1 zł
2 600 000 zł

KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)

Ślepy - Aveugle, 1958

olej, płótno
110 x 136 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958;
na odwrocie, na krośnie autorski napis: Aleksander Kobzdej 1958 "Ślepy" 110x136 (...)
Naklejki: V Bienal de Săo Paulo / 9 / Museu de Arte Moderna (1959), CBWA Warszawa - z tytułem "Ślepy" (1959), Alfandega de Rio de Janeiro (1959), miejsce nieokreślone (napisy w języku francuskim), z tytułem "Aveugle", 1958, "prix de vente 200 dollars".

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret chłopca, 1957

olej, płótno
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: Ewuni / Olek / 1957

Hors cadre, 1969-1972

technika własna
40 x 50,5 cm
niesygnowany

tusz, kredka, ołówek, papier
40,5 x 29 cm
(w świetle oprawy)

KOMPOZYCJA, 1959

olej, collage, płótno,
112 x 89 cm
sygnowany p.d.: Kobzdej | 1959

technika mieszana, tusz, gwasz, collage, papier
40,5 x 29 cm (w świetle oprawy)

Kompozycja, 1947

olej, płótno
60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1947

Mexico III, 1962

technika mieszana, płótno
81 x 65 cm;
sygn. l. d.: Kobzdej 1962
na odwrocie napisy autorskie: Aleksander Kobzdej / 1962 / MEXICO III / 81 x 65

Portret chłopca, 1957

olej, płótno
55 x 46 cm;

Połknięte Światło, 1960

collage, płótno,
129 x 84 cm;
sygn. na odwrocie: Aleksander Kobzdej / 1960
na blejtramie tytuł : "Połknięte Światło";

Ślubny, 1962

olej, płótno, 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1962
na odwrocie napis autorski: ALEKSANDER KOBZDEJ 1962 / "ŚLUBNY" / 65 x 90

MARTWA NATURA Z KWIATAMI, 1956

olej/płótno,
65 x 81 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kobzdej 56`

PRZESTRZEŃ NR 24, 1970

akryl, relief, papier-maché, siatka metalowa/płyta
pilśniowa, deski,
75 x 44 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `Przestrzeń No 24 / Aleksander Kobzdej / 1970 / 75 x 44` oraz nalepka wywozowa `DESA Works of Modern Art` na wystawę w Bezirkamt Charlottenburg von Berlin

Martwa natura, 1949

akwarela, papier, 20,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)

Połknięte światło, 1960

collage, płótno, 129 x 84 cm;
sygn. na odwrocie: Aleksander Kobzdej / 1960;
na blejtramie tytuł: "Połknięte światło";
reprodukowany w: Aleksander Kobzdej. Zmagania z materią.
Katalog wystawy, Kraków-Warszawa, 2002, s. 197

Abstrakcja

akwarela, papier
23,5 x 31 cm;
sygn. na odwrocie: Kobzdej 29.V. / 1966

KOMPOZYCJA

gwasz i akwarela na papierze,
41 x 29 cm w świetle passe-partout

Idol czarno-szary, 1962

olej, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kobzdej / 1962
na odwrocie napis autorski: Aleksander Kobzdej / 1962 / "IDOL CZARNO / SZARY" / 81 x 100

Abstrakcja

akwarela, papier,
23,5 x 31 cm;

Srebrny krąg, 1962 r.

olej/płótno
47 x 69 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kobzdej / 1962`
na odwrocie: `Aleksander Kobzdej 1962 "SREBRNY KRźG" 47 X 69`

liczba obiektów: 236