PĄGOWSKI Andrzej (ur. 1953 r., Warszawa)
Reprint plakatu graficznego z 1979 roku, 45x32 cm czarna rama drewniana + passe partout + szyba (wydruk artysty)
cena wywoławcza: Wykup abonament
inna/płótno, 124 x 87 cm
sygnowany l.d.: 'Andrzej Pągowski'
na blejtramie nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie
Gwasz, temp., tusz, papier, 26 x 18,5 cm,
sygn. p.d.: X.A.Pągowski. Prezentowane dzieło jest unikalnym projektem plakatu.
offset/papier, 96 x 67 cm
sygnowany w druku l.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: dobry
Promieniowanie ojcostwa, 1983 r.
offset/papier, 95 x 67,5 cm
sygnowany i datowany w druku l.śr.: 'A.PĄGOWSKI '83'
stan zachowania: bardzo dobry
Krótki film o zabijaniu, 1988 r.
offset/papier, 94,5 x 67,5 cm
sygnowany i opisany w druku p.d.: 'A. PĄGOWSKI. 530'
stan zachowania: dobry
offset/papier, 95 x 67 cm
sygnowany w druku p.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: dobry
offset/papier, 93,5 x 67 cm
sygnowany w druku p.d.: 'X.A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: dobry
offset/papier, 66 x 95 cm
sygnowany, datowany i opisany w druku p.d.: 'CCL. A. PĄGOWSKI '83'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 67 x 94,8 cm
sygnowany w druku p.śr.: 'PĄGOWSKI.'
stan zachowania: dobry
offset/papier, 97 x 67 cm
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 95 x 67 cm
sygnowany w druku p.d.: 'A. PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 95 x 67,5 cm
sygnowany w druku p.śr.: 'A. PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
Druk offsetowy; wym.: 570 x 810 mm; Wydawnictwo ZRF, Polfilm; nakład: 4100 egz; sygn. l.d.: A. Pągowski; stan zachowania: ślad złożenia.
Druk offsetowy; wym.: 680 x 970 mm; nakład: 10000 egz.; sygn. p.d.: A. Pągowski; stan zachowania: ślad złożenia.
zobacz pełny opis >>
offset/papier, 93 x 67 cm
sygnowany l.d.: 'A. PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 45,2 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 96 x 67 cm
sygnowany l.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
Cena strachu, 1981;
papier, offset barwny, 97,5 x 67 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Cena strachu", (Sorcerer) 1977, reż. William Friedkin, USA;
Dziewczęta z Nowolipek, 1985;
papier, offset barwny, 95,3 x 67,2 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Dziewczęta z Nowolipek", 1985, reż. Barbara Sass, Polska;
Dziewczęta z Nowolipek - Rajska Jabłoń, 1985;
papier, offset barwny, 97,5 x 67 cm; nakład 7450 egz.
Plakat do filmu "Dziewczęta z Nowolipek - Rajska jabłoń", 1985, reż. Barbara Sass, Polska;
Gwiezdny przybysz, 1987;
Plakat do filmu "Gwiezdny przybysz", (Starman) 1984, reż. John Carpentier, USA;
Życie wewnętrzne, 1987;
papier, offset barwny, 93,5 x 66,5 cm; nakład nieznany.
Plakat do filmu "Życie wewnętrzne", 1987, reż. Marek Koterski, Polska;
Grafika komputerowa, papier; 20 x 26 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Computer System "Refleks" grafika komputerowa A.Pągowski
Cena strachu, 1981;
Dziewczęta z Nowolipek, 1985;
Gwiezdny przybysz, 1987;
Życie wewnętrzne, 1987;
offset/papier, 95,5 x 67 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
Gorączka sobotniej nocy, 1979 r.
offset/papier, 94 x 66 cm
sygnowany p.d.: '©A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry; nieznaczne ślady po złożeniu
offset/papier, 93,5 x 66,6 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 95 x 66,5 cm
sygnowany p.d.: 'A.PĄGOWSKI.'
stan zachowania: bardzo dobry
offset/papier, 95 x 68,5 cm
sygnowany l.śr.: 'A.PĄGOWSKI'
stan zachowania: bardzo dobry
- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 82, poz. 168 (il.)
offset/papier, 68 x 98 cm
sygnowany p.śr.: 'A.PĄGOWSKI.'
stan zachowania: bardzo dobry
wersja anglojęzyczna
- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 88, poz. 179 (il.)
- Mistrzowie polskiej sztuki plakatu, Krzyszof Dydo, Bielsko-Biała 1995, s.33 (il.)
Tusz, papier; 21 x 15,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Pągowski; sygnowany, opisany na odwrocie
Projekt ilustracji wiersza Małgorzaty Malickiej dla czasopisma Radar
Tusz, papier; 15,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: A. Pągowski
Tusz, papier; 15,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: A. Pągowski; sygnowany, opisany na odwrocie
Plakat do sztuki teatralnej Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim
"Pieśń o zamordowanym narodzie żydowskim" - Państwowy Teatr Żydowski im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (prapremiera w 1986)
offset barwny, papier; 93 x 65 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu:
X A. PĄGOWSKI; ozn. WBA - offset. Zam.192. Nakład 1000
K-46
PIEŚŃ o ZAMORDOWANYM ŻYDOWSKIM NARODZIE, 1986
plakat do spektaklu w Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (tekst Icchaka Kacenelsona, prapremiera w 1986 r.).
offset, 93 x 65,5 cm,
sygnowany przy prawej krawędzi "A. Pągowski".
plakat do spektaklu w Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie (scenariusz i reżyseria Szymon Szurmiej).
offset barwny, 96 x 67 cm, sygnowany przy lewej krawędzi "A. Pągowski".
Praca z limitowanej kolekcji (wydrukowanych tylko 40 szt.) dla SONY, 105 x 65,5 cm, sygn.
Obcy - decydujace starcie, 1987 r., plakat filmowy
offset, papier, 94 x 67 cm
Estymacja: 1100-1300 zł
technika własna,
50 x 33,5 cm,
sygn.
LEGENDA o złotej kaczce, która przyniosła szczęście Kubie
druk na płótnie, akryl, płótno, 40 x 80 cm
LEGENDA o panu Twardowskim, który na książycu nudzi się od wieków
LEGENDA o Bazyliszku, który zaniemówił gdy swe odbicie w lustrze zobaczył
LEGENDA o Piaście Kołodzieju, który mądrym władcą został
LEGENDA o Giewoncie i śpiących rycerzach, którzy świat uratują
LEGENDA o dębie Bartku, który Polskę przed niebezpieczeństwami ostrzega
LEGENDA o królu Popielu, którego myszy ukarały
LEGENDA o smoku wawelskim, którego szewczyk Dratewka przegonił
LEGENDA o syrence warszawskiej, która Warszawy broni
LEGENDA o świętej Kindze, która sól w Polsce znalazła
print, płótno
38x47 cm
Projekt plakatu, gwasz, tusz, papier
wym.: 32 x 22 cm
sygn. p.d.: Apągowski
grafika, wydruk, papier,
29 x 20 cm (wymiar kompozycji),
39 x 31 cm (wymiar arkusza),
sygn. i opisane u dołu: Ruda Patrzy - print - Andrzej Pągowski
grafika
20,7x28,8 cm
print/ technika własna
39 x 31 cm
sygn.
offset/papier
45
5 x 33 cm
sygn. p.d.: `A.Pągowski`
offset/papier,
95,5 x 67,5 cm
sygn. l.d.:`A Pągowski`
VABANK II CZYLI RIPOSTA (2), 1984 R.
offset/papier,
94 x 67 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski 360`
OBCY, DECYDUJĄCE STARCIE, 1987 R.
offset/papier,
94 x 67,5 cm
sygn. l.śr.:`X A Pągowski`
offset/papier,
94 x 66,5 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`
offset/papier,
95 x 67 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`
GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY, 1979 R.
offset/papier,
94,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`
offset/papier,
94,5 x 67 cm
sygn. l.śr.:`A Pągowski`
BLISKIE SPOTKANIA 3 STOPNIA, 1979 R.
offset/papier,
97 x 67 cm
sygn. l.d.:`A Pągowski`
offset/papier,
94,5 x 67 cm
sygn. l.śr.:`A Pągowski`
offset/papier,
94 x 67,5 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`
offset/papier,
93,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.:`A Pągowski`
offset/papier,
97 x 67,5 cm
napis l. śr.: `fot. Renata Pajchel`
offset/papier,
94 x 67 cm
offset/papier,
95,5 x 67,2 cm
sygn. p.śr.: `A.Pągowski`
offset/papier,
97,2 x 67,4 cm
sygn.p.śr.: `A.Pągowski`
offset/papier,
94,5 x 66,5 cm
sygn .p.d.: `180 A.Pągowski`
offset/papier,
90 x 64 cm
sygn. p.d.: `A.Pągowski`
offset/papier,
95 x 66,5 cm
sygn .p.d.: `A.Pągowski`
offset/papier,
94 x 66,5 cm
sygn .p.d.: `A.Pągowski`
offset/papier,
96 x 67 cm
sygn .p.d.: `A.Pągowski`
offset/papier,
81,5 x 57,5 cm
sygn. p. śr.: `APągowski`
Portret Jayanti de Virion, 1984
z użyciem fotografii Czudowski & Weinberg [Marek Czudowski, Harry Weinberg]
technika własna z użyciem fotografii,
34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Andrzej Pągowski `84, l. d.: foto: Czudowski & Weinberg (na passe partout)
Druk na płótnie (print);
38 x 46 cm
Sygnowany p.d.: Andrzej Pągowski ?
Na odwrociu: dwie naklejki Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie.
Wybitny grafik polski. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Plakatu w pracowni prof. Waldemara Świerzego.
offset/papier
97,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.: `A. Pągowski`
print, papier, 38x46 cm
acryl na tekturze, tusz
30 x 30 cm
sygn. p.d.: "Pisanie piórem kształtuje charakter Andrzej PĄGOWSKI C"
Unikaj przypadkowych kontaktów
print,
23 x 32 cm,
sygn.
rysunek piórkiem, tusz, ołówek, gwasz,
30 x 21 cm,
sygnowany p.d. "A. Pągowski"
na odwrocie pieczątka artysty oraz tygodnika "Przegląd Techniczny - Innowacje", dla którego projekt był przeznaczony.
druk na płótnie
87 x 124
serigrafia
24,4 x 31cm
2002
Plakat filmowy
100x70cm
dar Włodzimierza Orła
nadruk na płótnie, 46 x 38 cm, sygn.
sitodruk,
32 x 45 cm,
sygn.
serigrafia (sitodruk) A4
210x297 mm
serigrafia (sitodruk) A4
210x297 mm
sitodruk
24x31 cm
serigrafia
24x31 cm
Plakat
Wymiary: 100 x 70cm
1992
sitodruk, e/a, 70 x 100 cm, sygn.
Projekt plakatu do sztuki "Okręt"
napisanej przez Stanisława Tyma wystawianej w Teatrze im. Juliusza Osterny w Lublinie, 1985r.
akryl, pastel/tektura, 34,5 x 24 cm
sygn. l.d.:'A.Pągowski'
print, 29 x 19, sygn. p.d.
sitodruk, 59 x 77, sygn. p.d.
sitodruk, 59 x 77, sygn. p.d
Projekt plakatu do filmu Kung-Fu Janusza Kijowskiego, 1979
technika własna, tektura, 35,5 x 25 cm;
sygn. u dołu PĄGOWSKI ... (pod oprawą);
na odwrocie robocze zapiski, oraz daty 1979 i 1980 r.
sygn. u dołu PĄGOWSKI ... (pod oprawą); na odwrocie robocze zapiski, oraz daty 1979 i 1980 r.
technika własna, tektura,
35,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
serigrafia, 100x70 cm
Print, papier,
19 x 29 cm