1 zł
2 600 000 zł

KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)

Konstrukcja zielona, 1958

olej, tempera, płótno,
42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
na odwrocie: Al. Kobzdej / Warszawa, nalepki z numerami oraz dwie nalepki wystawowe z danymi obrazu (w jęz. włoskim i polskim)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ślepy - Aveugle, 1958

olej, płótno,
110 x 136 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958;
na odwrocie, na krośnie autorski napis: Aleksander Kobzdej 1958 "Ślepy" 110x136..... Naklejki: V Bienal de Sčo Paulo / 9 / Museu de Arte Moderna (1959), CBWA Warszawa - z tytułem "Ślepy" (1959), Alfandega de Rio de Janeiro (1959), miejsce nieokreślone (napisy w języku francuskim), z tytułem "Aveugle", 1958, "prix de vente 200 dollars".

Konstrukcja zielona, 1958

olej, tempera, płótno,
42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958;

Złoty Fetysz, 1964

olej, płótno
100 x 80 cm
sygn. p.d. Kobzdej / 64

Idol czarno-szary, 1962

olej, płótno;
100x 81 cm
sygn. p.d. Kobzdej/ 1962

Postacie, 1947

olej, płótno,
60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1947

Plaża, 1949

akwarela, tusz, papier,
14 x 18,5 cm (w świetle oprawy) 22,5 x 30 cm (arkusz);
na passe-partout napis: art malarz prof Aleksander Kobzdej ze zbiorów arch St Michela 1949

Isole

olej, płótno
100 x 72,3
sygn i dat. p.d. Kobzdej / 1966; na odwrociu: Aleksander Kobzdej 1966 "isole"

ZA KULISAMI

olej na płycie,
66 x 80 cm,
Sygnowany u dołu pośrodku: "Kobzdej"
na odwrocie wizerunek głowy kota, wymiary, tytuł pracy, podpis "A. Kobzdej"

PEJZAŻ NADWODNY Z KĄPIĄCYMI SIĘ, 1954

Tusz, papier;
28 x 38 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d.: Kobzdej, p.d. (napis ołówkiem): Krapkowice (?) IX 54
Na odwrocie pieczątki: "P.P. >Desa< | Dzieła Sztuki i Antyki | Przedsiębiorstwo Państwowe (?)| SKLEP PLASTYKI WSPÓŁCZESNEJ | Warsz....| tel. 26-25.."; "Przedmiot nie podlega |zakazowi wywozu za granicę" oraz napis długopisem: "TD 578 | 78 r. | 10 000,-"

Połknięte Światło, 1960

collage, płótno,
129 x 84 cm;
sygn. na odwrocie: Aleksander Kobzdej / 1960
na blejtramie tytuł: "Połknięte Światło";

Tusz, papier;
Na odwrocie pieczątki: P.P. >Desa< | Dzieła Sztuki i Antyki | Przedsiębiorstwo Państwowe (?)| SKLEP PLASTYKI WSPÓŁCZESNEJ | Warsz....| tel. 26-25..; Przedmiot nie podlega | zakazowi wywozu za granicę oraz napis długopisem: TD 578 | 78 r. | 10 000,-

KLOWN I MODELKA, 1954

olej na płótnie,
130 x 90 cm,
sygnowany l.d. "Kobzdej 54", z tyłu, na płótnie, ręką autora "Kobzdej" i tytuł pracy; na krośnie, także autorskie "Kobzdej"

Przestrzeń nr 24, 1970 r.

akryl, relief, papier mache, siatka metalowa/płyta pilśniowa,
75 x 44 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Przestrzeń No 24 | Aleksander Kobzdej | 1970 | 75 x 44` oraz nalepka wywozowa `DESA Works of Modern Art.` na wystawę w Bezirkamt Charlottenburg von Berlin

Połknięte Światło, 1960

collage, płótno,
129 x 84 cm;

Mexico III, 1962

olej, płótno; 81 x 65 cm
sygn. l.d. Kobzdej 1962

PEJZAŻ NADWODNY Z KźPIźCYMI SIĘ, 1954

Tusz, papier
Na odwrocie pieczątki: "P.P. >Desa< | Dzieła Sztuki i Antyki | Przedsiębiorstwo Państwowe (?)| SKLEP PLASTYKI WSPÓŁCZESNEJ | Warsz....| tel. 26-25.."; "Przedmiot nie podlega | zakazowi wywozu za granicę" oraz napis długopisem: "TD 578 | 78 r. | 10 000,-"

Połknięte światło, 1960

collage, płótno
129 x 84 cm;
sygn. na odwrocie: Aleksander Kobzdej / 1960; na blejtramie tytuł: "Połknięte Światło"

Postacie

olej, płótno
60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1947

Szczelina w bieli z tematem, 1968

olej, płótno, drut, papier-mache; 110 x 65 x 13 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: A. Kobzdej, / Szczelina w bieli z tematem / 1968 / 110 x 65

liczba obiektów: 236