1 zł
2 600 000 zł

BIELAWSKI Wacław (1906-po 1939)

Widok na Kościół farny w Kazimierzu Dolnym

olej/płótno, 55,3 x 72 cm
sygnowany l.d.: 'W.Bielawski'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na wsi, 1930 r.

olej/płótno (dublowane), 71 x 95 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'WACŁAW BIELAWSKI 1930 R.'

Kazimierz nad Wisłą

olej/płótno, 55,3 x 72 cm
sygnowany l.d.: 'W.Bielawski'

SANNA w LESIE, 1931

olej na płótnie, 63 x 95 cm,
sygnowany i datowany l.d. "Wacław Bielawski 1931".

ZAGRODA z ŻURAWIEM i KRZYŻEM, 1931

olej na płótnie, 66,5 x 96,5 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"Wacław Bielawski 1931"

MARTWE NATURY KWIATOWE, para obrazów

1. Chryzantema, 1933
olej na tekturze, 69,5 x 52 cm,
sygnowany i datowany p.d "Wacław Bielawski 1933"
2. Róże w wazonie,
lata 30. XX w.
olej na tekturze, 56,5 x 42 cm

Róże w wazonie

olej/tektura, 37,5 x 57,5 cm
sygnowany l.d.: `W.Bielawski`

Róże w wazonie

olej, tektura; 39 x 59 cm;
sygn. l. d.: W. Bielawski

Zaścianek, 1934

olej, płótno,
65,5 x 92,5 cm;
sygn. p. d.: WACŁAW BIELAWSKI 1934 ZAŚCIANEK

ZAŚCIANEK

olej/płótno,
66 x 93 cm
sygnowany p. d.: `WACŁAW BIELAWSKI ZAŚCIANEK`

Chaty przy studni, 1931 r.

olej/płótno, 63 x 96 cm
sygnowany i datowany p. d.: `WACŁAW BIELAWSKI 1931`

Chartres, 1930 r.

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wacław Bielawski - 1930 | Chartres`

STODOŁY, przed 1939

olej na sklejce, 22,2 x 33,2 cm,
na plecach dwie nalepki wystawowe z 1938 r. (w tym jedna warszawskiego TZSP z 15 X 1938, nr 46088) z danymi, pieczątka "WACŁAW BIELAWSKI / art malarz. / Mazowiecka 11/12 tel. 653-20"

STUDIUM I, 1929

Olej, sklejka; 33 x 41,4 cm
Sygnowany p. d. czarnym olejem Wacław Bielawski 929
Na odwrocie nalepka z wystawy:
03359 AUTOR Bielawski W |
TYTUŁ Studium I RODZAJ DZIEŁA ol |
[... ] WŁAŚCICIEL...
DATA 27 marz 1929

Martwa natura z chryzantemą, 1933

olej, tektura; 70 x 52 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: WACŁAW BIELAWSKI - 1933

Martwa natura z różami

olej, tektura; 58 x 47 cm;
nie sygnowany

CHRYZANTEMY W WAZONIE

Olej, tektura, 72,5 x 55,4 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: W. Bielawski

KRZYŻ WŚRÓD BRZÓZ, 1932

olej na płótnie, 73 x 56 cm,
sygn. l.d. "Wacław Bielawski 1932`

liczba obiektów: 18