1 zł
2 600 000 zł

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Plecy

Olej, płótno, 76 x 63,5 cm,
sygn. pr./d. Z.B. 71, na odwrocie dedykacja: dla Józka z serdecznością, styczeń 80 Zbylut.

cena wywoławcza: Wykup abonament

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt, 1997

węgiel, ołówek, papier; 49 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Zbylut '97.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Stojąca, z cyklu Wiosna 82, 1980/81/84 r.

olej, płótno, 190,5 x 80 cm, 205 x 90 cm (w oprawie);
sygn. p.d.: Zbylut 81/8... (pod oprawą)
sygn. i opisane na odwrocie: Zbylut GRZYWACZ / „STOJĄCA” / 190 x 80 cm 1980/81/84 / Z CYKLU „WIOSNA ‚82”

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Erotyk

olej/płyta, 40 x 30 cm
na odwrociu numer inwentarzowy: '217'

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Mury i drzewo, 1967 r.

olej/płótno, 73 x 74 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Zbylut 67'
na odwrociu nalepka z opisem pracy: 'AUTOR: ZBYLUT GRZYWACZ | KRAKÓW | [adres] | TYTUŁ: MURY I DRZEWO - 1967 | OLEJ,PŁÓTNO | 74 x 74 | Zbylut Grzywacz'

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

I z cyklu Kobieta (2002)

sygn. dat. p.d.
olej, pilśnia
38x46 cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

POCAŁUNEK, 1997

akwarela, tusz, 21 x 28,5 cm,
sygnowana p.d. monogramem artysty "ZbG." i datowana "[19]97"

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Urwany II, 1979-1981

Olej, płótno; wym. 80 x 121 cm; sygn. p.d.: Grzywacz 79/81.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Z cyklu Erotyki (2003)

niesygnowany
olej, tektura
30x40 cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Na plaży, 2002 r.

olej/płótno, 65 x 55 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Zbylut GRZYWACZ | NA PLAŻY - OLEJ / PŁ. 2002 | 65 x 55 cm'

- Zbylut Grzywacz. 1939 - 2004. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie, marzec - czerwiec 2009, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2008, s. 361 (il. 528)

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

ZIELONY

olej, płótno; 92 x 120cm
sygn.p.d.: Zbylut 99
na odwrocie Zbylut Grzywacz "zielony" z cyklu; 9 obrazów 1994-98/99

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Kochankowie, 2003

olej, płyta pilśniowa; 24 x 33cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Pod światło

olej, płyta pilśniowa; 52 x 44cm
sygn.p.d.: Zbylut99
na odwrocie: Zbylut GRZYWACZ/ "POD ŚWIATŁO"/olej, 1999/52x 44cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Z cyklu Erotyki, 2003

olej, płyta pilśniowa; 40 x 30cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Z cyklu Erotyki, 2003

olej, płyta pilśniowa; 30 x 40cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt

piórko, tusz lawowany, karton; 30 x 20,5cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

I z cyklu KOBIETA, 2002

olej, płyta pilśniowa; 38 x 46cm
sygn.p.d.: Zb.02
na odwrocie: Zbylut GRZYWACZ/ I z cyklu "KOBIETA"/ol/pilśń 2002/38x46

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Kobieta

piórko, tusz lawowany, karton; 30,7 x 21cm
sygn.p.d.: Zbylut 17.01.02

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Kobieta

piórko, tusz, karton; 29,5 x 21cm
sygn.p.d.: Zbylut 02.05.02

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt

piórko,tusz (czarny, czerwony), tusz lawowany (czarny, czerwony), papier; 30 x 21cm
sygn.l.g.: Zbylut 11.97

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Na plaży

olej, płótno; 65 x 55cm
na odwrocie: Zbylut GRZYWACZ/ NA PLAŻY - OLEJ/PŁ. 2002/ 65 X 55cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Czartogon, lata 70. XX w.

olej, płótno; 90 x 40 cm;
na odwrocie napis flamastrem: CZARTOGON.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

PLECY

Olej, płótno, 76 x 63,5 cm,
sygn. pr.d.: Z.B. 71,
na odwrocie naklejka z pracowni artysty z ul. Krakowskiej 21 oraz dedykacja "Dla Józka z serdecznością, styczeń 80 Zbylut".

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Corrida-pegaz, 1977

olej, płótno, 81.5 x 123 cm,
sygn. na odwrocie p.d.: ZBYLUT GRZYWACZ / "CORRIDA-PEGAZ" / 80 x 120 cm. 1977

Reprodukowany: Zbylut Grzywacz 1939-2004, katalog wystawy, red. J. Boniecka, J. Waltoś, MNK, Kraków 2008, s. 72

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

CORRIDA-PEGAZ, 1977

olej, płótno
81,5 x 123 cm
sygn. na odwrocie na płótnie p.d.: ZBYLUT GRZYWACZ | "CORRIDA-PEGAZ" | 80 x 120 cm. 1977

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt leżący

tusz, pióro, papier, 21 x 30 cm, 1997; sygnowany i datowany p.d.: "Zbylut 12.97"

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

BIELE, 1996

olej, płótno, 92 x 60 cm
op. na odwrocie: Zbylut GRZYWACZ / “BIELE" 1996 / 92 x 60 cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Kochankowie

niesygnowany
olej, tektura
24x33 cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Pod światło (1999)

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
52x43.5 cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

POCAŁUNEK, 1997

akwarela, tusz, 21 x 28,5 cm,

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Zielony

olej, płótno, 92 x 120 cm,
sygn. p.d.: Zbylut 99; na odwrocie Zbylut Grzywacz "zielony" z cyklu; 9 obrazów 1994-98/99

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Pod światło

olej, płyta pilśniowa, 52 x 44 cm,
sygn. p.d.: Zbylut 99

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Erotyk

tusz, akwarela, papier, wym. 29,5 x 21 cm,
sygn. p.d.: Zbylut II.97

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Erotyk

akwarela, papier, wym. 29,5 x 21 cm,
sygn. p.d.: Zbylut 17.01.02

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt

akwarela, papier, 29,5 x 21 cm, niesygnowany

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Erotyk

tusz, papier, wym. 29,5 x 21 cm,
sygn. p.d.: Zbylut 02.05.02

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Erotyk

olej, płyta pilśniowa, wym. 30 x 40 cm, niesygnowany

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Fasady, 1976 r.

olej/płótno, 69 x 138 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Zbylut 76', opisany na odwrociu: 'ZBYLUT GRZYWACZ | "FASADY" - 1976 | OLEJ 70 x 140'
Zbylut Grzywacz. 1939-2004, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, [red.] J. Boniecka, Kraków 2008, poz. 109, s. 156

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Erotyk

tusz, akwarela, papier, 29,5 x 21 cm,
sygn. p.d.: Zbylut 11.97

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Erotyk

sygn. p.d.: Zbylut 17.01.02

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Leżąca

tusz lawowany, papier, 29,5 cm x 21 cm, 1997
Dzięki uprzejmości Joanny Bonieckiej.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

AKT TYŁEM, 2003

piórko, tusz, atrament na kartonie, 21 x 29,5 cm,
sygnowany i datowany p. d. "Grzyw...23. 10. 03".
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

NAGA

Akryl, płyta, 46x55 cm,
sygn. l.d.: ZG 2000 oraz na odwrocie: Zbylut Grzywacz Naga, 46x 55 cm, 2000.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Fasady - z cyklu Domy, 1976 r.

olej/płótno, 69 x 138 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Zbylut 76`
opisany na odwrociu: `ZBYLUT GRZYWACZ | "FASADY" - 1976 | OLEJ 70 x 140`

- kolekcja prywatna, Nowy Jork

- Zbylut Grzywacz. 1939-2004, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, [red.] J. Boniecka, Kraków 2008, poz. 109, s. 156 (obraz nie był eksponowany na wystawie)

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Plecy

olej, płótno, 76 x 63,5 cm,
sygn. p.d.: ZB [19]71, na odwrocie dedykacja "Dla józka z serdecznością Z. Grzywacz, styczeń 80", oraz naklejka z pieczątką Biura handlu Zagranicznego "DeSa" Warszawa al. jerozolimskie, 1980 r., z odręcznie: "Plecy" Zbylut Grzywacz kraków krakowska 21/1

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt kobiecy leżący na boku, 16.01.1998

tusz, pióro, papier, 21 x 28,5 cm, sygnowany i datowany; pochodzenie z pracowni artysty (dar Joanny Bonieckiej)

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Tajemnica

akwaforta/papier, 38 x 28 cm
opisany i sygnowany u dołu : `Tajemnica 20/30 Zbylut Grzywacz`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

AKT W PRZESTRZENI, 1998

gwasz, akwarela, piórko,
20,3 x 29 cm,
sygnowany l.d. "ZGrzywacz 28.I.98"
Z pracowni artysty

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

PRZYJACIÓŁKI, 1996/2003

olej na płycie pilśniowej,
81 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: "Zbylut GRZYWACZ /Przyjaciółki /ol. /pilśń ok. 1996 - 2003 /81 x 100"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

PRZYLOT, 1971

akwaforta z akwatintą,
15,5 x 24,5 cm,
sygnowana ołówkiem l.d.:
"Przylot", pośrodku "stan I",
p.d. "Zbylut Grzywacz"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

MARTWA KUBISTYCZNA, 1958

olej na płótnie,
42 x 42 cm,
sygnowana p.d. "Zbylut 58", na odwrocie napisy autorskie: "Zbylut GRZYWACZ /MARTWA KUBISTYCZNA /42 x 42 cm /1958"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

WĘDRÓWKI, 1971

akwaforta,
15,5 x 9 cm, na arkuszu 18,8 x 14 cm,
niesygnowana; jedna z 25 odbitek.
Z pracowni artysty.
Literatura: katalog wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Krakowie, 2009, s. 370, poz. 38.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Leży (z cyklu Lalki), 1972

Olej, płótno;
wym.: 60 x 73 cm;
sygn. p.d.: Zbylut 72 oraz na odwrocie.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Kolejka (Siedem etapów życia kobiety), 1986

Akwaforta; wym.: 256 x 295 mm; sygn. oł. p.d.: Zbylut Grzywacz 1986; l.d. tyt.; poniżej dedykacja: Dla Pani Małgosi?; odb.10/40.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

AUTOPORTRET,

przełom l. 50/60-tych
rysunek węglem na papierze żeberkowym "INGRES",
48 x 65 cm
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

STUDIUM GŁOWY KOBIECEJ, przełom l. 50/60-tych

rysynek węglem na papierze żeberkowym "INGRES",
48 x 65 cm
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"PRZYJACIÓŁKI", 1996/2003

olej na płycie pilśniowej,
81 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: "Zbylut GRZYWACZ /Przyjaciółki /ol. /pilśń ok. 1996 - 2003 /81 x 100"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"KOLEJKA (7 etapów życia kobiety)", 1986

akwaforta,
25 x 28,5 cm na arkuszu 34 x 45 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "Kolejka (7 etapów życia kobiety)", pośrodku "21/40", p.d. "Zbylut Grzywacz 86"
Z pracowni artysty.
W katalogu ouevre poz. 46.
Inna odbitka tej ryciny wystawiana i reprodukowana w katalogu wystawy monograficznej, Kraków 2009, poz. 245, il. s. 213.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"CZERWONY DOM (ZAZDROŚĆ)", 1998

olej na płótnie,
63 x 93 cm,
sygnowany l.d. "Zbylut 98" oraz na odwrocie: "Zbylut GRZYWACZ /CZERWONY DOM (ZAZDROŚĆ) /1998 63 x 93 cm"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"MARTWA NATURA Z MUSZLAMI II", 1961

olej na płótnie,
100 x 100 cm,
sygnowana dwukrotnie na odwrocie: "Zbylut Grzywacz - "MARTWA Z MUSZLAMI II" /1961 (IV ROK ASP) /olej, 100 x 100" oraz p.d. "Zb 1961"
Z pracowni artysty.
W katalogu ouevre artysty (por. poprzedni opis) poz. 46, s. 338, również il.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"MARTWA KUBISTYCZNA", 1958

olej na płótnie,
42 x 42 cm,
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Razem, 1967

Akwaforta;
wym.: 180 x 132 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: Zbylut Grzywacz 67, l.d.: tytuł; egz. nr 4/20.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akwaforta; wym. komp.: 255 x 293 mm, planszy: 317 x 354 mm, sygn. oł. p.d.: Zbylut Grzywacz 1986, 10/40; poniżej dedykacja: Dla Pani Małgosi?

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt, 1997 r.

węgiel, ołówek/papier, 48 x 34,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `Z.Grzywacz ` 97`

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt, 1997 r.

akwarela/papier, 24 x 34,5 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: Z Grzywacz 5/97

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

MARSJASZ, 2000

olej na płycie,
61 x 25 cm sygnowany p.d. "Zb.00"
Na odwrocie "Zbylut GRZYWACZ / "MARSJASZ" / ( SZKIC DO DYPTYKU "MARSJASZ I APOLLO") / 2000 r. / OLEJ, PILŚŃ 61 X 25 cm"

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Pomoc, 1982

olej, płótno,
60 x 73 cm
sygnowany p.d.: gbylut 82 na odwr. śr.g.: Zbylut GRZYWACZ | "POMOC" 1982 | OLEJ/PŁ. 60 x 73 cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Pomoc, 1982

olej, płótno,
60 x 73 cm
sygnowany p.d.: Dominik, na odwr. l.g.: DOMINIK 1998 | OL. PŁ. 81 x 100 | CUZCO

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Kolejka jeszcze trwa, 1973

akryl, płótno,
135 x 170 cm
sygnowany p.d.: Zbylut 73, na odwr. p.g.: Zbylut GRZYWACZ | "KOLEJKA JESZCZE TRWA" | (ANDRZEJOWI WRÓBLEWSKIEMU) | AKRYL - 1973 - 135 x 170 cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Pomoc (1982)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
60x73

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt kobiecy (1998)

sygn. dat. p.d.
tusz, tempera papier
20x29 (w świetle passe-partout )

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

rysunek tuszem i pędzlem
36x24 cm

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Corrida - Pegaz 1977

olej, płótno, 80 x 120 cm; sygn. i dat. na odwrocie

liczba obiektów: 73