1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Gimnastyczka

rysunek/kredka/tusz/papier, 12.50 x 8 cm, oprawiony, sygnowany monogram p.d: 'J.N'

- Galeria ARTEMIS, Kraków, 2016

*opłata droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wnętrze cerkwi

akwarela/tempera/tusz/papier, 20 x 15 cm,oprawiony, sygnowany monogramem l.d: 'J.N'

*opłata droit de suite

Projekt ikonostasu

tempera/papier, 12.50 x 25 cm, oprawiony, sygnowany monogramem na odwrociu: 'J.N'

*opłata droit de suite

Akt czerwony, 1997 r.

serigrafia, ed. 15/25, 70.00 x 50.00 cm, oprawiony, sygnowany ołówkiem p.d: 'Jerzy Nowosielski 97 15/25'

*opłata droit de suite

Akt na plaży, 1999 r.

serigrafia, ed. E.A, 76.50 x 55.30 cm, oprawiony, sygnowany ołówkiem p.d: 'Jerzy Nowosielski' 99 E.A' Egzemplarz kolekcjonerski

*opłata droit de suite

Praca dwustronna: Bez tytułu (Postać kobieca)

tusz/papier, 29,5 x 20,4 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'J.N.'

Portret Zofii Gutkowskiej Nowosielskiej, 1963 r.

ołówek/papier, 23,7 x 19,3 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.N. 1963'

OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

Kompozycja abstrakcyjna, 1960 r.

olej, płótno, 47 × 62 cm
Do pracy dołączone zaświadczenie o autentyczności wydane przez Fundację Nowosielskich w Krakowie z 2008 r.

Proweniencja:
- praca była bezpośrednim prezentem od artysty

Zwiedzajcie Wybrzeże Kości Słoniowej!, 1983 r.

olej/płótno, 71 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Zwiedzajcie Wybrzeże Kości Słoniowej! | J.N. 83'
na odwrociu, na blejtramie papierowa nalepka z Galerii pod Różą w Krakowie z opisem pracy
OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich w Krakowie

- Galeria pod Różą, Kraków

Portret, 1952 r.

olej/płótno, 51 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1952'

- zakup w Galerii Starmach, lata 90. XX w.

Plaża, lata 50. XX w.

tusz/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'
OPINIE:

Portret, 1952 r.

ołówek/papier, 30,1 x 21 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: "JERZY NOWOSIELSKI 1952'

OPINIE:

Zamyślona, 1999

serigrafia, papier; 48,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Nowosielski (ołówkiem), nr odbitki l. d.: 55/150/99 (ołówkiem);
dołączony kalendarz z 2000 roku z 12 reprodukcjami J. Nowosielskiego; całość ujęta w oryginalną tekę.

Pejzaż z wiatrakami

olej, płótno; 60 x 72 cm;
na odwrocie, na krajce płótna napis autorski (?): NOWOSIELSKI;
na odwrocie nalepka z Ministerstwa Kultury i Sztuki (Departament Plastyki Wydział Twórczości Plastycznej) wraz z okrągłym stemplem, zawierająca odręcznie wypisaną informacją o obrazie: I - 1154 - 5241 / Nowosielski Jerzy / Pejzaż z wiatrakami / olej 72 x 60 cm / 2.500,- / z wystawy indywidualnej / Łódź 4 VI 1957.
Według przekazu oferenta obraz był eksponowany na wystawie indywidualnej w łódzkim CBWA, 8-30 stycznia 1957 r., następnie wystawę powtórzono w Warszawie.

Bez tytułu (Cerkiew/Szkice), 1990 r.

długopis/papier, 21 x 14,7 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.N.'

OPINIE:
- praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

inna/inny, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.:'J.N.'

Praca dwustronna: [Św. Mikołaj] na odwrociu: [Wnętrze świątyni]

tempera/papier, 27 x 24,5 cm
na odwrociu sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.N.'

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA

Akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 20,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: J.N.

Hierarchowie, 1952

akwarela, papier; 28,6 x 20,2 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: J. N. 52

Projekt witraża

akwarela, papier; 32,3 x 10,5 cm;
sygn. prawy bok: J. N.;
na odwrocie napis: JELON

liczba obiektów: 1183