1 zł
2 600 000 zł

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Capri - skały Faraglioni, 1927 r.

pastel, papier, 68 x 98 cm,
sygn. i dat. p.d.: S.Jaxa / 1927

cena wywoławcza: Wykup abonament

Nokturn, 1936

gwasz, karton; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1936.

Łódź przy brzegu

akwarela, gwasz, karton; 32, 5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa.

Łodzie w porcie, 1934 r.

akwarela/tektura, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'S Jaxa | 1934'

Beczki na plaży

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 34 x 50 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa

Zima nad Bałtykiem, 1931

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931.
Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni).

Pejzaż morski, 1934

akwarela, gwasz, papier,
19,2 x 39 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: "S. Jaxa | 1934"

* Droit de suite

Port w Helu, 1932

akwarela, gwasz, papier,
27 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygnowany p.d.: "S. Jaxa | 1932"

* Droit de suite

Plaża, 1922

gwasz, papier fakturowany; 33 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1922.

Sosny nad morzem, 1935

gwasz, tektura, papier; 48,7 x 33,8 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1935

Morze

gwasz, karton; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa (zatarta);
na odwrocie stempel autorski z dopisanymi ołówkiem informacjami o obrazie w tym tytułem: Morze.

Widok na morze, 1927

gwasz, papier; 19,7 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1927.

Wenecja o zmierzchu, 1929

pastel, gwasz; tektura; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1929.

W zatoce, 1934 r.

akwarela, papier, 24 x 43,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: SJaxa / 1934

Nad polskim morzem, 1933

akwarela, gwasz/tektura, 50 x 80 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: „S Jaxa/1933”

Wenecja - girlandy, 1938

tempera, tektura; 49,5 x 34 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: S JAXA / 1938;
na odwrocie nalepka galeryjna: SALON SZTUKI / ALFREDA WAWRZECKIEGO / KRAKÓW, UL. SZCZEPAŃSKA 9. / TELEFON Nr. 153-47. / Autor Jaxa-Małachowski Soter / Tytuł Wenecja – girlandy / Rodzaj Tempera Rozmiar 50 x 35 / Nr. Kat. 207/38 Data ...

Nad polskim morzem

gwasz, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
p. d. ślady sygnatury;
na odwrocie oprawy okazjonalna dedykacja z 1950 roku.

Łódź rybacka na Bałtyku, 1932

akwarela, gwasz, tektura, 49,5 x 69,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1932.

*opłata droit de suite.

Fala, 1923

akwarela, gwasz, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923.

*opłata droit de suite.

PORT NA HELU, 1920

olej, płyta
37,5 x 79 cm
sygn. p.d.: S Jaxa | 1920

Pejzaż morski

akwarela, gwasz, papier, 34 x 49 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1926.

PIASZCZYSTY BRZEG MORZA

Olej, tektura; 37,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa
Na odwrocie nalepka z maszynopisem, orzeczenie Leszka Ludwikowskiego z 1982 r.- potwierdzenie autorstwa Jaxy Małachowskiego.

Rzeczka

gwasz, papier, 23 x 32,5 cm
na odwrocie nalepka salonu sprzedaży dzieł sztuki przy TSP w Krakowie

Rybak przy łodzi, 1936 r.

akwarela, gwasz, papier, 34 cm x 49 cm w światle oprawy
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa/1936

Plaża - Nad Bałtykiem, 1928

akwarela, gwasz, karton; 24 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1928; (przed konserwacją).

Orłowo, 1921 r.

olej/tektura, 50,3 x 68,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Soter Jaxa 21'

Rejs, 1932

gwasz, tektura; 22,5 x 48,6 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1932

Pejzaż włoski

gwasz, papier naklejony na tekturę; 49,5 x 35 cm;
na odwrocie: autorski stempel Tytuł / Rozmiar / Cena / SOTER JAXA MAŁACHOWSKI / Adres / Kraków Piłsudskiego 32.

Pejzaż morski

akwarela, gwasz, papier, 21 x 46 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1928.

*droit de suite

Nad zatoką, 1928

gwasz, kredka, ołówek, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1928;
na odwrocie napis ołówkiem: J Wielmożny Pan / Małachowski / ul. Wolska 32 II front.

Molo, 1926

sygn. p.d.: S. Jaxa / 1926.

*opłata droit de suite.

Burza nad morzem

niesygnowany
gwasz, papier/tektura
35x49.5 cm

Plaża w Jastarni, 1933

akwarela, tektura; 19 x 38,8 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1933;
na odwrocie:
- nalepka autorska z opisem pracy: Tytuł Plaża w Jastarni / Rozmiary 40 x 20 Cena / SOTER JAXA MAŁACHOWSKI / Adres / KRAKÓW, ul. Wolska 32.;
- napis kredką (częściowo czytelny): konserwa... / 1975 r;
- pieczęć Pracowni Pozłotniczej (częściowo czytelna);
- oznaczenie: P. Ch.

ZIMA, 1930

gwasz, tektura
47,5 x 67,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: S Jaxa | 1930
Na odwrocie, ręcznie wypełniony, autorski stempel, o treści: Tytuł Zima | Rozmiar 70 x 50 Cena 270 | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | Adres | KRAKÓW, ul. Wolska 32.
Obok atramentem cyfra: 5.

Łodzie na brzegu, 1926 r.

gwasz, papier, 33,5 x 47,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat.p.d.: SJaxa/1926

Nad zatoką, 1928

PORT

Akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1928.

Nokturn z żaglowcem, 1936

gwasz, papier; 47,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1936.

Bałtyk w nocy

gwasz, papier; 23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 19364? - data słabo czytelnie;
na odwrocie nalepka częściowo uszkodzona: z tytułem obrazu: Bałtyk w nocy, oraz stemplem autorskim.

Widok na Kościół Mariacki spod arkad Sukiennic

pastel, papier; 58 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Małachowski / 1919.
Wczesna praca artysty.

MORZE

Akwarela, gwasz, papier, 24 x 33,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa.

*droit de suite

W Wenecji, 1930 r.

olej, płyta, 30 x 33,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa/1930

Wzburzone fale, 1929

gwasz, tektura; 49,2 x 69,3 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1929;
na odwrocie napis: 618

Bibliografia: Katarzyna Łomnicka "Jaxa. Soter August Jaxa-Małachowski 1867-1952", wyd. Grzegorz Kudelski, Kraków, 2014.

Łódź na brzegu

gwasz, papier, 34 × 23,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: S. Jaxa

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Port z łodziami

technika mieszana, tektura, 48,5 x 68 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1925.

Sosny i wrzosy nad brzegiem morza, 1937

gwasz, tektura, 50 x 69,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1937
Na odwrocie opinia dr. Stanisława Dąbrowskiego z 28 grudnia 1963.

Żaglówki na Bałtyku, 1932 r.

gwasz/papier, 17,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'SJaxa | 1932'

Klify na Capri, 1923

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
30 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1923.

Łodzie na brzegu morza

akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1929.

Kanał w Gandawie, 1928

tempera, papier; 34,5 x 48,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1928;
na odwrocie:
- naklejka Związku Polskich Artystów Plastyków z 1929 roku: ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW / W KRAKOWIE, PLAC Św. DUCHA 5. »DOM ARTYSTÓW« / Data przyjęcia 12 /I 1929 / Autor Jaxa-Małachowski Soter / Tytuł "Kanał / Rodzaj temp. Rozmiar / Cena Nr. 11.
- pieczątka artysty z opisem (częściowo czytelna): Tytuł Ganda... – kanał "des Tanneurs." / Rozmiary 35 x 52 [cyfra 2 odwrócona w stosunku do pozostałych] Cena 80. / SOTER JAXA MAŁACHOWSKI / KRAKÓW, ul. Wolska 32

Molo w Orłowie, 1924

gwasz, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1924.

Upust wody

olej, płótno; 36,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa;
na odwrocie na krośnie malarskim nalepka autorska z tytułem: Upust (?).

Planty krakowskie, 1920 r.

olej, tektura, 22,5 × 33 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: S.Jaxa/1920
na odwrocie nalepka wystawowa z opisem pracy

Nadmorskie wydmy, 1939

gwasz, papier; 48,5 x 68,5 cm;
data p. d.: 1939 / 1939

Snopki na polu, 1918 r.

gwasz, papier, 22,5 x 33 cm, sygn. i dat. p.d.: SJaxa / 1918

Łodzie na morzu, 1930 r.

gwasz, tektura, 33 x 69 cm, syg. i dat. p.d.: S.Jaxa / 1930

PORT GDYNIA

Gwasz, tektura, 68,5 x 97 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa.

Nokturn

gwasz, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa
na odwrocie opis: Tytuł.../Rozmiary... Cena.../SOTER JAXA MAŁACHOWSKI / Adres / KRAKÓW, ul. Piłsudskiego

Łódź rybacka

technika mieszana, tektura; 34 x 23 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: S Jaxa;
na odwrocie nalepka ramiarska

MORZE

papier, technika mieszana, 32.5 x 96 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: SJaxa 1930
na odwrocie pieczęć autorska z opisem pracy i adresem pracowni

ŁODZIE ŻAGLOWE W ŚWIETLE ZACHODZĄCE SŁOŃCA, 1924

Gwasz, tektura; 35 x 50cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1924

Łódź na brzegiem morza

gwasz/tektura, 30 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'S.Jaxa'

Wzburzony Bałtyk, 1936

gwasz, tektura; 23 x 32,5 cm w świetle ramy;
dat. p. d.: 1936;
na odwrocie nalepka z opisem pracy: Tytuł Wzburzony Bałtyk / Rozmiar 25 x 35 Cena 80. zł. / SOTER JAXA MAŁACHOWSKI / Adres / KRAKÓW, ul. Piłsudskiego 38.

WIDOK Z ORŁOWA (CISZA W ZATOCE)

Gwasz, papier, 33 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa.

ŁODZIE RYBACKIE

Gwasz, papier, 33 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa

PEJZAŻ Z ŁÓDKĄ

Akwarela, gwasz, tektura, 15,5 x 21 cm,
sygn. p.d.: S.Jaxa 1918

Łodzie na brzegu, 1945

akwarela, gwasz, papier; 33,5 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa/ 1945

Wenecja. Dogana i Santa Maria della Salute, 1930

akwarela, gwasz, tektura, 49 x 68,7 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1930;

W ogrodzie, 1919

akwarela, gwasz, tektura, 49 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1919.
Na odwrocie napis ołówkiem: Dwór XX Lubomirskich / w Bakończycach pod / Przemyślem.

Orłowo, 1923 r

gwasz, papier, 16 x 23,5 cm,
sygn. i dat.p.d.: S. Jaxa 1923

Pejzaż z mewami

gwasz, papier, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa

Pejzaż rzeczny, 1934 r.

akwarela, papier, 25 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa 1934

PEJZAŻ Z KOSIARZEM, 1919

Gwasz, tektura; 25 x 34 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1919

Pejzaż z portem, 1927 r.

akwarela/papier, 33 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'S.Jaxa | 1927'

Pejzaż z łodzią, 1931 r.

akwarela, gwasz/papier, 34 x 49 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.d.: 'S Jaxa | 1931'

Bałtyk, 1930 r.

akwarela, gwasz, papier, 35 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa/1930
na odwrocie autorska pieczątka z pracowni przy ul. Wolskiej 32 w Krakowie z odręcznym opisem pracy

Nokturn, 1931 r.

pastel/papier, 46 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'S. Jaxa 31'

Kwitnąca łąka, 1927

akwarela, papier; 22,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1927

PEJZAŻ NADMORSKI

Akwarela, papier, 49 x 33 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1930.

MORZE

Gwasz, papier, 35 x 49,5 cm,
sygn.. p.d.: Jaxa 1937.

Morze

gwasz, papier, 25 x 35 cm
sygn. p.d.: SJaxa 1936

Port w Gdyni

gwasz, papier, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: SJaxa 1934

Kwitnące krzewy na wydmach, 1939

gwasz, tektura, 50 x 69 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa 1939

Brzeg morski, 1923

akwarela, gwasz, tektura, 25 x 35 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923.
Podobna kompozycja, zatytułowana "Hel i fala na wielkim morzu", akwarela, gwasz, tektura, 35 x 50, jest reprodukowana w: K. Łomnicka "Soter August Jaxa Małachowski", Kraków 2014, ss. 144-145.

Molo, 1923

sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923.

Rybacy z sieciami na brzegu, 1925

akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1925

Brzeg morza, 1939

akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1939

Widok na pomnik Mickiewicza i kościół Mariacki w Krakowie zimą

akwarela, gwasz, tektura; 49,5 x 34,3 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1929;
Na odwrocie stempel autorski z tytułem obrazu Kościół N.M.P.
Przed konserwacją

Na morzu, 1919

gwasz, tektura; 60,5 x 70,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1919

WYBRZEŻE MORSKIE KOŁO GDYNI, 1938

gwasz na kartonie, 36 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"S. Jaxa /1938"

Gdynia - widok z Kamiennej Góry na port

gwasz, tektura; 25 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa
na odwrocie prostokątny stempel z nazwiskiem autora i odręcznie wpisanym tytułem

Brzeg morza

gwasz, tektura, 29 x 49 cm; sygn. p. d.: S. Jaxa

KUTER NA MORZU, 1936

olej na tekturze, 35 x 26 cm,
sygnowany i datowany p.d. "S. Jaxa / 1936”

Fale Bałtyku

akwarela, gwasz, papier, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: S.Jaxa
na odwrocie pieczątka autorska z tytułem pracy i adresem pracowni

Morze - Nadmorskie skały, 1913

olej, płótno dublowane; 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1913;
na odwrocie na krośnie malarskim dwie nalepki: autorska z tytułem Morze oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, z tytułem Morze i nr 0010 oraz stempel krakowskiego Składu Papieru Róży Aleksandrowicz

KOSZE NA BRZEGU MORZA

akwarela, gwasz, kredka, karton na tekturze
35,5 x 50 cm
sygn. p.d.: S Jaxa

Wybrzeże morskie

olej, płótno, 46,5 x 89,5 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1925

Noc księżycowa, 1934

gwasz, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1934

Rynek krakowski nocą, 1934

akwarela, gwasz, tektura, 35 x 25 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1934.

PEJZAŻ MORSKI, 1923

tech. mieszana, karton; 33 x 48 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: S. Jaxa/ 1923

PEJZAŻ ODESSY, 1928

sygn. p.d.: S. Jaxa/1928

BRZEG MORZA, 1928

Gwasz, akwarela, papier; 35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1928

Morze

gwasz, tektura, 33x48 cm
sygn. p. d.: Jaxa dat.:1938

Łodzie na brzegu morza

gwasz, tektura, 49x69 cm
sygn. p. d.: S. Jaxa

SYCYLIA

Gwasz, papier, 33x48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1925

Raguza-nokturn (Czarnogóra), 1928

gwasz, karton, 35 × 50 cm
sygn. p. d.

Łódź

gwasz, tektura; 25 x 34,4 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa

Wenecja, 1932

olej, sklejka; 50 x 35 cm;

Wzburzone morze, 1927

gwasz, tektura; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1927

Żaglowiec

akwarela/papier, 37,5 x 26,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `SJaxa`

Łodzie, 1923

pastel, papier, 72x100 cm
sygn. l.d.: S.Jaxa/ 1923

RYBACKIE SIECI NA PLAŻY

Olej, tektura; 23 x 33 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa
Na odwrocie orzeczenie potwierdzenia autorstwa sporządzone przez Leszka Ludwikowskiego 9 czerwca 1982

PRZY NABRZEŻU, l. 30-te XX w.

gwasz na tekturze,
25 x 34,5 cm,
sygnowany p.d. "S. Jaxa",
na odwrocie napis ołówkiem, z informacjami o malarzu i nazwisko [właściciela?]
"Zakrzewski /Bydgoszcz"

Cisza przed burzą, 1922

technika mieszana, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1922

SKALISTY BRZEG CAPRI, 1929

Gwasz, karton; 34 x 49 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1929

RYBACKIE ŁODZIE NA BRZEGU MORZA

Akwarela, papier; 25 x 35 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa

Noc na morzu (1938)

sygn. dat. p.d.
gwasz, tektura
25x35 cm

Przed burzą, 1930

gwasz, tektura, 35 x 49,5 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1930
Na odwrocie pieczęć autorska: Soter Jaxa Małachowski / adres / Kraków, ul. Piłsudskiego 32.

Hel

akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1929.
Na odwrocie naklejka autorska

Nokturn

gwasz, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa

Widok na morze

akwarela, papier, 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa

Brzeg morza nocą

sygn. p.d.
gwasz, papier/tektura
21x34 cm

WIDOK WENECJI, 1932

Akwarela, karton; 25 x 50 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1932

Łodzie na przystani

gwasz, papier, 24 x 32,3 cm,
sygn. p.d.: 1923,
na odwrocie etykieta autora

Brzeg morza

akwarela, gwasz, papier, 34x 49 cm,
sygn. p.d.: S.Jaxa 1923

Sosna na skarpie, 1936 r.

gwasz, tektura, 50 × 70 cm

Estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Łódka

gwasz, tektura, 24 × 34 cm
sygn. p. d.: Sjaxa

5 000 - 6 000 zł

Skaliste wybrzeże, 1923

gwasz, tektura, 35 x 49,5 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923

Łodzie rybackie

gwasz, karton; 32 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa

Pejzaż morski

gwasz, tektura, 23.5 x 33.4 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1938

Łódki w porcie

olej, tektura; 48 x 68 cm w świetle ramy

Estymacja: 13000 - 15000 PLN

Pejzaż morski z łodziami, 1931

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa 31

Stary rybak, 1922 r.

olej/płyta, 44 x 67 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `S. Jax | 1922`

na odwrociu pieczęć autorska: `Tytuł: Stary rybak | Rozmiary: 45 x 68 1/2 | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | KRAKÓW...`

Estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Łódź przy brzegu, 1932 r.

gwasz/papier, 57 x 97 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `SJaxa | 1932`

Estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Orłowo, 1921 r.

gwasz, tektura, 35 × 54 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: SJaxa/1921
na odwrocie pieczęć artysty z ręcznie napisanym tytułem pracy

Estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Morze Polskie, 1936 r.

gwasz, akwarela, tektura, 35 × 50 cm
sygn. i dat. l. d.: SJaxa/1936
na odwrocie naklejka z krakowskiego salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z tytułem pracy i nazwiskiem artysty.

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

WYDMY NAD BAŁTYKIEM

olej na tekturze, 37 x 50 cm,
sygnowany p.d. "S. Jaxa"; na odwrocie kartka z "Orzeczeniem" Leszka Ludwikowskiego datowanym 9 czerwca 1982 r., potwierdzającym autentyczność pracy.

WZBURZONE MORZE, 1936

Gwasz, papier; 35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1936
Na odwrocie pieczęć autorska z opisem pracy

Cisza,1911r

olej, płótno,
54,5 x76 cm
sygn. p. d.: S.Jaxa/1911

Estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Zagroda pośród drzew, 1920

olej, tektura; 45 x 34 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: S Jaxa | 1920
na odwrocie stempel: ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW

BRZEG MORSKI O WSCHODZIE KSIĘŻYCA

olej na kartonie ze znakiem "Canadian YMCA", 22,5 x 30 cm,
sygnowany p.d. "S. Jaxa",
na tekturce ochronnej - słabo czytelny napis (autorski?)

SPOKOJNE MORZE, 1936

olej na tekturze, 31 x 50 cm,
sygnowany p.d. "S. Jaxa 1936"

RAGUZA, 1928

gwasz na tekturze, 35 x 50 cm,
u dołu po prawej sygnatura "S Jaxa" (słabo czytelne) i data "1928",
na odwrocie pieczątka autorska "SOTER JAXA MAŁACHOWSKI", adres w Krakowie i odręcznie tytuł "Raguza"

Nokturn, 1933 r.

gwasz, papier, 34, 5 × 50 cm
sygn. p. d.: S. Jaxa/1933

Estymacja: 4000 - 6000 zł

Zakole Wisły

akwarela, gwasz, papier, 26 x 50 cm,
sygn. p.d.: s. Jaxa 1929

Nokturn nad zatoką

gwasz, papier; 17 x 35 cm;
sygn. l. d.: S Jaxa

ŁÓDŹ RYBACKA NA PLAŻY, 1938

Akwarela, gwasz; 49 x 33 cm
Sygnowany p.d.: S.Jaxa | 1938

Plaża nad Bałtykiem, 1923

gwasz, tektura, 34,5 x 49 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923

Nadmorskie wybrzeże, 1939 r.

akwarela/papier, 22 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S. Jaxa | 1939`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Nokturn nad zatoką

gwasz, papier; 17 x 35 cm;
sygn. l. d.: S Jaxa

ŁODŹ RYBACKA NA BRZEGU MORZA, 1933

Olej, tektura, 25,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1933

W porcie

akwarela, gwasz/papier, 32,5 x 49 cm
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`

Estymacja: 3 000 - 5 000

Portret starca (obraz dwustronny)

akwarela, tusz, papier, 18,5 x 11 cm, nie sygn.

PRACZKI, 1919

Gwasz, tektura, 24 x 31 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: S. Jaxa|1919

Widok na Hel, 1936

gwasz, tektura,
36 x 50 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1936
Na odwrocie fragment naklejki z pismem maszynowym: "Widok na Hel - 2000".

Nokturn, 1938

gwasz, papier, 34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1938

Powrót z połowu, 1937

gwasz, tektura, 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1937

Nokturn morski

akwarela, gwasz,
68 x 97,5 cm,
sygn. p.d.: Jaxa. naklejka autorska na odwrocie

Przystań

sygn. p.d.,
akwarela, gwasz, papier/tektura,
25x34

Rozbijająca się fala (Rozpryskujące się fale)

tempera/tektura,
49 x 51 cm
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`

ESTYMACJA 3 500 - 5 000

Nokturn - kościół św. Jana w Krakowie

olej, płótno, 95,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: SJaxa/ 1917
Na odwrocie fragment nalepki z nazwiskiem artysty i tytułem pracy.

Sztorm

gwasz, tektura,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1921

Łódź na brzegu zatoki (1938)

sygn. dat.p.d.,
tempera, papier,
25x37.5 (w św.p-p) cm

Zakole Wisły pod Wawelem zimą (1919)

sygn. dat.p.d.,
olej, tektura,
26x42.3 cm

Wenecja. Dogana i San Giorgio Maggiore, 1928

gwasz, pastel, tektura,
35 x 49,8 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1928
na odwrocie napis ołówkiem: Wenecja: Dogana

Zachód słońca nad morzem, 1934

gwasz, tektura,
25 x 35 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa 1934

Zachód słońca, 1940

akwarela, gwasz, papier,
25 x 30 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa (słabo czytelne)/ 1940
na odwrocie pieczęć autorska z tytułem, wymiarami, i adresem

Wybrzeże zimą, 1935

technika mieszana, 16 x 35 cm
sygn. p.d.: `S. Jaxa / 1935

Łódź rybacka (1938)

sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz
papier34x54

Motyw wiejski, 1921

akwarela, gwasz, tektura,
23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1921

Łódki na brzegu

akwarela, gwasz, tektura,
33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1929

Morze

akwarela, gwasz, tektura,
33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1932

Obraz dwustronny: Molo w Sopocie oraz Brzeg morski

Molo w Sopocie akwarela, gwasz, papier,
24 x 32 cm,
sygn. p.d.: S. jaxa Brzeg morski akwarela, gwasz, papier, 24,5 x 33 cm, sygn. p.d.: S. jaxa 1920

BRZEG MORZA Z WIDOKIEM NA GDYNIĘ, 1943

akwarela, gwasz, papier żeberkowy,
33 x 48.5 wymiary w świetle oprawy
sygn. p.d.: S. Jaxa | 1943

Pejzaż morski o zachodzie słońca, 1925

gwasz, pastel, tektura,
34,5 x 49,5 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1925
na odwrocie nieczytelne napisy i numer niebieską kredką: 3893.

Pejzaż morski z łodziami rybackimi, 1937

gwasz, tektura,
48 x 68 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1937

Beczki na brzegu

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
25x34

Brzeg morza w Orłowie nocą (1940)

sygn. dat. p.d.
tempera, papier
34x24

Malowniczy motyw

akwarela, papier,
23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jaxa (słabo czytelny)

PEJZAŻ MORSKI Z ŁODZIAMI, 1931

olej na tekturze,
35 x 50 cm,
sygnowany p.d. "S. Jaxa 31"
Po studiach w Odessie, Krakowie i w Monachium u S. Grocholskiego, na stałe zamieszkał w Krakowie. Malował przede wszystkim krajobrazy, pejzaże morskie i nokturny.

Pejzaż nadmorski z żarnowcami

akwarela, gwasz na papierze,
33,7 x 48 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa 1939

Widok morski, 1934

gwasz, papier,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa/ 1934

Łodzie rybaków z Helu, 1941

gwasz, tektura,
33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1941

Widok morski, 1934

gwasz, papier,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa/ 1934

Dawny Most Podgórski w Krakowie, 1926

gwasz, tektura,
34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1926.
na odwrocie napis (autorski?) piórem: Jaxa Małachowski/ Dawny most podgórski oraz No 411

Malowniczy motyw

akwarela, papier,

Łódź nad brzegiem

akwarela, papier naklejony na karton,
23 x 35 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa

Morze, 1930

gwasz, papier,
34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1930

Skaliste wybrzeże

akwarela, gwasz, papier,
24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa

PLAŻA NADMORSKA

gwasz/papier,
46 x 31 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`

PORT W HELU, 1929 R.

gwasz/papier,
49 x 69,3 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Jaxa | 1929`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Salonu Sztuki Stanisława Kulikowskiego z tytułem autorskim

KSĘŻYCOWA NOC W PORCIE

gwasz na tekturze,
42 x 28,5 cm
sygnowany p.d. "S. Jaxa"
Świetny przykład nokturnu, w czym artysta celował.

Portret żony

Olej, płótno,
46 x 37 cm,
nie sygn.;
Ze zbiorów rodziny artysty.

Żaglówki

Akwarela, papier,
33 x 46 cm,
sygn. p.d.: S.Jaxa

Orłowo, 1921

olej, płyta,
24,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1921;
Na odwrocie napis autorski (?): Orłowo / 1921 (niebieską kredką)

Fala, 1936

gwasz, papier, 23,5 x 34,5 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa/ 1936
Na odwrocie: nalepka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z Krakowa z nazwiskiem autora i tytułem Fala.

Lis w leśnym jarze

akwarela, papier, 29 x 39 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa

Skały w Raguzie, 1930

gwasz, papier,
34,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1930
Na odwrocie odręczny tytuł ołówkiem.

Port w Gdyni (1928)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
34.5x50

Lis w leśnym jarze

sygn. p.d.
akwarela, papier
29.5x39.5

Brzeg morski

Akwarela, gwasz, papier,
49 x 69 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1938

ŁÓDŹ NA PLAŻY, 1933 R.

gwasz/papier,
26 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'S. Jaxa | 1933'

Beczki na plaży

gwasz, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa

Skały w Raguzie (1930)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
35x48.5

Morze i mewy, 1930

gwasz, papier,
49,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: SJaxa/ 1930

Pejzaż sielski

gwasz, płyta , 51 x 70 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1921

Plaża, 1926

gwasz, papier, 36 x 52 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1926

Zamek na skale

olej, tektura; 51 x 69,5 cm
sygn. p.d. S.Jaxa

Brzeg morski

Gwasz, akwarela, papier, 48 x 68 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1933

Nad brzegiem morza, 1936

akwarela, gwasz, papier, 35 x 51 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1936

NAD STAWEM, 1921

Olej, sklejka; 28,7 x 38 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1921
Na odwrocie nalepka wypełniona czarnym atramentem: 2490 | Z. ZIEMBICKI | KRAKÓW • PLAC MARYACKI 2 • | Autor Małachowski Soter Jaxa | Tytuł dzieła Nad stawem | Cena sprzedaży 1200- BMAX MAX

BRZEG MORZA, 1932

tempera, gwasz, tektura, 50 x 69.5 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1932
Na odwrocie stempel z czytelną częścią tekstu: (S)OTER (J)AXA MAŁACHOWSKI | (Kraków) (..) Piłsudskiego 32. ?Ponadto stempel krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz przy ul. Basztowej.

Na Helu

gwasz, papier,
33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SJaxa / 1930

BRZEG MORZA, 1927

Akwarela, gwasz, papier
33,5 x 47 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1927

Nad brzegiem morza

gwasz, tektura,
23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1921

Statki, okręty, żaglowce - studia wraz z opisami

szkice ołówkowe, 34 x 21 cm.
niesygn., 19 lu¼nych kartek, dwustronnie rysowanych. Z kolekcji prof. dr Krzysztofa Wolskiego.

Autoportret

Olej, płótno, 44 x 34 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa / 1912. Na odwrocie nalepka z wystawy Związku Polskich Artystów Plastyków 1929 r.

Wenecja

Gwasz, akwarela, tektura, 24 x 34 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1923

NADMORSKI KRAJOBRAZ Z ŻAGLÓWKAMI

olej, płótno,
50 x 71 cm
sygnowany p.d.: S. Jaxa.

Beczki na plaży

gwasz, tektura
35 x 50 cm
Sygn. p.d.: S. Jaxa

WYBRZEŻE CAPRI, 1932 R.

akwarela, gwasz/papier
30 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: "S Jaxa | 1932"

Wenecja

Akwarela, gwasz, papier
33 x 48,5 cm, datowany p.d.: 1939.
Niesygn. Na odwrocie pieczątka autorska z odręcznym wpisem.

GĘSI NAD RZEKź, 1921

Gwasz, tektura
49 x 68 cm w świetle ramy

Nocny połów (1947)

sygn. dat. p.d.
gwasz, tektura
34.5x50

Wydmy nadmorskie

sygn. p.d.
olej, tektura
47x67

Wzburzone morze

gwasz, papier,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa

Ponte Vecchio we Florencji

olej, płótno,
38 x 49,5 cm;
sygn.p. d.: S Jaxa / 1914

Pejzaż morski

gwasz, papier,
35 x 50 cm;
sygn. p. d .: S. Jaxa /1926

Rybacy przy łodziach, 1924 r.

gwasz/papier,
47 x 65 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Jaxa | 1924`

Wejście na Wawel, 1930 r.

tempera/papier,
50 x 36 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S Jaxa | 1930`
na odwrocie papierowa naklejka: `Salon Sztuki | Alfreda Wawrzeckiego | Kraków, Wielopole 3 | Autor Jaxa Małachowski Soter | Tytuł Wejście na Wawel | Rodzaj Tempera Rozmiar 50 x 35 | Nr kat 737 Data Przyjęcia`

Na Capri

olej, płótno,
73,3 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1910

Klif

akwarela, gwasz, tektura,
48 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1923

RYBACY PRZY PRACY, 1939

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę,
25 x 34.5 cm
sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1939

Na odwrocie autorski stempel wypełniony ręcznie atramentem: Tytuł Rybacy przy pracy | Rozmiar 25 x 35 Cena 75.- | [SOTER] JAXA MAŁACHOWSKI | Adres | Kraków [..] Piłsudskiego 32.

Brzeg morski z plażą

Akwarela, papier, 33 x 49 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1939

Nokturn nadmorski

gwasz, tektura,
50 x 70 cm;
sygn. p. d.: SJaxa / 1936

Łodzie rybackie na brzegu

gwasz, tektura,
35 x 48 cm;
sygn. p. d.: SJaxa / 1925

Klif (1923)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
48.5x34 (w świetle passe-partout)

SKAŁY NADMORSKIE W ŚWIETLE KSIĘŻYCA, 1935

Akwarela, gwasz, papier; 23 x 33 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: S. Jaxa |1935

ŁÓDŹ PRZY BRZEGU

Gwasz, akwarela, papier;
49 x 36 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa

Łodzie rybackie na Helu

Akwarela, gwasz, papier,
33x48 cm,
sygn. p.d.: S.Jaxa 1930

Brzeg morski - Sycylia

Gwasz, papier,
33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1925

Żaglówki

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier
35x50

Morze. Nokturn

gwasz, tektura, 35 x 50 cm
sygn. l.d.: S. Jaxa
Na odwrocie pieczęć autorska z krakowskim adresem artysty.

WYBRZEŻE MORSKIE KOŁO GDYNI, 1934

gwasz, akwarela, papier
50 x 70 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1934
Na odwrocie stempel autora uzupełniony wpisem atramentem: Tytuł Wybrzeże morskie koło Gdyni | Rozmiary 70 x 50 Cena 200 | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | ADRES | KRAKÓW, ul. Piłsudskiego (32 ?)

KUTRY NA MORZU, 1938

Gwasz, akwarela, papier naklejony na tekturę
35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa |1938
Na odwrocie stempel z napisem: TYTUŁ …….| ROZMIARY ……. | CENA …….| SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | ADRES | Kraków, ul. Piłsudskiego 32

Brzeg morza

sygnowany p.d.
akwarela, gwasz, papier
34x49

Pejzaż wiejski, 1923

olej, tektura; 35 x 50 cm
sygn. i dat.: p.d.: S Jaksa/ 1923

Chmurna noc

olej, sklejka
55 x 70 cm
sygn. p. d.: S Jaxa / 1939

W porcie

akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura, 24,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa (ołówkiem częściowo zamalowana) / 1928

Fragment wybrzeża morskiego

gwasz/tektura
sygn. p.d.: S Jaxa 1925, wym.: 33 x 48 cm

Sztorm

gwasz/tektura
sygn. p.d.: S. Jaxa 1934, wym.: 34 x 32 cm

Poranek w Gandawie, 1928 r.

akwarela, gwasz/papier, 46 x 54 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Jaxa | 1928`
na odwrocie papierowa naklejka: `Tytuł Poranek w Gandawie | Rozmiary 50 x 70 cena 350 | Soter Jaxa Małachowski | Adres | Kraków, ul. Wolska 32`

Morskie skały

olej, płótno, 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: SJaxa / 1913
Na odwrocie na krośnie malarskim częściowo uszkodzona nalepka autorska

Kosze rybackie na plaży

gwasz/karton, 39,5 x 50 cm
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`

KUTRY RYBACKIE, lata 30. XX w.

akwarela, gwasz, papier
33.5 x 48 cm
sygnowana p.d.: S Jaxa

Port

akwarela, gwasz, papier, wym.: 33 x 24 cm,
sygn. p.d.: "S. Jaxa 1931".

Nokturn

gwasz, papier, wym.: 23 x 33,5 cm,
sygn. p.d.: "S. Jaxa 1938".

Wawel zimą

akwarela, gwasz, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1938 (częściowo zatarte);
na odwrocie nalepka autorska z tytułem obrazu, wymiarami.

Wenecja

akwarela, gwasz, papier, 35 x 50 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa (zatarte) / 1939;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem oraz wymiarami

Morskie skały

olej, płótno, 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: SJaxa / 1913

Rybak z siecią

gwasz, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p. d.: S Jaxa / 1927

Aleja sosnowa, 1925

gwasz, tektura, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: S.Jaxa / 1925

Widok na Wawel i Wisłę

akwarela, gwasz, papier, 23,5 x 68,5 cm;
sygn.p. d. S Jaxa / 1929

Pejzaż nadwodny

akwarela, gwasz, papier,
67 x 96,5 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1932

Pejzaż nadmorski

akwarela na papierze, wym.: 33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa

Hel

akwarela, gwasz, karton, 48 x 33,3 cm;
sygn. p.d.: SJaxa / 1935
Na odwrocie nalepka autorska z tytułem obrazu, wymiarem, krakowskim adresem artysty.

Brzeg morski,1938

gwasz, akwarela, papier, 34 x 49 cm
sygn. p.d.: S.Jaxa / 1938

Droga nad morzem

olej, płótno, 46 x 36,3 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1911
Na odwrocie nalepka z informacjami dotyczącymi obrazu.

Barka

akwarela, gwasz, papier,
33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S.Jaxa / 1928;
na odwrocie napis: Goudawa 1928 r.

Indyki

gwasz, papier naklejony na tekturę, 67,8 x 98 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1936

PEJZAŻ NADMORSKI Z KRZEWAMI ŻARNOWCA

Tempera, karton: 35 x 50,5 cm
Sygnowany p. d.: Jaxa

POLSKIE MORZE, 1926

akwarela, gwasz, papier
34.5 x 50 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1926
Na odwrocie napis ołówkiem: Polskie morze | cena. Nalepka (druk, rękopis): ZWIźZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | W KRAKOWIE, PLAC ŚW. DUCHA 1. "DOM ARTYSTÓW" | Data przyjęcia 26/III 1926 | Autor Jaxa Małachowski | Tytuł "Polskie morze" | Rodzaj Rozmiar | cena Nr 544

Łodzie

akwarela, gwasz, papier, 36,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa

Przed połowem

olej, płyta, 34 x 24,5 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa/ 1921

Żaglówki, 1923

gwasz, tektura, 35 x 47,5 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923

MORZE, 1925-1930

akwarela, gwasz, papier,
49 x 67 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa

Rozmowa wieśniaczek

gwasz, tektura, 35,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1924

Nad morzem

gwasz, papier kremowy, żeberkowy, 26 x 35 cm
sygn. p.d.: S Jaxa / 1930

Port

sygn. p.d.: S. Jaxa / 1928

Brzeg morza, 1931

gwasz, tektura, 39 x 51cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1929

Pejzaż morski z łodzią, 1931

gwasz, tektura, 36 x 51cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931

KANAŁ W WENECJI, 1934

akwarela, gwasz, papier,
49 x 34 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1934

Nokturn morski

gwasz, papier,
48,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S. Jaxa

Statek na morzu - nokturn

gwasz, karton(?), 32,5 x 47,5 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1937

RYBACY WYRUSZAJĄCY NA NOCNY POŁÓW, 1938

Gwasz, papier; 33,4 x 70
Sygnowany p. d.: S. Jaxa 1938
Na odwrocie cyfry 165 | 41 w owalu

Trzy pejzaże

kredka, papier, 9-10,5 x 15,5-18,5 cm;
każdy sygn. p.d.: S Jaxa (ołówkiem);

Sieci rybackie

akwarela, gwasz, papier, 50 x 70,5 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa

Poranek w Gandawie

akwarela, gwasz, papier, wym.: 47,5 x 65 cm, sygn. p.d.: S Jaxa 1928
Na odwrocie znajduje się pieczątka autorska

Morze w blasku księżyca, 1931

Pastel, papier; 49 x 64,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: S. Jaxa 1931

W porcie, 1932 r.

akwarela/papier, 31 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `S. Jaxa | 1932`

NA CAPRI, 1910

olej, płótno,
75.3 x 100.5 cm
sygnowany p.d.: S.Jaxa | 1910
Na odwrocie płótna fragment nalepki z czytelnym fragmentem stempla: ... ARTYSTÓW POLSKICH | ( ...) KOWIE i napis ołówkiem: Capri

Sieci rybackie

sygn. p.d.: S. Jaxa

Pejzaż portowy, 1928

gwasz, płyta pilśniowa
68 x 96 cm

Pejzaż morski - nokturn, 1937

gwasz, akwarela, papier naklejony na tekturę, wym.: 25 x 34 cm
sygn. p.d.: S Jaxa 1937

Widok na Hel, 1936

gwasz, tektura, wym.: 36 x 50 cm, sygn. p.d.: S. Jaxa / 1936. Na odwrocie fragment naklejki z pismem maszynowym i
pieczątką DESA

SKALISTY BRZEG, ok. 1920

gwasz, tektura,
48 x 68 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa

Trzy pejzaże

WENECJA, 1927

Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 49,5 x 34,6 cm
Sygnowany p. d.: S Jaxa | 1927

MORZE, 1938

Akwarela, gwasz, tektura;
24,8 x 34,8 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa | 1938

Mewy na pla?y

gwasz, tektura,
wym.: 31,5 x 68 cm
sygn. p.d.: St. Jaxa

Pejza? morski z fragmentem portu

gwasz, papier,
wym.: 18,5 x 38,5 cm
sygn. p.d.: S Jaxa 1939

KOŚCIÓŁ ST. MARIA D. SALUTE W WENECJI, 1921

olej, tektura,
30.5 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: S Jaxa | 1921
Na odwr. napis ołówkiem: Soter Jaxa-Małachowski | K 799/58 zł 625.- oraz: Wenecja | 2220

WZBURZONE MORZE

49,6 x 69,5 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa

RZECZKA

Akwarela, papier; 34,6 x 49,7 cm
Sygnowany l. d.: S. Jaxa
Na odwrocie stempel z napisem TYTUŁ Rzeczka | ROZMIARY 1600 | CENA | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | ADRES | Kraków, ul. Piłsudskiego 32

Morze

gwasz, karton, 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: SJaxa
Na odwrocie pieczęć z tytułem obrazu: "morze"

Na morzu

gwasz, papier, 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: SJaxa

Widok nadmorski

gwasz, papier, 34,5 x 49 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1937

ZAKOLE RZEKI, 1923

Olej, płótno naklejone na tekturę; 34,2 x 49,3 cm
Sygnowany p. d.: S Jaxa | 1923
Na odwrocie oprawy: Kochanemu Prezesowi | Kolegium Sędziów |
w dniu Imienin ofiarują | [podpisy nieczytelne] | Kraków, dnia 8 maja 1944 r.

MORZE

Akwarela, gwasz, tektura;
24,7 x 34,5 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa

PORT- NOKTURN

Papier naklejony całą powierzchnią na tekturę, akwarela;
9 x 13,5 cm
Sygnowany l. d.: S. Jaxa

Wybrzeże nadmorskie

akwarela, gwasz, tektura,
38 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1923
na odwrocie nalepka z numerem 809

SKALISTY BRZEG MORZA, 1914

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
sygnowany p.d. "S.Jaxa/1914"

Para obrazów

MORZE, 1939
Akwarela, gwasz, papier;
24 x 34,5 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p. d.: S. Jaxa 1939
Na odwrocie naklejka: P. P. "Desa"|Salon Nr 1| Rejestr Nr 748|I|54| Jaxa "Morze|akw. i gwasz| Cena: 1250

NOKTURN, 1938
Akwarela, gwasz, tektura;
25 x 34,5 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa 1938

WYBRZEŻE, 1925

Akwarela, gwasz, papier;
35 x 50 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa 1925

Nokturn

gwasz, papier, 35,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa

Nad brzegiem jeziora, po 1945

akwarela, gwasz, papier;
63 x 47 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: S. Jaxa

Pejzaż wiejski, 1923

olej, płyta
35 x 50 cm

Łodzie, 1921

akwarela, gwasz na płycie. 32,3 x 53,3 cm
sygn. i dat. p.d.: "SJaxa / 1921"

Morze

akwarela, gwasz na tekturze, 30,5 x 44 cm
sygn. i dat. p.d.: "SJaxa / 1940"

Wenecja

akwarela, gwasz, papier, wym.: 24 x 33 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa 1920

Morze, 1934

akwarela, papier,
49 x 69.5 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1934

Pejzaż wiejski

gwasz, tektura,
33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1923

Hel

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
35 x 51 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1937

Port

akwarela, papier, wym.: 23 x 33,5 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa 1935

akwarela, papier, wym.: 24 x 34,5 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa 1937

Łodzie

Gwasz, tektura, 33,5 x 49 cm;
Sygn. p.d.- S Jaxa / 1924

Widok na kościół na Skałce

akwarela, papier, 15,5 x 23 cm (w świetle passe – partout);
sygn. p.d.: S. Jaxa /1924

Gdańsk

akwarela, papier, wym. 34 x 48 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa 1929

Nokturn

tempera, tektura, wym.: 30 x 40,5 cm
sygn. l.d.: S. Jaxa
Na odwrocie pieczęć artysty.

Pejzaż ze strumieniem

tempera, tektura, wym.: 25 x 35 cm
sygn. p.d.: S Jaxa / 1921
Na odwrociu napis niebieską kredką: Uszkowice 1921

Plaża

akwarela, gwasz, papier, 23,5 x 67 cm; sygn. p.d.: S. Jaxa

Kozy

akwarela, gwasz, papier, 60 x 67 cm; sygn. p.d.: S Jaxa / 1918

Wenecja. Giorgio Maggiore

akwarela, gwasz, papier na podrysowaniu ołówkiem, 51,5 x 69,5 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1925.
na odwrocie: nalepki wystawowe ZPAP w Krakowie z 1927 r.

Plac Mariacki (fragment)

olej, płótno, wym.: 62 x 80 cm
sygn. p.d.: S.Jaxa 1925

Rybacy

akwarela, papier, wym.: 39,5 x 27 cm
sygn. p.d.: Jaxa 1932

Burza nad morzem (1931)

niesygnowany dat. p.d.
gwasz, tektura
50x35

Nokturn morski

gwasz, tektura, 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: S. Jaxa/ 1923

Adriatyk

tempera, karton, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: S. Jaxa/ 1932
na odwrocie: nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków, ul. Św. Jana 3, z 1932 r., nr 6956

Łódka Mewa na plaży (1947)

sygnowany, datowany p.d.
gwasz, tempera, papier
35x49.5

ŁODZIE ŻAGLOWE, 1923 r.

Gwasz, tektura; 34,2 x 48,2 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: S Jaxa | 1923

POŁÓW NA HELU, 1926 r.

Gwasz, papier naklejony na tekturę; 34,6 x 50 cm
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: SJaxa | 1926
Na odwrocie tektury napis ołówkiem: Połów na Helu

Pejzaż morski - Bosfor

akwarela, gwasz, papier
sygn. p.d.: S. Jaxa
wym.: 33,5 x 49 cm

Burza na morzu

akwarela, gwasz, tektura, 50 x 35 cm; data p.d.: 1921
na odwrocie pieczęć artysty.

Motyw z Wenecji

akwarela, gwasz, papier, 34 x 24 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa/ 1937

O ZACHODZIE SŁOŃCA, 1898 r.

Olej, płótno naklejone na tekt; 40 x 50,5
Sygnowany czarnym olejem p. d.: SJ. 98.
Na odwrocie ramy napis ołówkiem: Jaxa małachowski | 20

Capri (1928)

sygnowany, datowany p.d.
akwarela, gwasz, tektura
wymiary: 24.9x34.9

W poświacie księżyca

gwasz, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: S Jaxa / 1947

Tatry - Widok na Kościelec, 1908

olej, płótno naklejone na tekturę,
53.5 x 42 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1908

Tragedia ma morzu

gwasz, papier naklejony na tekturę, 56 x 83 cm; prawy dół: S. Jaxa

"Pejzaż morski"

akwarela, gwasz/ papier
sygn.: S. Jaxa
wym.: 49 x 69 cm

"Nadmorski pejzaż włoski"

olej, płyta pilśniowa
sygn. p.d.: S Jaxa 1921
wym.: 40 x 40 cm

"Laguna"

tempera, papier
sygn. p.d.: S. Jaxa
wym.: 33,5 x 49 cm.
Na odwrocie naklejka z wystawy ZPAP w Krakowie z 1920 r. oraz pieczątki autorskie.

BURZA NA CAPRI

OLEJ PŁÓTNO
wymiary: 74x99,5
SYGNOWANY

MORZE

OLEJ, DESKA
wymiary: 98x67,5
SYGNOWANY

DROGA NA CAPRI ("MORZE ŚRÓDZIEMNE"), 1920

tempera na tekturze, 50 x 35 cm sygnowana p.d.: "S. Jaxa/1920"
na odwrocie naklejka wystawowa Salonu Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z r. 1940.

Wenecja

sygn. p.d.
gwasz, tektura
50x35

ŁODZIE

wymiary: 36 X 39.5 gwasz
sygnowany

PEJZAŻ

1920 r.
Olej na tekturze 32,5 x 36 cm
Sygnowany p. d. - "S. Jaxa / 1920"

ROZBITKOWIE

Gwasz na papierze naklejonym na tekturę 56 x 83 cm
Sygnowany p.d. - "S. Jaxa"

Fala

gwasz, papier, 34 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: S. Jaxa

WZBURZONE MORZE, 1932 r.

Olej, płótno, 59 x 119,8 cm
Sygnowany granatowym olejem, p.d.: S Jaxa | 1932

W PORCIE, 1931 r.

Gwasz, papier, 49,7 x 69,8 cm
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: S Jaxa | 1931

ŁÓDŹ NA BRZEGU

Gwasz, papier, 49,6 x 69,6 cm
Sygnowany brązowym gwaszem p.d.: S Jaxa

AMALFI, 1938 r.

Olej, tektura 49,5 x 35 cm
Sygn. po prawej u dołu olejem, szarym: Jaxa | ; czarnym: 1938; na odwrocie oprawy nalepka-stempel: z tytułem: Amalfi, nazwiskiem ceną i krakowskim adresem artysty.

Plaża i łodzie rybackie

olej, tektura,
49.5 x 69.5 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1924

ŁODZIE NA PLAŻY, 1940

Gwasz, tektura, 19 x 38,3 cm w świetle ramy
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: S Jaxa | 1940
Na odwrocie pieczęć: "Tytuł ... | Rozmiary ... Cena ... | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | Adres | KRAKÓW, ul. Piłsudskiego 32"
Na krośnie napis czarnym pisakiem: p. Zajączkowski 20. XII | 280

Na morzu, 1932

gwasz na tekturze, 35 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: "S. Jaxa 1932"

Klif, 1927

akwarela, gwasz na tekturze, 24 x 34 cm
sygnowany p.d.: "S. Jaxa 1927"

Pejzaż nadmorski, 1939

gwasz,
34 x 49 cm w świetle p-p.

Pejzaż nadmorski, 1939

gwasz,
34 x 49 cm w świetle p-p.

liczba obiektów: 376