1 zł
2 600 000 zł

LOEFFLER Leopold (Rzeszów 1827 - Kraków 1898)

Chłopiec z pieskiem

olej, płótno dublowane, 69 x 55 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Chłopiec z pieskiem

Chłopiec z pieskiem,

olej, płótno (dublowane), 69 x 55 cm

Odpoczynek

litografia, papier, owal; 21 x 50 cm, (w świetle oprawy)

POWRÓT PO NAPADZIE TATARÓW, l. 60-te XIX w.

heliograwiura, 43 x 75,5 cm, pod płytą l.d. "Juliusz Kossak Płowce", p.d. "Tow. Zachęty Sztuk Pięknych w Król. Pol. 1914 R."
Artystyczna reprodukcja obrazu Juliusza Kossaka z 1883 r. Premia z pierwszego roku wojny, celnie przypominała o dawnych przewagach nad obecnym wrogiem "Król. Pol.".

SCENA DWORSKA, ZAZDROŚĆ, 1852

olej, deska,
39.7 x 32.3
sygnowany p.d.: L Löffler. 1852

Straszna wiadomość

olej/płótno,
103 x 92 cm
na odwrocie potwierdzenie autorstwa dr Feliksa Kopery z 1949 r.

WIZYTA U PREPARATORA, ok. 1870

olej, płótno naklejone na tekturę,
69.3 x 55.5 cm
sygnowany l.d.: Leopold Löffler | 8/../
Na odwrocie okrągły stempel z częściowo czytelnym tekstem niemieckim: Zentralstelle für D/..../ | im Bundesmine T.B/.../. Obok ołówkiem: 85; kredką: XI.

Ostatnie chwile Stefana Czarnieckiego

litografia, papier, 43,3 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leopold Loeffler / 1860 (na płycie);
u dołu napis: OSTATNIE CHWILE STEFANA CZARNIECKIEGO. R.1665. / Towarzystwo Sztuk Pięknych w Krakowie Członkom swym za rok 1861.

Zabawy dziecięce

olej/płótno, 54 x 64,5 cm
sygnowany p. d.: `L. Loeffler`
obraz posiada opinię konserwatorską

Dziecięce figle

olej, płótno, 27,5 x 21,5 cm
(w świetle oprawy); sygn. p.d.: L. Loeffler

Przed sklepem

olej, deska parkietowana, 53 x 42 cm;
sygn. p,.d.: Leopold Loffler - Rudymno

Dziecięce figle

olej, płótno, 27,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: L. Loffler

Dziewczynka z książką

akwarela, papier, wym.: 22,5 x 18 cm
sygn. p.d.: L. Löffler

Krzyżowcy - studium, około 1870

olej, tektura; 30 x 42 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Loeffler | (...) (sygnatura słabo czytelna); na odwrocie atramentem wypisane: Poświadczam iż "Krzyżowce" są | pędzla Leopolda Loefflera ś.p. | mojego Wuja (nabyte przez WP | J. Kajetanowicza) | 24/6-38 Marya z Weiglów | Włodkowa | Smoleńsk 22.(...). oraz innym charakterem pisma: Stwierdzam autentyczność pracy L. Loefflera | Stanisław (...) | (...) 2.VII. 1935.

Lądowanie krzyżowców - studium, około 1870

olej, deska; 21,5 x 18 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Loeffler; na odwrocie atramentem wypisane: Poświadczam iż "Lądowanie | Krzyżowców" jest | pracą Leopolda | Loefflera ś.p. | mojego Wuja | nabyte przez WP J. Kajetanowicza | (...) Marya z Weiglów | Włodkowa | Smoleńsk 22.I (...)

Zapomniana oracja, ok. 1870

olej, deska
47,5 x 40 cm

Rozmowa, 1859

olej, płótno
66,5 x 55 cm

IDYLLA WIEJSKA - POCAŁUNEK PRZY ŻNIWACH

olej, płótno, 45 x 36,5 cm;
sygnowany u dołu z prawej: L. Löffler Radymno
na odwrocie orzeczenie autentyczności obrazu dra K. Buczkowskiego, kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie z 1946 r.

Pocałunek przy żniwach

olej, płótno
45 x 36,5 cm

Kieliszek wina - Łyk na pokrzepienie

olej, płótno,
33.5 x 25.5 cm
Sygnowany l.d.: Leopold Löffler 1859
Na odwrocie kartka z atestem krakowskiego antykwariatu A.Stieglitza (Kraków, ul. Poselska 13/19) z 1934 roku.

Konie

olej, tektura
32,7 x 44,8 cm

liczba obiektów: 22