1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKI Andrzej (ur. 1953 r., Warszawa)

Słoń

Reprint plakatu graficznego z 1979 roku, 45x32 cm czarna rama drewniana + passe partout + szyba (wydruk artysty)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt - fioletowy

inna/płótno, 124 x 87 cm
sygnowany l.d.: 'Andrzej Pągowski'
na blejtramie nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie

Projekt plakatu Łuk Erosa

Gwasz, temp., tusz, papier, 26 x 18,5 cm,
sygn. p.d.: X.A.Pągowski. Prezentowane dzieło jest unikalnym projektem plakatu.

Sztuka kochania, 1989 r.

offset/papier, 96 x 67 cm
sygnowany w druku l.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: dobry

Promieniowanie ojcostwa, 1983 r.

offset/papier, 95 x 67,5 cm
sygnowany i datowany w druku l.śr.: 'A.PĄGOWSKI '83'
stan zachowania: bardzo dobry

Krótki film o zabijaniu, 1988 r.

offset/papier, 94,5 x 67,5 cm
sygnowany i opisany w druku p.d.: 'A. PĄGOWSKI. 530'
stan zachowania: dobry

Ran, 1988 r.

offset/papier, 95 x 67 cm
sygnowany w druku p.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: dobry

Krokodyl Dundee, 1987 r.

offset/papier, 93,5 x 67 cm
sygnowany w druku p.d.: 'X.A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: dobry

Danton, 1983 r.

offset/papier, 66 x 95 cm
sygnowany, datowany i opisany w druku p.d.: 'CCL. A. PĄGOWSKI '83'
stan zachowania: bardzo dobry

Imperium słońca, 1989 r.

offset/papier, 67 x 94,8 cm
sygnowany w druku p.śr.: 'PĄGOWSKI.'
stan zachowania: dobry

John Lennon, około 1979 r.

offset/papier, 97 x 67 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Manhattan, 1980 r.

offset/papier, 95 x 67 cm
sygnowany w druku p.d.: 'A. PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Dziecko Rosemary, 1984 r.

offset/papier, 95 x 67,5 cm
sygnowany w druku p.śr.: 'A. PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Jak się budzi królewny, 1978

Druk offsetowy; wym.: 570 x 810 mm; Wydawnictwo ZRF, Polfilm; nakład: 4100 egz; sygn. l.d.: A. Pągowski; stan zachowania: ślad złożenia.

Protector, 1986

Druk offsetowy; wym.: 680 x 970 mm; nakład: 10000 egz.; sygn. p.d.: A. Pągowski; stan zachowania: ślad złożenia.

Zespół 17 plakatów

zobacz pełny opis >>

C.K. Dezerterzy, 1985 r.

offset/papier, 93 x 67 cm
sygnowany l.d.: 'A. PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Miś, 1980 r.

offset/papier, 45,2 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Czułe słówka, 1985 r.

offset/papier, 96 x 67 cm
sygnowany l.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Zestaw 5 plakatów filmowych

Cena strachu, 1981;
papier, offset barwny, 97,5 x 67 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Cena strachu", (Sorcerer) 1977, reż. William Friedkin, USA;
Dziewczęta z Nowolipek, 1985;
papier, offset barwny, 95,3 x 67,2 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Dziewczęta z Nowolipek", 1985, reż. Barbara Sass, Polska;
Dziewczęta z Nowolipek - Rajska Jabłoń, 1985;
papier, offset barwny, 97,5 x 67 cm; nakład 7450 egz.
Plakat do filmu "Dziewczęta z Nowolipek - Rajska jabłoń", 1985, reż. Barbara Sass, Polska;
Gwiezdny przybysz, 1987;
Plakat do filmu "Gwiezdny przybysz", (Starman) 1984, reż. John Carpentier, USA;
Życie wewnętrzne, 1987;
papier, offset barwny, 93,5 x 66,5 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Życie wewnętrzne", 1987, reż. Marek Koterski, Polska;

KLAUN

Grafika komputerowa, papier; 20 x 26 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Computer System "Refleks" grafika komputerowa A.Pągowski

Zestaw 5 plakatów filmowych

Cena strachu, 1981;
Dziewczęta z Nowolipek, 1985;
Gwiezdny przybysz, 1987;
Życie wewnętrzne, 1987;

Plakat C.K. Dezerterzy

offset, papier, 91 × 65 cm
sygn. A.Pągowski

Kabaret, 1988 r.

offset/papier, 95,5 x 67 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Gorączka sobotniej nocy, 1979 r.

offset/papier, 94 x 66 cm
sygnowany p.d.: '©A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry; nieznaczne ślady po złożeniu

Hair, 1980 r.

offset/papier, 93,5 x 66,6 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Tabu, 1988 r.

offset/papier, 95 x 66,5 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI.'
stan zachowania: bardzo dobry

Amator, 1979 r.

offset/papier, 95 x 68,5 cm
sygnowany l.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 82, poz. 168 (il.)

Człowiek z żelaza, 1981 r.

offset/papier, 68 x 98 cm
sygnowany p.śr.: 'A.PĄGOWSKI.'
stan zachowania: bardzo dobry

wersja anglojęzyczna

- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 88, poz. 179 (il.)
- Mistrzowie polskiej sztuki plakatu, Krzyszof Dydo, Bielsko-Biała 1995, s.33 (il.)

Miś

plakat filmowy, nakład 8 780, 1980 r.
33 x 44,5 cm

PAPIEROWA RÓŻA, ok. 1980

Tusz, papier; 21 x 15,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Pągowski; sygnowany, opisany na odwrocie
Projekt ilustracji wiersza Małgorzaty Malickiej dla czasopisma Radar

SPACER, ok. 1980

Tusz, papier; 15,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: A. Pągowski

NATURA, ok. 1980

Tusz, papier; 15,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: A. Pągowski; sygnowany, opisany na odwrocie

Plakat do sztuki teatralnej Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim

"Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim" - Państwowy Teatr Żydowski im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (prapremiera w 1986)
offset barwny, papier; 93 x 65 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu:
X A. PĄGOWSKI; ozn. WBA - offset. Zam.192. Nakład 1000
K-46

PIEŚŃ o ZAMORDOWANYM ŻYDOWSKIM NARODZIE, 1986

plakat do spektaklu w Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (tekst Icchaka Kacenelsona, prapremiera w 1986 r.).
offset, 93 x 65,5 cm,
sygnowany przy prawej krawędzi "A. Pągowski".

CHAGALL - Zaczarowany świat

plakat do spektaklu w Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (scenariusz i reżyseria Szymon Szurmiej).
offset barwny, 96 x 67 cm, sygnowany przy lewej krawędzi "A. Pągowski".

Marlon Brando, 2014 r.

Praca z limitowanej kolekcji (wydrukowanych tylko 40 szt.) dla SONY, 105 x 65,5 cm, sygn.

Kamil Stoch, Soczi 2014

wydruk offsetowy,
wym. 22 x 31 cm;
sygnowany

Kamil Stoch, Soczi 2014

wydruk offsetowy,
wym. 22 x 31 cm;
sygnowany

Obcy - decydujace starcie, 1987 r., plakat filmowy

offset, papier, 94 x 67 cm

Estymacja: 1100-1300 zł

Bez tytułu, 2012 r.

technika własna,
50 x 33,5 cm,
sygn.

Akt - różowy

print, płótno
38x47 cm

Stigma (Piętno)

Projekt plakatu, gwasz, tusz, papier
wym.: 32 x 22 cm
sygn. p.d.: Apągowski

Ruda patrzy

grafika, wydruk, papier,
29 x 20 cm (wymiar kompozycji),
39 x 31 cm (wymiar arkusza),
sygn. i opisane u dołu: Ruda Patrzy - print - Andrzej Pągowski

RUDA PATRZY

grafika
20,7x28,8 cm

Ruda patrzy

print/ technika własna
39 x 31 cm
sygn.

MIŚ, 1981 R.

offset/papier
45
5 x 33 cm
sygn. p.d.: `A.Pągowski`

VABANK, 1981 R.

offset/papier,
95,5 x 67,5 cm
sygn. l.d.:`A Pągowski`

VABANK II CZYLI RIPOSTA (2), 1984 R.

offset/papier,
94 x 67 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski 360`

OBCY, DECYDUJĄCE STARCIE, 1987 R.

offset/papier,
94 x 67,5 cm
sygn. l.śr.:`X A Pągowski`

HAIR, 1980 R.

offset/papier,
94 x 66,5 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`

MANHATTAN, 1980 R.

offset/papier,
95 x 67 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`

GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY, 1979 R.

offset/papier,
94,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`

MAFIA W BLASKU PRAWA, 1989 R.

offset/papier,
94,5 x 67 cm
sygn. l.śr.:`A Pągowski`

BLISKIE SPOTKANIA 3 STOPNIA, 1979 R.

offset/papier,
97 x 67 cm
sygn. l.d.:`A Pągowski`

OCH, KAROL, 1985 R.

offset/papier,
94,5 x 67 cm
sygn. l.śr.:`A Pągowski`

IDOL, 1984 R.

offset/papier,
94 x 67,5 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`

C.K. DEZERTERZY, 1985 R.

offset/papier,
93,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`

OBYWATEL PISZCZYK, 1988 R.

offset/papier,
97 x 67,5 cm
napis l. śr.: `fot. Renata Pajchel`

PIŁKARSKI POKER, 1989 R.

offset/papier,
94 x 67 cm

PAN KLEKS W KOSMOSIE, 1988 R.

offset/papier,
95,5 x 67,2 cm
sygn. p.śr.: `A.Pągowski`

OBYWATEL PISZCZYK, 1988 R.

offset/papier,
97,2 x 67,4 cm
sygn.p.śr.: `A.Pągowski`

VABANK

offset/papier,
94,5 x 66,5 cm
sygn .p.d.: `180 A.Pągowski`

MIŚ, 1981 R.

offset/papier,
90 x 64 cm
sygn. p.d.: `A.Pągowski`

TABU, 1987 R.

offset/papier,
95 x 66,5 cm
sygn .p.d.: `A.Pągowski`

PORNO, 1989 R.

offset/papier,
94 x 66,5 cm
sygn .p.d.: `A.Pągowski`

ŁUK EROSA, 1987 R.

offset/papier,
96 x 67 cm
sygn .p.d.: `A.Pągowski`

WALL STREET, 1988 R.

offset/papier,
81,5 x 57,5 cm
sygn. p. śr.: `APągowski`

Portret Jayanti de Virion, 1984

z użyciem fotografii Czudowski & Weinberg [Marek Czudowski, Harry Weinberg]
technika własna z użyciem fotografii,
34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Andrzej Pągowski `84, l. d.: foto: Czudowski & Weinberg (na passe partout)

AKT POMARAŃCZOWY

Druk na płótnie (print);
38 x 46 cm
Sygnowany p.d.: Andrzej Pągowski ?
Na odwrociu: dwie naklejki Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie.
Wybitny grafik polski. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Plakatu w pracowni prof. Waldemara Świerzego.

BEZ KOŃCA, 1985 R.

offset/papier
97,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.: `A. Pągowski`

bez tytułu

print, papier, 38x46 cm

Luty 2011, 2010

acryl na tekturze, tusz
30 x 30 cm
sygn. p.d.: "Pisanie piórem kształtuje charakter Andrzej PĄGOWSKI C"

Unikaj przypadkowych kontaktów

print,
23 x 32 cm,
sygn.

KOT - KONSTRUKTOR, 1974

rysunek piórkiem, tusz, ołówek, gwasz,
30 x 21 cm,
sygnowany p.d. "A. Pągowski"
na odwrocie pieczątka artysty oraz tygodnika "Przegląd Techniczny - Innowacje", dla którego projekt był przeznaczony.

AKT

druk na płótnie
87 x 124

Szept

serigrafia
24,4 x 31cm
2002

Wizja lokalna 1901

Plakat filmowy
100x70cm
dar Włodzimierza Orła

nadruk na płótnie, 46 x 38 cm, sygn.

Biały kruk

sitodruk,
32 x 45 cm,
sygn.

Portret informatyka

serigrafia (sitodruk) A4
210x297 mm

Czego Jaś się nie nauczy

serigrafia (sitodruk) A4
210x297 mm

Portret

sitodruk
24x31 cm

Pejzaż I

serigrafia
24x31 cm

Uśmiech Wilka

Plakat
Wymiary: 100 x 70cm
1992

Bez tytułu, 1982 r.

sitodruk, e/a, 70 x 100 cm, sygn.

Projekt plakatu do sztuki "Okręt"

napisanej przez Stanisława Tyma wystawianej w Teatrze im. Juliusza Osterny w Lublinie, 1985r.
akryl, pastel/tektura, 34,5 x 24 cm
sygn. l.d.:'A.Pągowski'

Biały Kruk

print, 29 x 19, sygn. p.d.

Kolorowy Słoń

sitodruk, 59 x 77, sygn. p.d.

Czereśnie

sitodruk, 59 x 77, sygn. p.d

Projekt plakatu do filmu Kung-Fu Janusza Kijowskiego, 1979

technika własna, tektura, 35,5 x 25 cm;
sygn. u dołu PĄGOWSKI ... (pod oprawą);
na odwrocie robocze zapiski, oraz daty 1979 i 1980 r.

sygn. u dołu PĄGOWSKI ... (pod oprawą); na odwrocie robocze zapiski, oraz daty 1979 i 1980 r.

technika własna, tektura,
35,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);

Uśmiech wilka, 1992

serigrafia, 100x70 cm

Biały kruk

Print, papier,
19 x 29 cm

liczba obiektów: 105