1 zł
2 600 000 zł

CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)

Rynek Starego Miasta w Warszawie, przed 1939

akwarela, gwasz/papier, 25 x 33,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

cena wywoławcza: Wykup abonament

Stare Miasto w Warszawie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

Dorożka na Starym Mieście w Warszawie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
na odwrocie na środku pieczątka marszanda: OBRAZY - kupno i sprzedaż / ANTONI PARKOT / W-wa, Al. Jerozolimskie 27 oraz, po prawej u dołu, odręczny napis: Market place / in the Old Warsaw / - Rynek Starego Miasta.

Uliczka

olej, płótno, 35 × 50 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Starówka Warszawska

akwarela, gwasz, kredka/tektura, 23 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'

Kolumna Zygmunta, 1937 r.

akwarela, gwasz, kredka/papier, 49 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Wł. Stachowicz 1937'

Zaloty

olej/karton, 35 x 50 cm

Wesele krakowskie

olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'W. Chmieliński'

Widok na Plac Zamkowy

olej, płótno, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Widok na rynek Starego Miasta od ul. Nowomiejskiej

olej, płótno, 25 x 35 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Widok na kościół Św. Anny w Warszawie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 25,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: Wł Chmieliński

Na polowanie

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Widok na wieżę Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie

olej, płótno, 35 × 50 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

Warszawa - Stare Miasto

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

WARSZAWA. WIDOK NA PLAC ZAMKOWY

olej, płótno
35,5 x 50,4 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

TRYPTYK STAROMIEJSKI, przed 1949

Akwarela, gwasz, papier; 3 x 35 x 25
Sygnowane p.d.: Wł. Chmieliński
Na odwrociach stemple: Obrazy - kupno i sprzedaż / Antoni Parkot / W-wa

Rynek Starego Miasta w Warszawie, przed 1939 r.

akwarela, gwasz, papier, 23 × 31,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Sanna

akwarela, papier, 24,5 × 34 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

WARSZAWSKIE STARE MIASTO OD STRONY WISŁY

Akwarela, gwasz, papier; 24 x 35 cm
Sygnowany l.d.; Wł. Chmieliński
Na ramie mosiężna tabliczka z napisem: Kochanemu Dyrektorowi pracownicy W-wa 4.X.46

TRYPTYK WARSZAWSKI

Akwarela, węgiel, gwasz, papier; 3 x (24 x 34 cm)
Plac Zamkowy, Kościół świętej Anny, Rynek Starego Miasta
Sygnowany na środkowej kwaterze p.d.: Wł. Chmieliński

Napad wilków

olej/płótno, 51 x 70,5 cm

Rynek Starego Miasta w Warszawie

akwarela/papier, 24 x 34 cm
sygnowany p.d.: "Wł. Chmieliński"

Dworek

akwarela/papier, 24 x 33 cm

Warszawa - Widok od strony Krakowskiego Przedmieścia

olej/płótno, 38 x 61 cm
sygnowany p.d.: „Wł. Chmieliński”

STARE MIASTO ZIMĄ

olej, płótno
50,5 x 70,2 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Wnętrze pałacu w Wilanowie

akwarela, ołówek, gwasz, papier naklejony na tekturę; 47 x 33 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz;
na odwrocie napis: ... STACHOWICZ (OKOŁO 1930-40(?)) - BRAT MICHAŁA STACHOWICZ / „WNĘTRZE PAŁACU”
przed konserwacją.

WIDOK NA WAWEL Z ULICY KANONICZEJ

olej, płótno
35,3 x 25,2 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Rynek Starego Miasta

akwarela/papier, 23,5 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'W.Chmieliński'

Stare Miasto w Warszawie

akwarela, ołówek/papier, 33,5 x 23,5 cm

Wejście do archikatedry św. Jana

akwarela, tusz/papier, 50 x 40 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Stachowicz'

Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich

akwarela/papier, 50 x 35 cm

Wilanów

akwarela, ołówek/papier, 48,5 x 33,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Wilanów | Wł. Stachowicz'

Brama na rynku Starego Miasta w Warszawie

akwarela, gwasz/papier, 44 x 34 cm

Zaułek Starego Miasta

akwarela/papier, 49 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł.Stachowicz'

Widok Starego Miasta

akwarela, gwasz/papier, 37 x 32,8 cm

Kolumna Zygmunta

akwarela, gwasz/papier, 33,5 x 22,8 cm

Para pejzaży warszawskich: Fragment ze Starego Miasta i Widok na ul. Freta

akwarela, tusz/papier, 16 x 9 cm
sygnowane i opisane p.d.: 'Fragment ze St. Miasta | Wł. Stachowicz' i 'Widok na ul. Freta | Wł. Stachowicz'

Kościół NMP na Nowym Mieście w Warszawie

olej, płótno, 50 × 35,5 cm
sygn. p. d.: WłChmielinski

Pod Kolumną Zygmunta

tusz, gwasz, akwarela, papier, 24 × 33,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno; 60 x 91 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński

Widok na kościół Św. Jacka na ul. Freta w Warszawie

olej, płótno, 26 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Pejzaż miejski

olej, płótno, 55 x 65 cm, sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

KOŚCIÓŁ MARIACKI NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE

Olej, płótno; 50,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Wł.Chmieliński

ZIMOWE POLOWANIE NA DZIKA, po 1950

olej, płótno
51 x 71 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Na krośnie karta maszynopisu z informacją o artyście (tekst angielski)

MOST PONIATOWSKIEGO W ROKU 1944

olej, tektura
31,5 x 44 cm
sygn. l.d.: Wł. Chmieliński

RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE Z WIDOKIEM NA ZAMEK KRÓLEWSKI

olej, płótno
37 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Kanonia na Starym Mieście w Warszawie

akwarela, papier, 24 x 18 cm, sygn. p.d.: Wł. Stachowicz

Widok ze Starego Miasta

SANIE PRZED KARCZMĄ

Olej, płótno; 51 x 70,5 cm

*droit de suite

Wejście do kamienicy Fukiera

akwarela, ołówek, karton naklejony na tekturę; 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.

Kościół św. Jana Chrzciciela

akwarela/papier, 33,5 x 23,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Wł. Chmieliński'

Gabinet Holenderski w Wilanowie

akwarela/papier, 48,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Wł. Stachowicz.'

TRYPTYK STAROMIEJSKI, ok. 1937

Akwarela, papier; 24 x 58 cm
Sygnowany na środkowej kwaterze: Widok na Rynek St. Miasta / Wł. Stachowicz

Łazienki Królewskie w Warszawie

akwarela, ołówek, papier; 10,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
na odwrocie oprawy napis: Warszawa / Łazienki Królewskie / mal. Wł. Chmieliński (piórem).

Napad wilków

olej/płótno, 51 x 70,5 cm

ULICZKA STAREGO MIASTA

Olej, tektura, 32 x 22,5 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.

*droit de suite

akwarela/papier, 25 x 33,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Sanie

olej, płótno, 25 x 35 cm, sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

RYNEK W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ Z KAMIENICAMI PRZYBYŁÓW

olej, płótno
25 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Na krośnie stemple odnoszące się do wymiarów obrazu.

WAWEL W ZIMIE

olej, płótno
50,2 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Wiosna na Placu Zamkowym w Warszawie

olej, płótno, 25,5 x 36 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

ZIMOWY WIDOK MIEJSKI

Olej, płótno; 55 x 65 cm

Dwójka

olej/tektura, 23 x 33 cm

SANNA

Olej, płótno; 25,5 x 35,5 cm

*opłata droit de suite

SANIE NA PLACU ZAMKOWYM W WARSZAWIE

Olej, płótno; 51 x 70,5 cm

*opłata droit de suite

PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE

Akwarela, gwasz, papier; 17 x 24 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Wł. Chmieliński

*opłata droit de suite

Widok na Stare Miasto

akwarela, gwasz/papier, 45 x 34 cm

Widok na Plac Zamkowy

akwarela/papier, 37 x 48 cm (w świetle passe-partout)

Stare Miasto w Warszawie

akwarela/papier, 33 x 23 cm (w świetle oprawy)

Widok na cyborium i krucyfiks Wita Stwosza w Kościele Mariackim

akwarela, gwasz/papier, 48,5 x 33 cm (w świetle oprawy)

Kolumna Zygmunta

akwarela, gwasz/papier, 33,5 x 22,8 cm (w świetle oprawy)

Widok Starego Miasta

akwarela, gwasz/papier, 37 x 32,8 cm (w świetle oprawy)

Kościół Św. Kazimierza w Warszawie

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

olej, płótno, 35 × 50 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE

Olej, płótno; 61 x 80 cm

*opłata droit de suite

NOCNY WIDOK OD ULICY NOWOMIEJSKIEJ NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE

Akwarela, gwasz, papier; 32 x 22 cm

*opłata droit de suite

Scena z polowania

olej, tektura, 17 x 25 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Kamienne Schodki na Starym Mieście w Warszawie, przed 1939

akwarela, gwasz/papier, 33,5 x 24 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
na odwrociu dedykacja z 1947 r. oraz pieczęć: Obrazy - kupno i sprzedaż/Antoni Parkot, W-wa, Al. Jerozolimskie 27

FRAGMENT ZE STAREGO MIASTA

Akwarela, karton; 24 x 18 cm
Sygnowany p.d.: Fragment ze St. Miasta | Wł. Stachowicz

Rynek Starego Miasta

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 24,2 x 33,8 cm (w świetle passe-partout)

Plac Zamkowy

akwarela, ołówek/papier, 24 x 34 cm (w świetle passe-partout)

Widok na Stare Miasto od strony Wisły

akwarela/papier, 34 x 24 cm (w świetle oprawy)

Kościół św. Jana Chrzciciela

Kościół św. Anny, przed 1939

olej, tektura; 26 x 19 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

ZIMĄ NA WSI

olej, płótno
50,5 x 61 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

WARSZAWA. PLAC ZAMKOWY W ZIMIE, przed 1939

akwarela, gwasz, tusz, ołówek, papier
33,3 x 48,6 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Wł. Chmieliński

BRAMA NA STARYM MIEŚCIE

akwarela, papier
33 x 23 cm
sygn. l.d.: Wł. Chmieliński

ULICA MOSTOWA WARSZAWIE

Olej, płótno; 50 x 35 cm

Widok na Rynek Starego Miasta

olej, płótno, 60 x 80 cm, sygn. p.d.: WłChmieliński

Na wsi

olej/płótno, 60 x 90 cm

Starówka warszawska zimą

olej/płótno, 35 x 50 cm

Stare Miasto w Warszawie zimą

olej, płótno, 61 x 91,5 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Wesele

olej, płótno, 41 × 51 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Sanie

olej, płótno, 51 × 68,5 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Plac Zamkowy

akwarela, papier, 25 x 35 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Kościół Paulinów na ulicy Długiej na Nowym Mieście w Warszawie

akwarela, papier, 49 x 34 cm, sygn. p.d.: Wł. Stachowicz

Żebracy przed Kościołem Św. Krzyża w Warszawie

akwarela, gwasz papier, 48 x 34 cm, sygn. p.d.: Wł.Stachowicz

WAWEL

olej, płótno
25,3 x 35,3 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY I PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, przed 1939

akwarela, ołówek, karton
33,8 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.

RYNEK W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ

olej, płótno
35,5 x 50,2 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
na odwrocie napis na krośnie: H.T. CHMIELINSKI | MARKTTAS IN KAZIMIERZ DOLNY

Kościół św. Anny w Warszawie

akwarela/karton, 46 x 31,5 cm

Ulica Nowomiejska

akwarela/papier, 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: 'ul. Nowomiejska | Wł. Chmieliński'

Scena z polowania

olej, tektura, 17 x 25 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Widok na Plac Zamkowy

olej/płótno, 60 x 89,5 cm
do obarzu dołączony wydruk kadru przedstawienia

Kolumna Zygmunta

olej/płótno, 36 x 25,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł.Chmieliński'

Stare Miasto zimą

olej, płótno; 51 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

GABINET HOLENDERSKI W PAŁACU W WILANOWIE, lata 30. XX w.

akwarela, papier na kartonie
50 x 70 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: Wł. Chmieliński

Akwarela pochodzi z cyklu malowanych w latach 30. prac przedstawiających Pałac w Wilanowie.

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE I PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, przed 1939

olej, płótno
25 x 35,3 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Sanna

sygn.p.d.
olej, płótno, 56x91cm

Rynek na Starym Mieście w Warszawie

sygn.p.d.
akwarela, papier/tektura, 10x14.3 cm

Wesele krakowskie

olej/tektura, 17 x 24,5 cm
sygnowany p.d.: 'WłChmieliński'

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE OD STRONY PLACU ZAMKOWEGO

akwarela, ołówek, papier
33,8 x 47,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Wł Chmieliński

PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, przed 1939

akwarela, gwasz, tusz, pędzel, pióro, papier
33 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Figura Chrystusa przed kościołem św. Krzyża w Warszawie

akwarela, tektura, 49,5 x 34,8 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz

Przed kościołem Św.Krzyża

sygn. p.d.
akwarela, papier
23.7x34 cm

Sanie

olej, płótno, 25,5 x 35,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Trójka

olej, płótno, 60 x 91 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Starówka warszawska zimą

olej/płótno, 60 x 90 cm

Wnętrze Pałacu w Wilanowie

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 47,5 x 33,5 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: Wilanów/Wł. Chmieliński.

ZWÓZKA SIANA

olej, płótno
51 x 61 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

TRYPTYK WARSZAWSKI

trzy współoprawne akwarele

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY
akwarela, tusz, papier, 21,2 x 14,7 cm (w świetle passe-partout)

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE I PLAC ZAMKOWY
akwarela, tusz, papier, 21,2 x 21,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

ULICA DŁUGA
akwarela, tusz, papier, 21,2 x 14,3 cm (w świetle passe-partout)

DACHY WARSZAWY. WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY I ZABUDOWANIA WOKÓŁ PLACU ZAMKOWEGO

olej, płótno
35 x 50 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.

Plac Zamkowy w Warszawie

akwarela/papier, 23 x 33 cm (w świetle passe-partout)

Stare Miasto w Warszawie

akwarela/tektura, 34,5 x 24,5 cm

Zaułek Starego Miasta

akwarela/papier, 49 x 33,5 cm

Kościół św. Ducha

sygn. p.d.
olej, płótno
81.5x60.5 cm

Zaułek warszawski - Kościół Św. Anny

akwarela, papier, 34 x 25 cm,
sygn. p.d.: Wł. Stachowicz

Zaułek warszawski - Kościół NMP na Nowym Mieście

akwarela, papier, 34 x 25 cm,
sygn. p.d.: Wł. Stachowicz

Sanie na ulicy Freta w Warszawie

olej/płótno, 50 x 70 cm

Zimowy zaprzęg

olej, płótno, 50,5 × 70,5 cm
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński

Warszawa

olej, płótno, 50 × 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Polowanie, 1954

olej, płótno; 83 x 143 cm;
sygn. i opis p. d.: Wł. Chmieliński / Warszawa 1954;
na odwrocie nalepki:
- z odręcznie wpisaną informacją o pracy;
- z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie z nr 905 i notą dot. obrazu

FRAGMENT ZE ST. MIASTA

Akwarela, papier; 24 x 18 cm

ZAMEK W OGRODZIEŃCU

olej, płótno
52 x 71 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.

WNĘTRZE PAŁACOWE

olej, płótno
50,3 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.

PAŁAC STASZICA I SCHODY KOŚCIOŁA ŚW. KRZYŻA

olej, tektura
24,5 x 34,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.

Krakowskie Przedmieście

Akwarela, papier, 24 x 34 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Zaprzęg

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p.d.: Wł.Chmieliński

Stare Miasto w Warszawie

akwarela/papier, 23 x 33 cm

Plac Zamkowy w Warszawie

olej/tektura, 28 x 42 cm

Kościół Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu

akwarela, gwasz, papier, wym. 48 x 34 cm,
sygn. p.d.: Wł. Stachowicz

Krakowskie Przedmieście

akwarela, papier,
wym. 32,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.

Widok na kościół Św. Anny

akwarela, karton, wym. 33 x 52 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Widok na Plac Zamkowy od Krakowskiego Przedmieścia

akwarela, papier, 10,5 x 24 cm w świetle passe-partout; sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

KANAŁ W KOPENHADZE

olej, płótno
35 x 50 cm
sygn. p.d.: W Chmieliński
Na odwrocie stempel w kształcie palety malarskiej oraz napisy czerwoną farbą: 1957 i G (oba w kółkach); na krośnie nalepka z angielskim tekstem informującym o artyście.

RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, WIDOK OD STRONY ULICY NOWOMIEJSKIEJ, przed 1939

akwarela, papier
23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
na odwrocie stempel: OBRAZY - kupno i sprzedaż | ANTONI Parkot | W-wa, Al. Jerozolimskie 27

Sanna

olej, płótno, 51 x 71,5 cm,
sygn. p.d. : Wł.Chmieliński

Widok z Kopenhagi

olej, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. p.d. :Wł.Chmieliński

Zaprzęg

olej, płótno, 25 × 35,5 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Plac Zamkowy zimą

olej, płótno 35 × 25, 5 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

BRAMA NA STARYM MIEŚCIE

akwarela, papier, 33,6 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Wł. Chmieliński

Plac Zamkowy w Warszawie

akwarela, gwasz/papier, 24,5 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `Wł. Chmieliński`

Zaprzęg

olej, płótno, 51 × 70 cm
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński

Plac Zamkowy w Warszawie

olej, płótno, 25 × 35,5 cm
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński

Droga przez wieś

olej, tektura, 17 x 25 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

Polowanie

olej, tektura, 34 x 50 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

Sanna

olej, płótno, 35x49 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W WARSZAWIE

akwarela, papier
34 x 24,3 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński | Warszawa

Z DAWNEJ WARSZAWY. PLAC ZAMKOWY ZIMĄ

olej, płótno
51 x 71 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Na odwrocie napis na płótnie l.g.: 280/77 | [...]; ponadto l.d. owalny, nieczytelny stempel

PAŁAC NA WODZIE W ŁAZIENKACH WARSZAWSKICH

akwarela, papier
24,3 x 34 cm

Pędzące sanie

olej, płótno naklejone na tekturę, 24,5 x 34 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Sanie w lesie

olej, tektura, 24,5 x 34 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

SANNA

akwarela na tekturze,
16,5 x 25 cm,
sygnowana p.d. "Wł. Chmieliński".

Stare Miasto w Warszawie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Pędzą sanie

olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński

Widok na Pałac Staszica w Warszawie

akwarela, gwasz, papier, 22,5 × 31,5 cm
w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Widok Warszawy

akwarela, tusz/papier, 18 x 11 cm (w świetle passe-partout)

Po polowaniu na dzika ok. 1970

olej, płótno; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

akwarel, gwasz, papier, 49 x 34 cm,
sygn. p.d.: Stachowicz

Sanna

olej, tektura, 33,2 x 48,4 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Sanie jadące przez wieś

olej/płótno, 49 x 69 cm

Warszawa - kolumna Zygmunta

olej/płótno, 33,5 x 48 cm

Krakowskie Przedmieście

sygn. p.d.
akwarela, papier
32.5x48.5 cm (w świetle passe-partout )

POLOWANIE

Akwarela, papier, 33,5 x 49 cm,
sygn. p.d.: W. Chmieliński

ZAPRZĘG

Olej, płótno, 25 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: W. Chmieliński Warszawa

SALA w PAŁACU w WILANOWIE

akwarela na papierze,
47 x 32 cm w świetle ramy,
sygnowana p.d. pseudonimem artysty "Wł. Stachowicz",
niewielkie uszkodzenia gipsowej sztukaterii na ramie.

Stare Miasto w Warszawie

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
24x34 cm

Rynek miejski zimą

olej/płótno, 51 x 72 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Chmieliński`

Widok na Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto w Warszawie

akwarela, papier; 23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Widok na Plac Zamkowy w Warszawie

akwarela, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

W drodze na polowanie

olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Widok na Stare Miasto w Warszawie

olej, płótno, 25 × 35 cm
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński

Pałac na wodzie

48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz

Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta w Warszawie

akwarela, papier naklejony na tekturę, 11 x 14,5 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.

WIDOK NA PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, ok. 1935

Akwarela, gwasz, papier; 50 x 80 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński; na ramie tabliczka z dedykacją dal dyrektora Elektrowni Okręgu Warszawskiego : Dyrektorowi Czerwińskiemu w dniu urodzin pracownicy E. O. W. Pruszków 30.VI.1946

GERYDON, Francja, XIX/XX w.

Łódź przy moście księcia Poniatowskiego

olej/tektura, 30 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `Wł. Chmieliński`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

KAPLICZKA, l. 30-te XX w.

olej na tekturze, 17 x 34,5 cm,
sygnowany p.d. "Wł. Stachowicz"

Myśliwi w zimowym lesie

olej/tektura, 35 x 51 cm

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

Warszawska Starówka zimą

olej/płótno, 30,5 x 40,5 cm

Odwrocie:
odręczny napis

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, przed 1954

Akwarela, papier, 18 x 24 cm
Na odwrocie dedykacja piórem: W-wa. 29.I.1954r. | Kierownikowi | Redakcji Technicznej | KAZIMIERZOWI ROZBIEWSKIEMU | Na pamiątkę miłej współpracy: | osiem podpisów

Polowanie zimą

olej/płótno, 31 x 41 cm

Estymacja 5 000 - 8 000 zł

Zaułek Bernardyński w Wilnie

sygn. p.d.
akwarela, papier/tektura
34x24 cm

Wawel - Kurza Stopka

akwarela, ołówek, papier; 33,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: Wawel - Kurza Stopka / Wł. Stachowicz
(zadrapania i zarysowania papieru)

Dorożka w Warszawie

olej, płótno, 60,5 × 80,5 cm
sygn. p.d.: Wł.Chmieliński

Estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Widok na Plac Zamkowy w Warszawie przed 1939 rokiem

akwarela, papier; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

NA POLOWANIU

Akwarela, gwasz, papier; 36 x 50 cm

Sanna

olej, tektura; 24,5 x 42 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wł. Chmieliński

Kulig

olej/tektura, 61 x 91 cm

Estymacja 9 000 - 14 000 zł

Antykamera króla w Pałacu w Wilanowie

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz

sygn. p.d.
48.5x34 cm

WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, ok. 1935

Akwarela, gwasz; 32 x 22 cm

Widok na kościół św. Anny w Warszawie

gwasz/papier, 15,5 x 11,5 cm

Estymacja: 3 000 - 4 000

Zima na Starówce Warszawskiej

olej/płótno, 51 x 72 cm

Estymacja: 12 000 - 18 000

Akwarela, gwasz, karton; 44 x 59 cm
Sygnowany p.d.: Wł Chmieliński

Plac Zamkowy

akwarela, tusz/papier, 13 x 18 cm

Estymacja: 1 500 - 2 500

Warszawska Starówka

akwarela/papier, 31,5 x 47 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 4 000 - 6 000

Zima na Starówce

olej/płótno, 50 x 70 cm

Estymacja: 10 000 - 14 000 zł

SANNA

Olej, płótno naklejone na tekturę, 19 x 26 cm

Ulica Freta w Warszawie zimą, ok. 1970

olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

KATEDRA WAWELSKA

akwarela, papier
29x18 cm
Sygnowany p. d.: Katedra Wawelska | WT.Stachowicz .

olej, płótno, 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno; 60 x 83 cm

Na saniach, ok. 1958

olej, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Napis na odwrocie po szwedzku? i data 1958.

Wnętrze pałacu w Wilanowie, ok. 1935

akwarela, papier, 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wilanów / Wł. Stachowicz
Przyjmuje się, że nazwisko artysty jest pseudonimem Władysława Chmielińskiego (1911-1979).

Widok na Plac Zamkowy w Warszawie zimą

olej, płótno, 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
[Przed konserwacją].

Rynek Nowego Miasta w Warszawie

olej,płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński

Wesele krakowskie

olej, płótno,
51 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński

Plac Zamkowy w przedwojennej Warszawie

olej, płótno, 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Stare Miasto zimą

sygn. p.d.
olej, płótno,
35.5x50.5

WIDOK NA PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE

Olej, płótno; 35 x 50 cm

Katedra na Wawelu

kredka, akwarela/papier,
34 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Katedra na Wawelu Wł. Chmieliński`

KATEDRA WAWELSKA

Akwarela, gwasz, papier;
48,5 x 33,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Wł. Stachowicz

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno;
60 x 83 cm

ZIMOWE POLOWANIE

olej/płótno,
51 x 71 cm
sygnowany p. d.: `W. Chmieliński`

WIDOK NA KOŚCIÓŁ SAKRAMENTEK W WARSZAWIE

olej/płótno,
35,5 x 51,5 cm

RYNEK MIEJSKI ZIMĄ

olej/płótno,
51 x 72 cm

Plac Zamkowy w Warszawie

kredka litograficzna, akwarela, karton naklejony na tekturę,
34,8 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Na saniach, ok. 1958

olej, tektura,
25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Krucyfiks Wita Stwosza w kościele Mariackim

akwarela, papier,
50 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Na odwrocie pieczątka warszawskiej galerii Antoniego Parkota.

Akwarela i gwasz na szkicu ołówkowym;
24 x 34 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Wł.Chmieliński

Motyw ze Starego Miasta w Warszawie

olej, płótno,
35 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmielński

Zimowa ulica

olej, płótno
35,5 x 50 cm
sygn.p.d. WT.Chmielinski / Warszawa

Sanna

olej, płótno
53 x 70,5 cm
sygn. p.d. WT. Chmielinski

MARTWA NATURA Z OWOCAMI I BUTELKAMI

Olej, płótno;
50 x 69,5 cm
Sygnowana p.d.: Wł. Chmieliński
Stan zachowania: spękania farby wzdłuż lewej krawędzi

ULICA RYCERSKA W WARSZAWIE

akwarela, tusz/papier,
17 x 9 cm
sygnowany p. d.: `ul. Rycerska | Wł. Stachowicz`

Krakowskie Przedmieście

sygn. p.d.
akwarela, papier
24x34

KATEDRA WARSZAWSKA

akwarela, gwasz, tusz/papier,
23,5 x 17 cm
sygnowany l. d.: `Wł. Chmieliński`

WIDOK NA PAŁAC STASZICA

akwarela, gwasz, tusz/papier,
17 x 24 cm

Stara Warszawa

sygn. p.d.
akwarela, papier
50x34

Stare Miasto

olej na płótnie,
59 x 79 cm,
sygn. p.d.: W. Chmieliński

Stare Miasto

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. p.d. WTChmielinski

Sanna

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. p.d. WT Chmielinski

Plac Zamkowy w Warszawie

kredka litograficzna, akwarela, karton naklejony na tekturę, 34,8 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Wnętrze pałacu w Wilanowie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
48,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.

XX w. KOLUMNA ZYGMUNTA

akwarela/papier,
65 x 50 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Stachowicz`

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, tektura;
17 x 24,5 cm

KOLUMNA ZYGMUNTA W PEJZAŻU ZIMOWYM

Akwarela, gwasz, papier;
24 x 16,7 cm

Zima

Olej, płótno,
18 x 26 cm,
sygn. p.d.: Wł Chmieliński

Stare Miasto

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn.p.d. W.T.Chmielinski

Promenade en traineau

Olej na płótnie
Syg. p.d.
31 x 41 cm

WIDOK WYLOTU KRAKOWSKIGO PRZEDMIEŚCIA NA PLAC ZAMKOWY

Akwarela, gwasz, papier;
24 x 34 cm

Plac Zamkowy w Warszawie

olej, płótno,
36 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Kościół św. Anny w Warszawie

olej, płótno,
70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W WARSZAWIE

olej/płótno,
35 x 25 cm

Widok Placu Zamkowy w Warszawie

akwarela, gwasz, papier,
25 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński

Kościół

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier
33.2x23.3 (w świetle passe-partout)

Plac Zamkowy w Warszawie

kredka litograficzna, akwarela, karton
naklejony na tekturę, 34,8 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Promenade en traîneaux

Olej na płótnie
Syg. p.d.
31 x 41 cm

Kościół św. Ducha

Olej, płótno,
80 x 60 cm,
sygn. p.d.: W Chmieliński

ULICA RYCERSKA W WARSZAWIE

akwarela/papier,
17 x 9 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: 'ul. Rycerska | Wł. Stachowicz'

Olej, płótno;
50,5 x 70,5 cm

Stare Miasto w Warszawie

sygn. p.d.
olej, płótno
35x50

STARE MIASTO W WARSZAWIE - TRYPTYK, 1933

Akwarela, papier;
17 x 12 cm, 18,5 x 22,5 cm, 17 x 12 cm w świetle passe-partout
Sygnowany w środkowej kwaterze p.d.: Wł. Stachowicz 1933 r.

STARE MIASTO W WARSZAWIE

Akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 22,8 cm w świetle passe-partout

WIDOK NA DZWONNICĘ KOŚCIOŁA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE

Olej, płótno; 50,3 x 35 cm

Jadą ułani

olej, płótno,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

WIDOK NA PAŁAC STASZICA I KOŚCIÓŁ ŚW. KRZYŻA

olej/płótno, 55 x 65 cm

STARÓWKA WARSZAWSKA

olej/płótno, 35 x 51 cm

ULICZKA NA STARYM MIEŚCIE W WARSZAWIE

akwarela, tusz, gwasz, kredka, 33,5 x 22,5 cm,
sygnowana p.d. "Wł. Chmieliński"

ZIMA NA PLACU ZAMKOWYM

akwarela, papier,
23 x 34.5 (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński.

RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE

akwarela, ołówek, papier,
23.5 x 33.5
sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński

Jadą ułani

olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

ZAPRZĘGI WE WSI

Olej, tektura; 25,5 x 35,5 cm

PLAC ZAMKOWY ZIMź

olej, płótno, 50 x 70 cm

WARSZAWA. PAŁAC W ŁAZIENKACH

olej, płótno, 35 x 49.5 cm

WARSZAWA. ZAUŁEK PRZY KOŚCIELE ŚW. ANNY

olej, płótno, 49 x 35.5 cm
Na odwrocie płótna stempel duńskiej Galerii w Veadbaek.

Wyjazd na polowanie

olej, płótno;
17,2 x 25 cm
sygn. p.d. Wł. Chmieliński

Starówka warszawska

olej, płótno;
25,5 x 35,5 cm
sygn. p.d. Wł.Chmieliński

PLAC ZAMKOWY

olej/płótno,
36 x 50 cm

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE

olej/płótno,
36 x 50 cm

WIDOK KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA W STRONĘ PAŁACU STASZICA

Olej, płótno
35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: WŁ. Chmieliński

PANORAMA WARSZAWY Z PRASKIEGO BRZEGU

Akwarela, gwasz, papier;
11,5 x 15,3 cm w świetle oprawy

Olej, płótno
35 x 50 cm

Katedra na Wawelu

akwarela, karton
25 x 19 cm
sygn. p.d..: Katedra na Wawelu / Wł. Stachowicz

Akwarela, papier
48 x 33,5 cm

78. KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEJ ANNY W WARSZAWIE

olej, płótno,
50 x 35 cm

ZIMA NA PLACU ZAMKOWYM

akwarela, papier,
23.5 x 33 cm
sygnowana p.d.: Wł. Chmieliński

akwarela, papier,
24 x 34 cm
Na odwrocie oprawy drukowana naklejka Galerii w Bordeaux.

PODJAZD KOZACKI W DRODZE, lata 60. XX w.

olej, płótno,
50 x 70.5 cm
Z tyłu, na ramie napis długopisem: Tiggerne Veu Don Kosakerne

WIDOK NA PLAC ZAMKOWY OD STRONY KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA

Akwarela, papier
16,8 x 24,3 cm w świetle passe-partout

ZAPRZĘGI WE WSI

Olej, tektura
25,5 x 35,5 cm

WIDOK NA PLAC ZAMKOWY

OD STRONY KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA
Akwarela, papier;

ZAPRZĘGI WE WSI

Olej, tektura;
25,5 x 35,5 cm

Wnętrze pałacu w Wilanowie

akwarela, papier,
48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz

Wnętrze pałacu z Amorkiem trzymającym kandelabr

akwarela, papier,
33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno;
25,5 x 35 cm

STARE MIASTO W WARSZAWIE

Akwarela, papier;
33,5 x 48,5 cm

PLAC ZAMKOWY

akwarela, papier,
33 x 48 cm

NA POLOWANIE SANIAMI

olej, tektura,
52.8 x 72.2 cm

ZIMź NA WSI

olej, tektura,
34.8 x 49.5 cm
Na odwrocie stempel: URZźD KONSERWATORSKI | na m. st. Warszawę

Plac Zamkowy w Warszawie

olej/płótno,
61 x 80 cm

STARE MIASTO W WARSZAWIE

Olej, płótno;
35,2 x 50,2 cm

ZIMA NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU, ok. 1965

olej, płótno,
35 x 50 cm
Na odwrocie napis flamastrem na krośnie: 758II/P. Ponadto nalepka z duńskim tekstem informującym o artyście (maszynopis).

WNĘTRZE PAŁACU W WILANOWIE, 1936-1939

akwarela, papier,
49 x 34 cm
sygnowana p.d.: Wł. Stachowicz

WIDOK NA DZWONNICĘ KOŚCIOŁA ŚW. ANNY W WARSZAWIE OD STRONY MARIENSZTATU, 1936

Akwarela, karton; 24 x 18 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Stachowicz 1936

WIDOK NA APSYDĘ KOŚĆIOŁA ŚW. ANNY

OD STRONY ULICY MARIENSZTAT
Olej, płótno; 50,5 x 35 cm

ANTYKAMERA KRÓLA W PAŁACU W WILANOWIE, 1936-39

Akwarela, gwasz, węgiel, karton; 48,5 x 34,5 cm
Sygnowany p.d.: Wł. STACHOWICZ

RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, 1936-39

akwarela, gwasz
33.3 x 48 cm
sygnowana p.d.: Wł. Stachowicz.

Wyjazd na polowanie

olej, płótno
51 x 76 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Plac Zamkowy w Warszawie zimą

olej, płótno
41,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Plac Zamkowy w Warszawie

akwarela/papier, 37 x 23,5 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie papierowa naklejka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych: `Autor Chmieliński Wła. | Technika akwarela | Tytuł dzieła Plac Zamkowy`

Widok na Plac Zamkowy

akwarela, kredka/papier, 24,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)

PARA OBRAZÓW - SANNA W GÓRACH oraz PRZEJAZD KRAKUSÓW PRZEZ WIEŚ

SANNA W GÓRACH, ok. 1950
Olej, tektura
17,2 x 24,7 cm
Sygnowany p. d.: Wł. Chmieliński

PRZEJAZD KRAKUSÓW PRZEZ WIEŚ, ok. 1950
Olej, tektura
17,5 x 25 cm

TRZY WIDOKI STAREGO MIASTA

Tusz, akwarela, gwasz, tektura; 15,9 x 34,8 cm
Sygnowany śr.d.: Fragment Kanonji | Wł. Stachowicz

ZIMA NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU, przed 1939

olej, płótno
35.5 x 50 cm
sygnowany p.d.: W. Chmieliński

Plac Zamkowy w Warszawie

olej/tektura, 19,5 x 28,5 cm
sygnowany l. d.: `W. Chmieliński`

Wnętrze pałacu

akwarela, gwasz, papier, 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wł. Stachowicz

WYJAZD SANIAMI ZE WSI, po 1950

olej, płótno
35.2 x 50.3 cm
sygnowany p.d.: WłChmieliński

NOWY ZJAZD

Akwarela, papier; 49,5 x 35 cm
Sygnowany p. d.: Nowy Zjazd | Wł Stachowicz

Plac Zamkowy w Warszawie

Akwarela, papier, 24 x 33 cm w świetle ramy
Sygn. p. d. WŁ. CHMIELIŃSKI

RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, 1936-1939

Akwarela, ołówek, papier; 23,5 x 17,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Rynek Starego Miasta | Wł. Stachowicz

TARG NA M. RYNKU W KRAKOWIE, lata 1936-1939

akwarela, kredka, papier,
50 x 34.5 cm
sygnowana l.d.: Wł Stachowicz

WNĘTRZE KOŚCIOŁA

Akwarela, ołówek, papier; 48,5 x 33,5 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: Wł. Chmieliński

FASADA KATEDRY ŚW. JANA, 1936-1939

Akwarela, papier; 47,5 x 33,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Wł. Stachowicz

ZAUŁEK W DZIELNICY ŻYDOWSKIEJ

Olej, płótno; 50 x 35 cm
Sygnowany p. d.: Wł Chmieliński

POWRÓT Z KOŚCIOŁA

Olej, płótno; 35 x 50 cm

Rynek Starego Miasta w Warszawie na Zamek Królewski

akwarela, papier, 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d: Wł. Chmieliński

Zaułek warszawskiej Starówki

akwarela, papier, 35 x 24,5 cm;
sygn. p.d: Wł. Chmieliński

GÓRAL

Akwarela, papier; 29 x 45 cm w świetle oprawy

Kościół, 1933 r.

akwarela, tusz/papier, 34 x 24,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wł. Chmieliński 1933`

PARA OBRAZÓW

Olej, tektura; 17,5 x 24,6 cm
Sygnowane p. d.: Wł. Chmieliński

NOWY ZJAZD

Sygnowany p.d.: Nowy Zjazd | Wł Stachowicz

Para obrazów

"Widok na Rynek Starego Miasta", "Kościół Panny Marii"
piórko, tusz, akwarela, gwasz, papier, 16,5 x 9 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wł. Stachowicz

KOLUMNA ZYGMUNTA W WARSZAWIE

Akwarela, papier; 24,5 x 34,5 cm w świetle

PEJZAŻ ZIMOWY

Gwasz, akwarela, papier; 47 x 64 cm

WIDOK NA PAŁAC STASZICA

Akwarela, papier; 24 x 33 cm w świetle ramy

WIDOK RYNKU STAREGO MIASTA

Akwarela, papier; 32,5 x 47,5 cm w świetle ramy

WNETRZE PAŁACU W WILANOWIE

Akwarela na podrysie ołówkowym, papier naklejony całą powierzchnią
na tekturę; 14,6 x 9,8 cm

Akwarela, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 24 x 33,8 cm

KANONIA; KOLUMNA ZYGMUNTA

(we wspólnej ramie)
tusz, akwarela, gwasz,
po 16,7 x 9,5 cm,
sygnowane p.d. "Wł. Stachowicz" (pseudonim Władysława Chmiełinskiego)

Spichlerz w Kazimierzu nad Wisłą

akwarela, tusz, papier,
34 x 24,5 cm;
sygn. p.d.: Wł Chmieliński 1933

Wnętrze Kościoła Mariackiego

akwarela, papier, 47,8 x 33,2 (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński

Widok na Rynek Starego Miasta

akwarel, gwasz, papier,
11,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Rynek Starego Miasta w Warszawie zimą

akwarela, papier,
24,5 x 34,5
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Akwarela na podrysie ołówkowym, gwasz, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 24 x 34,2 cm
Sygnowany p. d.: W.Chmieliński

PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE

Akwarela na podrysie ołówkowym, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę, gwasz;
34 x 48,4 cm
Sygnowany granatową akwarelą, l. d.: WChmieliński

Przed kościołem Św. Krzyża w Warszawie

akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier,
50 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: Wł Stachowicz

Plac Zamkowy, ok. 1935

olej, płótno,
56.5 x 98.5 cm
sygnowany l.d.: Wł. Chmieliński

Wnętrze w Pałacu w Wilanowie, 1936-1939

akwarela, papier;
48,5 x 34 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Wilanów | Wł. Stachowicz*

ULICZKA STAROMIEJSKA

Akwarela, papier; 34,5 x 25 cm
Sygnowana czarną akwarelą p. d.: Wł. Chmieliński

Wnętrze kościoła Mariackiego w Krakowie

akwarela, papier,
47 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński

Łazienki królewskie

olej, płótno
34.4x49.7
sygnowany p.d.

Dworek

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 49,5 x 54,5 cm; sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Wnętrze pałacu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Akwarela, papier; 24 x 34 cm
Sygnowany szarą akwarelą p.d. : Wł. Chmieliński

WIDOK NA PAŁAC STASZICA

Akwarela, papier; 24,5 x 34,6 cm
Sygnowany szarą akwarelą p.d.: Wł. Chmieliński
Za papierze zakrywającym oryginalne odwrocie pieczątka:
"OBRAZY - kupno i sprzedaż | ANTONI PARKOT |
W - wa, Al. Jerozolimskie 27."

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY

Akwarela, papier; 34,5 x 24,7 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d.: Wł. Chmieliński
Na papierze zakrywającym oryginalne odwrocie pieczątka:

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE W WARSZAWIE

akwarela, 24 x 34 cm,
sygnowana p.d ."Wł. Chmieliński", na odwrocie stempel: "OBRAZY - kupno i sprzedaż / ANTONI PARKOT / W -wa, Al. Jerozolimskie 27"

akwarela, 33,5 x 48,8 cm,

PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE

akwarela, 24 x 34,2 cm,
sygnowana p.d. "Wł. Chmieliński", na odwrocie stempel: "OBRAZY - kupno i sprzedaż / ANTONI PARKOT / W-wa, Al. Jerozolimskie 27"

STARE MIASTO W WARSZAWIE

akwarela, 33,5 x 23,8 cm,
sygnowana p.d." Wł. Chmieliński", na odwrocie stempel: "OBRAZY- kupno i sprzedaż / ANTONI PARKOT / W-wa, Al. Jerozolimskie 27"

WIDOK NA PLAC ZAMKOWY

Akwarela, karton; 33,6 x 49 cm
Sygnowany brązową akwarela p.d.: Wł. Chmieliński

MARIENSZTAT

Olej, płótno; 50,8 x 40,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Wł. Chmieliński

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno; 35 x 50,5 cm
Sygnowany brązowym olejem p. d.: Wł. Chmieliński

WIDOK NA PREZBITERIUM KOŚCIOŁA ŚW. ANNY W WARSZAWIE

Akwarela, papier; 24,3 x 16,9 cm
Sygnowany granatową akwarelą l.d.: Wł. Chmieliński

Sanna

olej, płótno, 19 x 25,5 cm; sygn. p.d.: W. Chmieliński

NA PLACU ZAMKOWYM

Akwarela, papier; 35 x 50,2 cm

PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE

akwarela, gwasz, 34 x 23,5 cm (w świetle ramy), sygnowana p.d. "Wł. Chmieliński"

Sanna

sygn. p.d.
olej tektura
17.5x24.5

RYNEK STAREGO MIASTA W ZIMIE

akwarela, 23,5 x 34,5 cm, sygnowany p.d.: "Wł. Chmieliński"

STARA WARSZAWA

Akwarela na papierze 23,3 x 34 cm
Sygnowana p.d. - "Wł. Chmieliński"

Tryptyk warszawski

piórko, tusz, akwarela, gwasz, 23 x 16 cm, 23 x 26 cm;
sygn. p.d.: Wł.Chmieliński

Przed kościołem Św.Krzyża

sygnowany p.d.
akwarela papier
24x34.5

RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE ZIMĄ

akwarela, gwasz, 35,5 x 51 cm
sygnowana p. d. "Wł. Chmieliński"

Widok ulicy Freta z kościołem pod wezwaniem Św. Ducha w Warszawie, około 1936-1939

akwarela, gwasz, papier; 34 x 48,5 cm;
sygnowany po prawej stronie na dole: W. Stachowicz

Wnętrze pałacu w Wilanowie

akwarela, gwasz, papier, 50x34 cm;
sygn.p.d. - Wł.Stachowicz

Sanna

olej, płótno, 50,5 x 71 cm;
sygn. p.d. - Wł. Chmieliński

akwarela na papierze, 32,3 x 23,5 cm (w świetle p-p)
sygnowana p.d.: "Wł. Chmieliński"

liczba obiektów: 384