1 zł
2 600 000 zł

WEJMAN Mieczysław (1912 - 1997)

Tańczący IV, 1944

Akwaforta
wym.: 150 x 186 mm
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1944; l.d. tytuł.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Tańczący IX, 1944

Akwaforta
wym.: 146 x 179 mm
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1944; l.d. tytuł
odbitka autorska.

Kruki, 1941

drzeworyt
wym.: 138 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: M. Wejman. Stan zachowania dobry

Tańczący, 1944

Akwaforta
wym.: 156 x 180 mm (plansza 235 x 225 mm)
sygn. oł. p.d.: M. Wejman. Stan bardzo dobry.

Tańczący IV, 1944

Akwaforta
wym.: 150 x 186 mm
sygn. oł. p.d.: M. Wejman.

Tańczący IX, 1944

Akwaforta
wym.: 146 x 179 mm
sygn., dat. i tyt. oł. p.d.: M. Wejman.

Zasłony, 1963

Kamienioryt
wym.: 200 x 200 mm
sygn. oł. p.d.: M. Wejman 1963. Zachowana oryginalna oprawa. Grafika z: Mieczysław Wejman. Malarstwo, grafika, katalog Galerii Sztuki Nowoczesnej Krzywe Koło, Warszawa 1963.

Z tyłu

akwaforta, sucha igła, papier, 14 x 7,5 cm ( w świetle oprawy);
opisany i sygn. u dołu: 14/50 Z tyłu

Rowerzysta XIII

akwaforta, papier, 26 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mieczysław Wejman 1964; tytuł l. d.: "Rowerzysta XIII";
nr odbitki pośrodku u dołu: 11/30

KOMPOZYCJA, 1962

pastel na papierze, 70 x 100 cm,
sygnowany p. d. "M. Wejman 62",
na odwrocie pieczątka warszawskiego urzędu konserwatorskiego zezwalająca na wywóz za granicę.

NA STOPNIACH, 1974

akryl, płótno
75.5 x 54.5 cm
sygnowany l.g.: M WEJMAN - 1974
Na odwrocie autorska dedykacja.

Traktorzyści

gwasz, tusz/papier,
13 x 24 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie maszynopis: `rys. Mieczysław Wejman`

ROWERZYSTA II, 1964

akwatinta, odprysk, 49,2 x 39,6 cm. Odbitka artysty. Sygnowana ołówkiem p.d. "Mieczysław Wejman. 1964" oraz l.d. tytuł i "epr.d’art"

PEJZAŻ MIEJSKI, ok. 1960-65

akwarela, gwasz, papier,
70 x 30 cm
wymiary w św. p-partout
sygnowana l.d.: M. WEJMAN.

OPAD, 1962

technika własna, 50 x 29 cm, arkusz 74 x 50 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Opad", p.d. "Mieczysław Wejman 1962"

ROWERZYSTA I, 1964

akwaforta, 49 x 35,5 cm, arkusz 69 x 47 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Rowerzysta I", p.d.: "Mieczysław Wejman 1964"

ZASŁONA CZARNA, 1962

technika własna, 50 x 35,5 cm, arkusz 79 x 58 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Zasłona czarna" p.d. "Mieczysław Wejman 1962"

ROWERZYSTA X, 1965

akwaforta, 29 x 49 cm, wymiar arkusza 48,5 x 63 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Rowerzysta X",
pośrodku "epr. d`art" i p.d: "Mieczysław Wejman 1965"

Zasłony, 1962

litografia; wym.: 300 x 225 mm; sygn. oł.: Mieczysław Wejman 1962. Grafika była zaproszeniem na wystawę prac artysty w warszawskiej galerii "Krzywe Koło".

Zasłony, 1962

litografia; wym.: 220 x 195 mm; sygn. oł.: Mieczysław Wejman 1962. Grafika była zaproszeniem na wystawę prac artysty w warszawskiej galerii "Krzywe Koło".

liczba obiektów: 205