1 zł
2 600 000 zł

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BABCIA Z WNUCZKĄ, 1946

Węgiel, papier; 60 x 44 cm
Sygnowany p.d.: II 46 / ZLachur

cena wywoławcza: Wykup abonament

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

DZIECI PRZY MURZE GETTA

Olej, pilśnia; 37 x 47 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koncert

technika własna, karton; 86 x 60 cm;
sygn. p. d.: ZLachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Konie i jeźdźcy, 1991

technika własna, karton, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: ZLachur 91.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń - życie, 2002

technika własna, sklejka; 32,5 x 46 cm;
sygn. na odwrocie: ZLachur /2002 oraz autorski tytuł.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chasyd

tusz, gwasz, papier, 30,3 x 24,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin czytający zwoje, 2006

olej, płyta; 30 x 45 cm;
sygn. l. d.: Z.Lachur;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KROWY NA PASTWISKU

Olej, tektura; 29 x 40 cm
Sygnowany p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Niebiańska orkiestra, 1991

technika własna, karton; 86 x 61 cm;
sygn. p. d.: Z. LACHUR 91.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Bramy raju, 1991

technika własna, karton; 50 x 71 cm;
sygn. p. d. "Z. LACHUR 91".

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Zasłuchany anioł, 2002

olej, brystol naklejony na tekturę; 99,5 x 70 cm;
sygn. l.d. "Z. Lachur", na odwrocie farbą czerwoną "ZASŁUCHANY / ANIOŁ / mal. / Lachur / 2002".

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Lwy Judy, 1991

technika własna, karton; 61,5 x 52 cm;
sygn. p.d.: "Z. LACHUR 91".

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SZKICE, 1969

Sześc kart, 30 x 21 cm
Część sygnowana: Z Lachur 1969

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń, 1961

tusz, papier, 28,5 x 41,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur 61.

*opłata droit de suite

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Święto Tory, 1991-93

olej, płyta, 72 × 59 cm
sygn. p. d.: Z.LACHUR
opisany na odwrocie: ŚWIĘTO/ TORY/1991-93/mal.Zlachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Symfonia przetrwania

sygn. p.d.
technika własna, papier/pilśnia
100x71 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń, 1961

tusz, papier, 30,5 x 44 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur 61.

*opłata droit de suite

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Twarze - rysunek ze szkicownika artysty

tusz, akwarela, gwasz/papier, 28 x 41 cm (w świetle ramy)
dat. i sygn. p.śr.: "18IX94/ZL"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PEJZAŻ, 1959

Technika własna, papier; 47 x 60 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Z.LACHUR 59

*droit de suite

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Muzykanci z cyklu: Judaica;

olej, sklejka; 57 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / -JUDAICA / mal ZLachur / 2004 (?).

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Orkiestra żydowska, 2001

technika mieszana (tusz, gwasz, złocenia),
papier naklejony na sklejkę; 80 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZLACHUR 2001;
Na odwrocie napis autorski(?) zieloną farbą: Orkiestra żydowska/ 2001/ mal. ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KOŃ

Technika mieszana, płyta pilśniowa, 62 x 85 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur.

*droit de suite

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Dyptyk: Z cyklu Ucieczka, 1957 r.

rysunek, tusz lawowany, 18 x 18,5 cm; 12 x 14 cm, sygn.
Dar osoby prywatnej.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BRAMY RAJU, 1991

technika własna na kartonie,
50 x 71 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ZASŁUCHANY ANIOŁ, 2002

olej na brystolu naklejonym na tekturę, 99,5 x 70 cm,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

NIEBIAŃSKA ORKIESTRA, 1991

technika własna na kartonie,
86 x 61 cm,
sygnowany p.d.
"Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

LWY JUDY, 1991

technika własna na kartonie,
61,5 x 52 cm,
sygnowany p.d.
"Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Orkiestra z cyklu Judaica, 1993-95 r.

olej/płyta pilśniowa, 88 x 57,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ORKIESTRA | z cyklu JUDAICA | rok 1993-95 | ZLachur'

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Anioł, 1961

tusz, piórko, karton, 42 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur 61.

*opłata droit de suite

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Święto Tory, 1991-93

olej, płyta, 72 × 59 cm
sygn. p. d.: Z.LACHUR
opisany na odwrocie: ŚWIĘTO/ TORY/1991-93/mal. Zlachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Klęcząca postać

akwarela, gwasz, papier, 41,7 x 30 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Ognisty koń

tempera, płyta, 69 x 49 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Judaica, z cyklu: Życie, 1989

olej, płyta; 74 x 53 cm;
sygn.. p. d.: Z. LACHUR;
na odwrocie napis autorski: -JUDAICA - / z cyklu - ŻYCIE / rok 1989 / mal. ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Spotkanie, 1962 r.

gwasz, tusz/papier, 36 x 23 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Wielkiemu Artyście i Wspaniałemu | Człowiekowi A. Karnemu od rysującego Z Lachura j Jego Wielkiej Miłości Urszulki 62 II.'

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ORKIESTRA z cyklu JUDAICA, 1994

Technika własna, pilsnia; 64 x 80
Sygnowany p.d. Z LACHUR, sygnowany, opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ALKOHOLIZM, 1988 -90

Technika własna, pilśnia; 58 x 73 cm
Sygnowany p.d. Z LACHUR, sygnowany, opisany na odwrocie: Alkoholizm - 1988 - 90 - cz- 8 - mal Zlachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KOŃ - ŻYCIE, 2007

Technika własna, pilśnia, 37 x 69 cm
Sygnowany p.d.; Z LACHUR, sygnowany, opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ORKIESTRA z cyklu JUDAICA,1988 - 92

Technika własna, pilśnia, 83 x 58 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KOŃ - POTĘGA ŻYCIA, 1993

Technika własna, pilśnia, 68 x 80 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z cyklu: Getto warszawskie, 1959 r.

tusz, gwasz na kartonie, 35 x 50 cm, sygn. "Piotrowi - Zdzisek I".
Dar osoby prywatnej.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MOJŻESZ, 1970

Technika własna, pilśnia; 50 x 49 cm
Sygnowany l.d.: ZLACHUR | 1970; sygnowany,opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PIEŚŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA, 1987-8

Technika własna, pilśnia; 58 x 45 cm
Sygnowany l.d.: Z LACHUR 87-8, sygnowany, opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chrystus frasobliwy, 1986

technika własna, płyta, 70 x 84,5 cm,
sygn. l.d.: Z. Lachur 86.
Na odwrocie napis flamastrem: Z. Lachur `86.
Na odwrocie drukowana naklejka Galerie Kaschenbach Trier Fleischstr. 50.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Przechodnie. Z cyklu Tłumy

tusz, papier, 14 x 30 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur
Na passe-partout oł. l.d.: Z cyklu: Tłumy.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PRZYSZŁY JEHUDA MENUHIN

Technika własna, sklejka; 55 x 38,5 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR 87; sygnowany, opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

POKŁON TRZECH KRÓLI, 1991 - 1992

Technika własna, pilśnia; 70 x60 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

JUDAICA - RODZINA, 1989 - 95

Technika własna, pilśnia; 67 x 82 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GROZA (I), 2000

Technika własna, pilsnia; 61 x 86 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KRAKOWIAK, 2004

Technika własna, sklejka; 46 x 50

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MODLITWA ŚWIATŁA z cyklu JUDAICA, 1985 -86

Technika własna, pilśnia; 70 x 62 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Jezus Chrystus w rozpaczy

olej, sklejka; 41,5 x 33,5 cm, naklejona na płytę; 50 x 39 cm;
na odwrocie płyty napis białą farbą: JEZUS | CHRYSTUS | w ROZPACZY | sygnatura: ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA z cyklu JUDAICA, 1995

Olej, technika własna, pilśnia; 60 x 64 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR; sygnowany i opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA KRAKOWSKA, 1990

Olej, sklejka; 80 x 56,5 cm
Sygnowany na odwrocie: Rodzina Krakowska 1990 mal. ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PEGAZ

Olej, technika własna, pilśnia; 58 x 82 cm
Sygnowany p.d.: Z Lachur; sygnowany i opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Autoportret

tusz, pędzel, papier, 29,5 x 26,3 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MUZYKA z cyklu JUDAICA, 1990-1991

Olej, technika własna, pilśnia; 78 x 37,5 cm
Sygnowany p.d.: Z.Lachur
Opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PEGAZ z cyklu KONIE, 1999

Olej, technika własna, pilśnia; 46 x 86 cm
Sygnowany p.d.: Z.Lachur
Opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MIŁOŚĆ z cyklu JUDAICA, 1990-1991

Olej, technika własna, pilśnia; 62 x 53 cm
Sygnowany p.d.: Z.Lachur
Opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Ucieczka do Egiptu, 1958 r.

tusz lawowany / papier, 23 x 23 cm, sygn.
dar osoby prywatnej

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Portret, 1958 r.

rysunek / papier, 12,5 x 11,5 cm, sygn.
dar osoby prywatnej

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Wesele 1984-88

gwasz, płyta; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. LACHUR 88
na odwrocie opis: WESELE / ROK 1984 / mal. ZLachur
w załączniku kopia certyfikatu od autora

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

JEZUS CHRYSTUS, 2001

Olej, technika własna, sklejka, 41 x 37,5 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR; sygnowany i opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MIŁOŚĆ z cyklu POTĘGA MIŁOŚCI, 1993

Olej, technika własna, sklejka; 90 x 55 cm
sygnowany p.d.: ZLACHUR 93, sygnowany i opisany na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń - życie

akwarela, gwasz, papier, wym. 34 x 49 cm w świetle passe partout,
sygn. na odwrocie p.d.: Z. Lachur malował 2006.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ORKIESTRA, 1996-1997

Olej, technika własna; płyta pilśniowa; 84 x 64 cm
Sygnowany p.d.: Z.Lachur; na odwrocie: -ORKIESTRA- | rok 1996-97 | mal ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chrystus Frasobliwy

olej, płyta, 78 × 60 cm
sygn. p. d.: Z. LACHUR

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

27515

akwarela, piórko, tusz; 15 x 20 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Twarze

akwarela, gwasz, papier; 25 x 33 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: ZLachur
sygnowana po prawej stronie u dołu: Z Lachu

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Bombardowanie, ok. 1957 r.

tusz, gwasz na kartonie, 29 x 37 cm, sygnowany na odwrocie "Piotrowi- Zdzisek".
Dar osoby prywatnej.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Górnik

tusz, piórko, pędzel, karton, 11,4 x 8,2 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

TRYPTYK JUDAICA, 1988 - 1995

Technika własna, pilśnia; 3 x (76 x 56 cm)
Sygnowane p.d.: Z LACHUR; sygnowane i opisane na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Muzykanci, 2003 r.

olej/płyta, 78 x 68 cm
sygnowany l.d.: `Z LACHUR`
opisany autorsko na odwrociu: `mal. | Z. Lachur | 2003`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Autoportret

tusz, pędzel, papier, 29 x 16,7 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Motyw obrzędowy, 1957 r.

tech. mieszana / papier, 36,5 x 35 cm, sygn.
darczyńca anonimowy

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

WIOLONCZELA, 2001

Technika własna, papier; 29,5 x 21
Sygnowany l.d.: Z Lachur 2001

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

TWARZ, 2007

Technika własna, karton; 29,5 x 20,5 cm
Sygnowany śr. d.: Z Lachur
Na odwrocie: Z cyklu | Twarze Całego Świata | rys. Z. Lachur | 2007

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GŁOWA CHRYSTUSA, 1993

Ołówek, papier; 21,5 x 31,5 cm
Sygnowany p.d.: Niezwykle utalentowanej | Ewie Starzeńskiej | rys. Z. Lachur | 26 XII 93

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GŁOWA CHRYSTUSA

Technika własna, papier; 42 x 29,5 cm
U dołu nieczytelny napis
Sygnowany na odwrocie: JEZUS | CHRYSUS | mal | Z Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PEGAZ, 2006

Technika własna, papier; 35 x 50 cm
Sygnowany długopisem p.d.: Z Lachur | 2006-7; na odwrocie: Tyle Świętości | Życia Przyrody akt | 10 VII. 2007 BÓG | Spódnica kuleje razem | z kulejącą NOGĄ

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SKRZYPEK I WIOLONCZELISTA, 2001

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GŁOWA WIOLONCZELISTY, 2001

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

WIOLONCZELA, 2001

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BRODATA GŁOWA, 2000

Technika własna, papier; 29,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: Wspaniałej Kasi; p.d.: 2000 | ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SZKICE DRZEWA I GŁÓW, 1990

Tusz, papier; 42 x 29,5 cm
Na odwrocie list do ambasadora

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RĘKA ŻOŁNIERZA, 1963

Tusz, gwasz, papier; 23 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: ZLachur | ręka żołnierza | inna | inne biedaka - 6.10.1963r
Na odwrocie szkic listu

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Konie wolności

olej/deska, 40 x 61 cm
sygnowany p.d.: `Lachur`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

One

piórko, tusz, tempera, papier jasnobrązowy;
40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GŁOWA WIOLONCZELISTY, 2001

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

TWARZ, 2007

Technika własna, karton; 30 x 20,5 cm
Sygnowany śr. d.: Z Lachur
Na odwrocie: Z cyklu | Twarze całego | świata | rys | Z Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

TWARZ, 2007

Technika własna, karton; 30,5 x 21,5 cm
Sygnowany l.d.: Z Lachur | 2007
Na odwrocie: Twarze całego | ŚWIATA | rys. | Z Lachur | 2007

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GŁOWA BARANA, 2006

Technika własna, karton; 20,5 x 29,8 cm
Sygnowany długopisem l.d.: Z Lachur | 2006

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

POPIERSIE STAREGO ŻYDA, 1997 - 1998

Olej, technika własna, pilśnia; 52,5 x 48,5 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR; na odwrocie: JUDAICA | cykl GŁOWY- | 1997-98 | MAL ZLachur | DLA KATARZYNY KOLUNDA | ZA URODZENIE 3 | DZIECI mal

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MUZYKA Z CYKLU JUDAICA, 2002

Olej, technika własna, sklejka; 68,5 x 67 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR; na odwrocie: - MUZYKA | -cykl JUDAICA- | rok - | podpisywany 2002 | mal ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Ucieczka do Egiptu-3 rysunki (1957)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
16.5x17 cm, 12.5x13 cm, 12x15 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Siedząca królowa

gwasz/papier, 73 x 44 cm (w świetle passe - partout)

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

NAUKA Z TALMUDU, po 1982

Technika własna sklejka; 59,5 x 45 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR
Na odwrocie: -NAUKA -Z- | -KSIĘGI - TALMUDU- | -fragment z Fresku- | - rok 1979-82- | mal. ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

OJCIEC I SYN, 1979

Olej, pilśnia; 68 x 50 cm
Sygnowany p.d.: ZLachur 79
Obraz dwustronny, na odwrocie: KOMPOZYCJA RÓZOWA; olej, dykta; 66 x 48 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ORKIESTRA, 1981

Technika własna, pilśnia; 45 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR 81
Na odwrocie: -ORKIESTRA- | z cyklu JUDAICA | rok 1981 | mal ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Radość życia

tempera, płyta; 44 x 33 cm;
sygn. p. d.: Z. LACHUR
na odwrocie napis autorski: Mal. Zdzisław / LACHUR / RADOŚĆ ŻYCIA / temperawerniks - 44 x / 33

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

OJCIEC I SYN Z cyklu JUDAICA, 1983

Technika własna, sklejka; 71 x 53 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR 83; na odwrocie: -JUDAICA- | - rok 193- | mal. ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ORKIESTRA z cyklu JUDAICA, 1993-1994

Technika własna, płyta pilśniowa; 46 x 84 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR; na odwrocie: ORKIESTRA | z cyklu JUDAICA | - rok 1993 -94- | mal. ZLachur-

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Matka ziemia, 1995

olej, płyta;
61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Z. LACHUR 95

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Więźniowie w pasiakach

tusz lawowany, papier, 41,8 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Bojowniczka z getta warszawskiego, 1956?

gwasz, papier;
34,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
napis ołówkiem na oprawie l. d.: Bojowniczka z getta warszawskiego, wtórny p. d.: Z. Lachur 56

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Orkiestra żydowska, 2001

sygn. i dat. p. d.: ZLACHUR 2001

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Ucieczka - Zestaw 4 prac, 1957

ołówek, tusz, papier;
format zróżnicowany
(11,3 x 13,5 cm; 16,2 x 17,2 cm; 12,2 x 15 cm; 10,4 x 11 cm);
sygn. i dat. u dołu (2 prace sygn. p. d.: ZLachur 57, 1 prac sygn. p. d.: ZLachur, 1 praca sygn. l. d.: Z Lachur 57)

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA KRAKOWSKA, 1990

Olej, technika własna, sklejka; 80 x 56,5 cm
Sygnowany: na odwrocie: -RODZINA- | -KRAKOWSKA- | 1990 | mal ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ZASŁUCHANY ANIOŁ, 2002

sygnowany l.d. "Z. Lachur",
na odwrocie farbą czerwoną "ZASŁUCHANY / ANIOŁ / mal. / Lachur / 2002"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BRAMY RAJU, 1991

technika własna na kartonie, 50 x 71 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Akt, 1962

olej, płyta;
61 x 78 cm;
sygn. i dat.: Z.LACHUR 62

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Dziewczyny i dziewczynki, 1961

dwie prace, tusz, akwarela, karton, 14 x 21,5 cm (wym. jednej pracy)
sygn. l. d. i p.d: Z. Lachur 1961.
Na odwrocie notatki autora tuszem.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Akt, 1962

olej, płyta;
61 x 78 cm;
sygn. i dat.: Z.LACHUR 62

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KOGUT, 1996

Technika własna, płyta pilśniowa; 61 x 43 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR oraz na odwrocie: -KOGUT- | 1996 | ml ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŚWIĘTO PURIM, 1990

Technika własna, płyta pilśniowa; 80 x 59 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR; na odwrocie: ŚWIĘTO | PURIM | 1990 | mal ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Twarze

akwarela, gwasz, papier; 25, x 33 cm w świetle passe partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Z Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kobieta na koniu, 1966 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 33,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: dedykacja `Z. Lachur XI 66`

Estymacja: 3 000 - 4 000

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ZASŁUCHANY ANIOŁ, 2002

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BRAMY RAJU, 1991

technika własna na kartonie,
50 x 71 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Portret Marii Pyzik, 1959/60

olej, płótno, 130 x 105 cm
sygn. p. d.: Z. Lachur
Maria Pyzik (1942-2006), aktorka teatru im. St. Jaracza w Łodzi, oraz teatru im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Postacie, 1996

akryl, sklejka, 50 x 70 cm
sygn. l. d.: Z. Lachur 1996
Na odwrocie autorski opis flamastrem.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 1979

gwasz, tusz, papier,
31 x 24,5 cm,
sygn. i dedykacja l. d.: Mojemu Przyjacielowi Rafaelowi Scha (...) / Zdzisław Lachur 18.IX.1979

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz

gwasz, tusz, papier,
41,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d .: Z.Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 2006

olej, tektura, 70 x 50 cm;
na odwrocie napisy autorskie: MOJŻESZ / mal / ZLachur / 2006 / Jedyna w malar
/ stwie moim srebrna / twarz / ZLachur
oraz dedykacja: Wspaniałej / Pani Marzenie - / Najpiękniejszej - / Zdzisław Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 1980

gwasz, tusz, papier naklejony na tekturę,
37 x 16 cm;
sygn. l. d.: ZLachur, dedykacja oraz data p. d.: Rafaelowi w dowód / Wielkiej Przyjaźni / Zdzisław /Warszawa 6.11. (II)?. 1980

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA ŻYDOWSKA

Technika własna, płyta pilśniowa,
93 x 63 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR
Na odwrociu: - RODZINA- | -ŻYDOWSKA- | z cyklu JUDAICA- | cz 4 - 1994- | mal. ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 1979

gwasz, tusz, papier,
31 x 24,5 cm,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BRAMY RAJU, 1991

technika własna na kartonie,
50 x 71 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

NIEBIAŃSKA ORKIESTRA, 1991

technika własna na kartonie,
86 x 61 cm,
sygnowany p.d.
"Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŻYDOWSKA RODZINA, 1989

Technika własna, płyta pilśniowa; 92,5 x 70 cm
Sygnowany na odwrocie: - RODZINA- ŻYDOWSKA -| z cyklu JUDAICA-| cz 2. - 1989- | mal ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 2006

olej, tektura,
70 x 50 cm;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydowscy chłopcy grający w szachyw gettcie, 1975

olej, płyta pilśniowa; 71,5 x 48,5 cm,
sygn. p. d.: ZLACHUR75

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kompozycja abstrakcyjna

wykonana przez artystę na kopercie (i znaczkach) adresowanej
do Ireny i Jerzego Giżyckich
gwasz, papier; 17,5 x 25 cm;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Szachiści, 1976

gwasz, tusz, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. z dedykacją: Jerzemu Giżyckiemu / Zdzisław Lachur V. 1976-

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Maung Minn Latt

gwasz, tusz, papier; 37 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lachur/ Burma/ MAUNG MINN LATT

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA ŻYDOWSKA I POLSKA z cyklu JUDAICA, 1993-1995

Technika własna, płyta pilśniowa; 70 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR i na odwrociu

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SYMFONIA ŻYCIA z cyklu Judaica, 1984-85

Technika własna;
85 x 70,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR Na odwrocie napis: SYMFONIA | ŻYCIA | z cyklu JUDAICA | 1984-85| mal. | Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Matka

tempera, papier,
41,5 x 30 cm
sygn. p. d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Bez tytułu, 1969

tusz, tempera, werniks, brystol,
39,5 x 20 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Lachur; p. d.: 19 VI 69

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chrystus, 1945

ołówek, kredka, papier jasnobrązowy,
24,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Z. Lachur 1945/ Zagórze

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 2006

olej, tektura,
70 x 50 cm;
na odwrocie napisy autorskie: MOJŻESZ / mal / ZLachur / 2006 / Jedyna w malar / stwie moim srebrna / twarz / ZLachur oraz dedykacja: Wspaniałej / Pani Marzenie - / Najpiękniejszej - / Zdzisław Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MONARCHIA, 1990

Technika własna;
76 x 47 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis: MONARCHIA | PIERWSZY OBRAZ | O TEJ TEMATYCE | 1990 | mal. | Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

JEZUS CHRYSTUS, 2000-02

Technika własna;
66,5 x 38,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis: JEZUS | CHRYSTUS | 2000-02 | mal. | Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GENIALNOŚĆ ŻYCIA, 1995

Olej, płótno;
78 x 60 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR 1995
Na odwrocie napis: Mal. | Zdzisław | Lachur| genialność życia | 1995

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chrystus, 1945

24,5 x 34 cm;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Getto

technika mieszana papier,
31 x 45 cm;
sygn. l. d.: Z Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń

tusz, rysunek, papier,
24,8 x 34,7 cm,
sygn. l.d.: Wspaniałym Aleksandrze i Irenie Graziadio rys Z Lachur VI 61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Wystrzelenie w kosmos

papier, tusz, akwarela,
24,3 x 16,7 cm,
sygn. na odwrocie Zdzisław Lachur Katowice I 1961.
Dedykacja państwu Graziadio z nowym rokiem 1961

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Głowa Chrystusa, 1988

gwasz, papier,
29 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z Lachur 7. X. 1988; obok dedykacja

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA, z cyklu JUDAICA, 1989-90

Technika własna;
77 x 52,5 cm
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: RODZINA | z cyklu JUDAICA | 1989-90 | mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GŁOWY, z cyklu JUDAICA, 1995-96

Technika własna;
91 x 59 cm
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: GŁOWY |z cyklu JUDAICA | rok 1995-96 | mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŻYD Z MONETAMI z cyklu Judaica, 1990-91

Technika własna;
75,5 x 58 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis: JUDAICA | ŻYD Z MONETAMI | 1990-91 | mal. | Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PARA MŁODYCH z cyklu Judaica, 1997-98

Technika własna;
78 x 60 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis: PARA | MŁODYCH | z cyklu JUDAICA | 1997-98 | mal. | Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

"JUDYTA", 1991

technika własna na kartonie,
86 x 61 cm,
sygnowany p.d. "ZLACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

LWY JUDY, 1991

technika własna na kartonie,
61,5 x 52 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Bez tytułu, 1969

39,5 x 20 cm;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Bez tytułu, 1969

39,5 x 20 cm;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chrystus błogosławi dzieci

technika własna, płyta stolarska,
76 x 48,4 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JEZUS CHRYSTUS BŁOGOSŁAWI DZIECI / Malował / Zdzisław / LACHUR

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żyd wyprowadzający dzieci z getta, 1965

technika własna, deska, płyta pilśniowa, papier,
36,5 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RECUEILLEMENT, 1962

Olej, płótno;
46 x 61 cm
Sygnowany p.g.: JAKU 62 Na odwrocie dwie papierowe nalepki:
1. z napisem niebieskim atramentem:Jan Kucharski (Jaku) | (recueillement) | 61 x 45 cm | WARSZAWA Pologne |Ul. Lewartowskiego 4 m. 17
2. GRAND PRIX INTERNATIONAL |DE PEINTURE ET DE SCULPTUREDE MONTE-CARLO | SALON BOSIO | Avenue de l`Hermitage MONTE-CARLO(Pres de Monaco) | N° 647-1

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MICKIEWICZ z cyklu JUDAICA, 1988-91

Technika własna;
81,5 x 74,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis szarą farbą wykonany przez artystę: MICKIEWICZ | z cyklu JUDAICA |rok 1988-91 | mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Świętość życia, 1992

technika własna, płyta wiórowa
39 x 39 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z.LACHUR / 1992;
opisany na odwrocie: Mal. / Z. LACHUR / 1992 / ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Według Paula Gauguina Opowieści barbarz

olej, płótno,
66,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Gauguina interpret. Z. Lachur, 61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

LWY JUDY, 1991

technika mieszana na kartonie,
61,5 x 52 cm,
sygnowany p.d "Z.LACHUR 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KONIE APOKALIPSY, l. 90-te XX w.

61,5 x 86 cm,
sygnowany p.d. "Z.LACHUR"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Skrzypek, 1976

olej, płyta pilśniowa,
71 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l.d.: Z. LACHUR 76

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z cyklu JUDAICA, 1990-93

Technika własna;
59 x 99 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: cykl JUDAICA | 1990-93| mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Sabat, 1964-65

technika własna, oprawa autorska,
49 x 40 cm;
sygn. p. d.: Z. LACHUR; napisy autorskie na odwrocie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Głowa Chrystusa, 1988

gwasz, papier, 29 x 20,5 cm;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA - z cyklu ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA, 2003-04

Technika własna;
78 x 46,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: RODZINA - z cyklu ŚWIĘTOŚĆ | ŻYCIA | 2003-04| mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z cyklu JUDAICA, 1992-93

Technika własna;
36,5 x 69 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: JUDAICA | 1992-93| mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin z torą

olej, sklejka, 54,5 x 37 cm; sygn. p.d.: ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŚWIĘTO PURIM, 1990-93

Technika własna;
76 x 55 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: ŚWIĘTO PURIM | 1990-93| mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

KOPERNIK, 1990-91

Technika własna;
68,5 x 62 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: KOPERNIK | ROK 1990-91| mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń 1961

tusz, karton,
19 x 42,5
sygn. p. d.: Z. Lachur 61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Sabat, 1964-65

49 x 40 cm;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin z torą

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

WJAZD DO EGIPTU, 1986-89

Technika własna;
60 x 73,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: WJAZD DO EGIPTU | DO FRESKU| 1986-89 | mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BOŻA ORKIESTRA, ok. 1990

technika własna na kartonie,
72,5 x 102 cm,
sygnowany l.d. "Z.LACHUR"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SZALONY KOŃ, ok. 1990

technika własna na kartonie,
70 x 50,5 cm,
sygnowany l.d. "LACHUR"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin z torą

olej, sklejka,
54,5 x 37 cm;
sygn. p.d.: ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Bez tytułu, 1968

20,5 x 27,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Lachur 1968

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MIŁOŚĆ, 1999-2000

Technika własna; 83 x 64,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: MIŁOŚĆ | 1999-2000| mal. Z. Lachur.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RABIN, 2000

Technika własna; 84 x 65 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: RABIN | 2000| mal. Z. Lachur.
Obok naklejona kartka z podpisem artysty długopisem. W lewym górnym rogu napis ołówkiem: 10/128.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Maria z Dzieciątkiem, 1992-93

technika własna, płyta wiórowa,
45 x 37 cm;
sygn. l. d.: Z. LACHUR;
opisany na odwrocie: Mal. Z. LACHUR 1992-3

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Bez tytułu, 1968

tusz, tempera, werniks, brystol, 20,5 x 27,5 cm;

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

POJEDNANIE KULTUR,

Z CYKLU JUDAICA, 1990-91
Technika własna; 76,5 x 64 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napisy odautorskie.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń, 1968-80

tusz, tempera, werniks, brystol, 25 x 35 cm;
sygn. i dat. l.d.: ZL 68-80

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Getto

tusz, papier,
19 x 42,5
sygn. p. d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin z torą

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA

Technika własna;
76,5 x 57,7 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: RODZINA | z cyklu JUDAICA | (…) 1992 | mal. Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chrystus

tusz, tempera, papier
40,2 x 29 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Lachur 80
na odwrocie nalepka autorksa z opisem obrazu

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin z torą

olej, sklejka
54,5 x 37 cm
sygn. p.d.: ZLachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Modlitwa wieczorna, 1980

tusz, tempera, papier
41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 80 Z. LACHUR; na odwrocie nalepka z opisem obrazu

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

RODZINA, z cyklu JUDAICA, 1978-81

Technika własna
71,8 x 71 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR 78.81
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: RODZINA | z cyklu JUDAICA | rok 1978-81| mal. | Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Ojciec wrócił do domu z cyklu: Alkoholizm

Tusz, akwarela, papier, 42 x 30 cm,
sygn. p.d.: nieczytelnie, data 1955 oraz dedykacja: "Drogiemu … Z. Lachur 58"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Biesiada

Tusz, akwarela, papier, 28,5 x 41 cm,
sygn. l.d.: "Piotrusiowi (…) Z. Lachur II 59

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Zakochani, 1970

tusz, tempera, werniks, brystol
sygn. l. d.: Z. Lachur / 1970
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin czytający zwoje (2006)

sygn. l.d.dat. na odwrocie
olej, pilśnia
46.5x30.5

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

JEZUS CHRYSTUS Z DZIEĆMI, 1989-91

Technika własna
73 x 58,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis niebieską farbą wykonany przez artystę: JEZUS | CHRYSTUS | Z DZIEĆMI | 1989-91| mal. Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

DRZEWO WIADOMOŚCI DOBREGO I ZŁEGO

olej na kartonie
55 x 62 cm
sygnowany l.d. "Z Lachur"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

NIEBIAŃSKA MUZYKA

olej na papierze
59 x 41,5 cm
sygnowany p.d. "Z.Lachur"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Przed rozstrzelaniem

Tusz, piórko, karton
25 x 17,5 cm,
sygn. l.d.: Z. Lachur (19)61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z CYKLU JUDAICA, 1992-93

Technika własna
37 x 69 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis czerwoną farbą wykonany przez artystę: JUDAICA | 1992-93| mal. Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz

olej, płyta wiórowa
55,5 x 43,5 cm
sygn. p. d.: Lachur
na odwrocie nalepka z opisem obrazu

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SKRZYPEK - z cyklu MUZYKA, 1986-88

Technika własna;
57 x 55 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR
Na odwrocie napis czerwoną farbą wykonany przez artystę: MUZYKA | rok 1986-88 | mal. Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

SYMFONIA ŻYCIA - Z CYKLU JUDAICA, 1998-2000

olej/płyta,
58 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: `Z.Lachur`
opisany na odwrocie: `SYMFONIA | ŻYCIA | Z CYKLU | JUDAICA | mal. Z. Lachur | 1998 | 200(0)`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŚWIĘTO PURIM, 1995

olej/płyta,
62 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: `Z.LACHUR`
opisany na odwrocie: `ŚWIĘTO PURIM- | -1995- | Z.Lachur`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Portret dziewczyny

Akwarela, ołówek, papier,
14, 5 x 9, 5 cm
sygn. l. d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Chrystus

olej, sklejka, 37 x 26 cm,
sygn. l. d.: Z. LACHUR 87
na odwrocie napisy autorskie: CHRYSTUS / Mal. ZLachur / 1987

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MOJŻESZ Z TABLICAMI DZIESIĘCIORGA PRZYKAZAŃ, 1991

olej na kartonie, 86, 5 x 61, 5 cm,
sygnowany p. d. "Z. Lachur 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

BOŻA ORKIESTRA, 1991

olej na kartonie, 60 x 86 cm,
sygnowany l. d. "ZLachur 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Egzekucja, 1961

tusz, piórko, karton,
25 x 17,5cm
sygn. p. d.: Z. Lachur 61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydzi, 1959

olej, płótno,
88 x 120cm
sygn. p. d.: Z. Lachur 42 - 59r.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydowscy muzykanci, 1987

olej, płyta pilśniowa; 35 x 50, 5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z - LACHUR - 87

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydowski nosiwoda, 1987/88

olej, płyta pa¼dzierzowa 52,5 x 39,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: LACHUR 87 - 8,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 1988

tusz, gwasz, papier, 35,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: Z. Lachur 1988

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Orkiestra, 1998

olej, tektura, 79 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Lachur;
na odwrocie napisy: ORKIESTRA / z cyklu: JUDAICA / 1998 / Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Portret mężczyzny

Technika mieszana,
28 x 22 cm,
sygn. p.d. : Z.Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Zgliszcza

tusz, piórko, karton, 25 x 17,5cm
sygn. p. d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Niebieskie pasy

tusz, papier, 28,8 x 17cm
sygn. śr. d.: Z. Lachur; oł.: niebieskie pasy.
Praca eksponowana na monograficznej wystawie Z. Lachura w krakowskiej galerii "Hadar" w 1991.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rodzina żydowska. Opłakiwanie, 1961

tusz, piórko, karton, 25 x 35cm
sygn. p. d.: Z. Lachur 61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Matka i dziecko. Rozstrzelanie, 1961

tusz, piórko, karton,
25 x 17,5 cm,
sygn. l.d.: Z. Lachur 61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin. Rozstrzelani1961

tusz, piórko, karton,
25 x 17,5 cm,
sygn. l. d.: Z. Lachur 61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 1988

sygn. l. d.: Z. Lachur 1988

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA, 1995-96

olej, tusz, płyta pilśniowa
31.3 x 46 cm
Na odwrocie na płycie napis: - ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA - | Zdzisław LACHUR |....| ZLachur | 1995-6

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kompozycja abstrakcyjna

tusz, papier, 42 x 29,5 cm
sygn. p.d.: Z. Lachur
Na odwrocie szkic kredką postaci chłopczyka z piłką.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rodzina żydowska

tusz lawowany, karton, 41,5 x 34 cm
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Akt

olej, płótno, 80 x 60 cm
sygn. monogramem p.d.: Z.L.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koncert

piórko, tusz, akwarela, 70 x 100 cm; sygn. l.d.: Piotrowi - Zdzisław Lachur 21.V.92

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MATKA BOSKA Z DZIECIźTKIEM, 1995

Technika własna; 75,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Z. Lachur 95
Na odwrocie napis czerwoną farbą wykonany przez artystę: MATKA BOSKA Z DZIECIźTKIEM | rok 1995 | mal. Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ORKIESTRA LUDOWA, 1993

Technika własna; 90 x 59 cm
Sygnowany p. d.: Z. Lachur 93
Na odwrocie napis czerwoną farbą wykonany przez artystę:
ORKIESTRA LUDOWA | rok 1993 | mal. | Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PORTRET MĘŻCZYZNY

Olej, tektura; 29 x 23 cm
Sygnowany l. d.: Pani Pacześniowskiej Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Sen

tusz, akwarela, karton, 55,5 x 60,5cm
sygn. p.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z cyklu Twarze

sygnowany l.d.
technika własna, papier, 26x30.5 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydzi w synagodze

tempera, gwasz, tektura; 54 x 58 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kominiarz, 1961

tusz, papier, 56,5 x 33 cm
sygn. l.d.: Z. Lachur (19)61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Słońce

rysunek, tusz, papier,
40,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Powstanie Warszawskie

gwasz, papier,
35,5 x 27 cm (w świetle passe-partout)

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Matka Curage, 1963

piórko, tusz, gwasz, papier,
40 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Zdzisław Lachur 63

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Pieta dla Papieża, 1996

tusz, gwasz, papier, 30 x 21 cm; sygn. p.d.: 16. VI 96 ZL; napis l.d.: PIETA DLA PAPIEŻA

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń, 1959

tusz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 27 x 35 cm; sygn. l.d.: ZLachur; dat. p.d.: 10 XII 59; na odwrocie napis: Z. Lachur - "Koń"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Krzesło i tałes, 1961

tusz, akwarela, 16 x 20,5 cm
sygn. p.d.: Z. Lachur (19)61

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Rabin

olej, płótno, 51 x 41 cm
sygn. l.d.: M. Lachur
na odwrocie napis: Portret Pana Zaksa
z Zagórza / Będzina 1997

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Matka Curage, 1963

piórko, tusz, gwasz, papier,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Matka Curage, 1963

piórko, tusz, gwasz, papier,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Świętość życia, 1986 r.

olej/sklejka, 30 x 21,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Z LACHUR `86`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Głowa starego Żyda

olej/tektura, 33,5 x 24 cm
sygnowany l. d.: `Z. LACHUR`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Mojżesz, 1991 r.

olej/sklejka, 27,5 x 22 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Z. LACHUR 91`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Symfonia przetrwania

olej/sklejka, 31 x 21 cm
sygnowany l. d.: `Z. LACHUR`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Żydzi w synagodze

olej/tektura, 54 x 57,5 cm
sygnowany p. d.: `Lachur`

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

GŁOWA, 1992

Tempera, tektura; 40 x 30 cm
Sygnowany l. d.: ZLACHUR Na odwrocie napis Malował | Zdzisław Lachur | 1992 | z cyklu: "100.000 Ludzkich | Twarzy" | Tempera | utrwalona | movilitem | głowa nr 12351.

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

WJAZD CHRYSTUSA DO JEROZOLIMY, 1987

Technika mieszana, płyta; 69,5 x 94,5 cm
Sygnowany p. d.: Z. LACHUR | 87
Na odwrocie napis WJAZD | CHRYSTUSA DO |
JEROZOLIMY 1987 | Z. LACHUR

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ZASŁUCHANY ANIOŁ, 2002

olej na brystolu naklejonym na tekturę,
99,5 x 70 cm,

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PRZYSZŁY RABIN

tempera na sklejce,
46 x 32 cm,
sygnowany p.d. "Z LACHUR" i na odwrocie olejem "PRZYSZŁY / RABIN / mal ZLachur"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

ŻYDOWSKI SKRZYPEK

Olej na płycie 44 x 60 cm
Sygnowany l.d. - "Z. Lachur (...)"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń, 1961

tusz, wym.: 18, 5 x 28 cm
sygn. p.d.: Z Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Ptak, 1961

tusz, wym.: 21 x 29 cm
sygn. p.d.: Z Lachur 1961

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kobieta z dziećmi, 1963

technika własna, 40 x 28 cm
sygn. l.d.: "Zdzisław Lachur 63"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Anioły, 1960 r.

tusz, gwasz na kartonie, 34,5 x 24,5 cm
sygn. l.d.: "Z. Lachur 60"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z cyklu BOŻA ORKIESTRA, 1991

technika własna, karton,
61 x 86 cm,
sygnowany p. d. "Z Lachur 91"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Z cyklu BOŻA ORKIESTRA

technika własna, karton,
60,5 x 53,5 cm,
sygnowany l.d. "Z Lachur"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Trzy głowy (1993)

sygn. dat. l.d.
t.m.papier
35.3x50

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Para (z cyklu Twarze)

sygn. p.d.
t.m.papier
29x33.3 (w świetle passe-partout )

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Koń

technika mieszana, wym.: 24 x 37,5 cm
sygn. l.d.: Z. Lachur

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Dwie twarze męskie (1992, z cyklu Twarze)

sygnowany, datowany l.p.d.
technika mieszana, papier
26x35.7

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Cztery twarze (z cyklu Twarze)

sygnowany p.d.
technika mieszana, karton
24.5x16 (w świetle passe-partout )

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Twarz męska (1996, z cyklu Twarze)

sygnowany, datowany p.d.
technika mieszana, papier
28.6x22.5

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

MOJŻESZ

Olej na płycie 100 x 70 cm
Sygnowany p.d. - "Lachur"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

HOŁD TRZECH KRÓLI

1978-1979 r.
Olej na płycie 84 x 58 cm
Sygnowany - "Z. Lachur 1978-79"

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

akwarela, gwasz, papier, 47 x 57 cm (w świetle passe-partout)

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

TWARZE

tusz, gwasz, papier, 19,5 x 29,5 cm
(w świetle passe - partout);
sygn. p.d. - 27 VII 93 ZL

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

TWARZE

tusz, gwasz, papier, 34 x 48,5 cm;
sygn. l.d. - ZLachur / 15 V 93

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

PRO MEMORIA

tusz, gwasz, papier, 33,5 x 29 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kompozycja, 1981

tusz, akwarela, srebrna farba na kartonie, 23 x 34 cm w świetle p-p.
sygnowany p.d.: "Z. Lachur 81"
na odwrocie naklejka "Galeria Podbrzezie/ Rostworowski Gallery/ D. A. Unicum/ Aukcja 1" oraz informacje o obrazie

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Portret dziewczyny

technika własna, papier, 30 x 21 cm

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kompozycja, 1960

tusz i gwasz, 34,5 x 24,5 cm w świetle p-p.
sygnowany l.d.: "Z. Lachur 60"
na odwrocie ręką artysty życzenia noworoczne

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Kompozycja, 1981

LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)

Boża Orkiestra, 1971

gwasz na kartonie, 70 x 85 cm, sygnowany p.d. "Z. Lachur 71"

liczba obiektów: 279