 x 39 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: S.Fijałkowski 78, l.d. IX Studia talmudyczne 17/50

Studia talmudyczne XVII, 1979

linoryt, papier, 46 x 35 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: S.Fijałkowski 79, l.d. XVII Studia talmudyczne 12/50

18 XII 98, 1998 r.

akwarela, ołówek/papier, 72,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'S. Fijałkowski' i opisany l.d.: '18 XII 98'

7.IV.60, 1960 r.

akwarela/papier, 36 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '7.IV.60 St Fijałkowski | wymienione nazwy kolorów'

17.XI.2001, 2001 r.

akwarela, ołówek/papier, 34 x 46 cm
datowany i opisany u dołu: '17.XI.2001 73/2001'

- "Stanisław Fijałkowski. Akwarele", Galeria Piekary, Poznań 30.04-22.06.2003

Zupełnie nowa autostrada I, 2007 r.

akryl, węgiel, płótno, 100 × 100 cm
opisany na krośnie: S. Fijałkowski zupełnie nowa autostrada I
oraz nalepka z wystawy W kręgu Strzemińskiego, 13.VI - 4.VII.2014 w Galerii Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski, ul. Łobzowska 3, Kraków z opisem obrazu

Autostrada

olej/ceramika, wys.: 4 cm, śr.:36,5 cm

Bez tytułu, 2014 r.

grafika komputerowa, e/a, 34 x 25,5 cm, sygn.

Teka grafik – XYLON 63, 1984

linoryt, papier, 42x32 cm cm,
niesygn. poza kompozycja lewy dolny róg zapis ołówkiem 11 XII 70

Z kolekcji Zbigniewa Paluszaka

liczba obiektów: 593