1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Pieśń o pawiu i o kluczu , 1979 r.

akwarela, gwasz, technika własna, tusz/papier, 39,5 x 62,5 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: `Zbigniew Makowski`

Estymacja: 10 000 - 13 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja , 1963 r.

tusz/papier,
55,5 x 80 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Zbigniew Makowski 1963`

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Dziecko z zabawkami, 1956 r.

tusz/papier,
33 x 24 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l. d.: `ZM II. 1956 r.`

Portret kobiety, 1956 r.

kredka/papier,
33 x 24 cm (arkusz)
sygnowany i datowany śr. d.: `Z. Makowski 56`

...jeden z tych wielkich obrazów..., 1975 r.

gwasz/papier,
27 x 37,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany, datowany i opisany u góry: `...une de ces grandes images... Zbigniew Makowski VIII 1975`

Une de ces grandes images

gwasz, papier
28 x 38 cm
sygn. dat. i tyt. p.g. 'Zbigniew Makowski 1975' (upper right)

Labyrinthe et danse

olej, płótno
65 x 93 cm
sygn. i dat. p.g.: 'Zbigniew Makowski 1977'

Tantric dream, 1965

tusz chiński, papier,
71,5 x 52 cm;
na odwrocie nalepka z Albright Knox Art Gallery w Buffalo, NY z wystawy: 17th contemporary artists from Poland, (26 września - 31 października, 1976) z nazwiskiem autora, datą.

30.I.1930, 1963

tusz, tusz lawowany, papier;
38 x 48 cm
sygn. p.d. Zbigniew Makowski V.1963

Inrernique lacus, 2009 r.

akwarela, tusz/papier,
35 x 50 cm (arkusz)
napisy i sygnatura u góry

Velum, 1996-97

olej, akryl, płyta pilśniowa,
100 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zbigniew Makowski F. 1996-97;
na odwrocie napisy autorskie oraz nalepka z Gallery Alice Pauli

Kompozycja z kluczami, 1968 r.

gwasz/papier,
81,5 x 56,5 cm
sygnowany i datowany p.d. `ZBIGNIEW MAKOWSKI 1968`

Kompozycja, 1969

gwasz, papier,
54 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zbigniew Makowski VIII 1969

Zaćmienie, 1988 r.

tusz, gwasz /papier, 66 x 78 cm (arkusz), 78 x 88 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. u dołu: `Zbigniew Makowski IX 1988`

JEST W BURZY COŚ BEZSENSOWNEGO…, 1978

olej, płyta pilśniowa,
65 x 82
wzdłuż górnej krawędzi napis autorski i sygnatura:
Jest w burzy / Coś bezsensownego, jakby hipostazowana metafora natrętna / Szamotała się w studni czasu albo sowa | złapana w biały dzień, dziobiąca, wczepiona pazurami / w ratujące ją ręce jak w tej dantejskiej / Kampanilli | zbigniew Makowski | fec.1978

Tusz, papier
wym.: 21 x 28 cm
sygn. na odwrocie: Zbigniew Makowski.

KOMPOZYCJA METAFORYCZNA, 1964 R.

tusz lawowany, akwarela/papier
48 x 62 cm,
sygn. i dedykacja autorska z boku, wzdłuż prawej krawędzi

GRUDZIEŃ, XII 1963

tusz pióro, pędzel, lawowanie, papier krem.,
47 x 64 cm
sygn. tuszem p.g.: Zbigniew Makowski, grudzień 1963. p.d. sygnatura jako element kompozycji: ZMR OK 63

Bez tytułu, 1978

Olej, deska
wym.: 40 x 30 cm
sygn. i datowany w obrębie kompozycji: Zbigniew Makowski fec. 1978; na odwrocie naklejka BWA w Łodzi z opisem obrazu.

QUOD ERIT IN VOTIS, 1967

Gwasz, tusz, papier;
55 x 75 cm

liczba obiektów: 224