1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dom rybaka w Kazimierzu

olej, płótno; 44 x 70 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54

Wisła, ok. 1920

olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI

Pejzaż - Porwanie - szkic, ok. 1931

olej, tektura; 25 x 33 cm;
Na odwrocie napis: "Porwanie" - szkic / ok. 1931;

Z Ziemi Lubelskiej I, 1947

olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947;

Portret kobiety

olej, tektura; 39,5 x 34,7 cm;

Zima na Podhalu

olej/karton, 30 x 54 cm
sygnowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI'

Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944

akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem), poniżej autorski opis ołówkiem

Lit.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [Katalog wystawy monograficznej], Warszawa - "Zachęta" grudzień 1980 - styczeń 1981, dział "Akwarele, gwasze", kat. poz. 52; Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej,
z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 45.

Namiot i wozy cyrkowe w Edam, 1915 r.

ołówek, papier, 25 x 34 cm w świetle passe-partout; sygn. l. d.: SC, dat. p. d.: Edam 1915

Budowa mostu na Wiśle, 1944

akwarela, brystol; 14,7 x 24,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI;
napis p. d.: "Pierwszy polski most / na Wiśle / W [?] Warka r. 1944 / sierpień;
napis u dołu: SZKIC ZASADNICZY;
napis p. d.: na pierwszym planie / płk. Lubański z oficerami / pr. Pliński.

ŚWIĄTEK NAD WISŁĄ, 1921

Olej, płótno; 54 x 113 cm
Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1921
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum w Łowiczu 1998; w katalogu poz 14

STUDIUM NIEBA, ok. 1904

olej, deska
15,8 x 23,8 cm
sygn. l.d.: St CZAJKOWSKI
na odwrocie napisy: - tuszem p.g.: St. Cz. | inw. 13:
- pośrodku: "Studium nieba" | ok. 1904 | Studyum nieba;
- niżej kredką: Złoty o[....] | 17.
nalepki:
- 1. z zachowaną częścią tekstu: 501 | [...]dyum nie[...];
- 2. z odręcznym napisem: 27 | W [w kółku] | 17;
- 3. wystawowa (druk, atrament): WŁASNOŚĆ [przekreślone, u góry: WYSTAWA MUZEUM OKRĘGOWEGO | W SANDOMIERZU | AUTOR | TYTUŁ "Malarstwo Stanisława Czajkowskiego" 1981

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Stanisław Czajkowski (1878-1954), [katalog], MKiS, CBWA, Warszawa "Zachęta", Warszawa 1980, s. nlb., nr kat. 30 (wystawiony jako własność żony artysty p. Anny Laudańskiej-Czajkowskiej oraz p. Ireny Kościałkowskiej).

Świątek nad Wisłą, 1919 r.

olej, płótno, 68,5 × 49,2 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI/1919
na odwrocie: dwa razy numer inwentaryzacyjny: St. Cz. inw. 339,
nalepka z nazwiskiem artysty i tytułem oraz nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie z informacjami o wystawie pośmiertnej Stanisława Czajkowskiego, grudzień 1980-styczeń 1981, nr kat.: 164

Wystawiany i opisywany:
Stanisław Czajkowski (1878-1954), [katalog], MKiS, CBWA, Warszawa "Zachęta", Warszawa 1980, s. nlb., nr kat. 164

Pejzaż, 1906r.

olej, płótno, 120 x 161 cm
sygn. i dat. l. d.: 1906 STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie (?): Autor Czajkowski Stanisław/Adres Kraków/Dzieło: Pejzaż /Rodzaj ol(ej)

Powódź, ok. 1950

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,4 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 433 oraz A 48 (w kole) kat. 59

Bibl.: Stanisław Czajkowski. 1878-1954; Katalog wystawy monograficznej CBWA Zachęta, Warszawa 1981, kat. poz. 59; Stanisław Czajkowski.
Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 44.

Drzewa w Kaliszanach I, 1953

olej, tektura; 21,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953;
na odwrocie tytuł obrazu z datą oraz nr: St. Cz. / inw. 239

Bibl.: Stanisław Czajkowski. 1878-1954; Katalog wystawy monograficznej CBWA Zachęta, Warszawa 1981, kat. poz. 691

Pierwszy polski most na Wiśle

akwarela, papier; 16,8 x 24,4cm;
sygn.p.d.: ST.CZAJKOWSKI;

Drzewa jesienią

olej, tektura; 45 x 35cm;

liczba obiektów: 418