1 zł
2 600 000 zł

KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA Bogna (1900 Sosnowiec - 1986 Kraków)

Koksownia z cyklu Górny Śląsk, 1947 r.

drzeworyt/papier, 14,8 x 19,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'BGKrasnodebskaGardowska', datowany l.d.: '1947'

cena wywoławcza: Wykup abonament

"Kościółek", 1932 r.

drzeworyt/papier, 19,5 x 18 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'BKrasnodębska Gradowska', datowany l.d.: '1932'
na odwrociu nalepka autorska: 'Bogna Krasnodębska Gradowska | Warszawa | Senatorska 10 | No 6 "Kościółek" | drzeworyt.'

z cyklu Górny Śląsk, 1947

drzeworyt, karton; 15 x 20 cm;
sygn. pod klockiem p. d. "Bog. Krasnodębska-Gardowska", l. d. "1947".

WIĘCIERZ, 1931

Drzeworyt, papier; 33 x 24,5 cm (zadruk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: BGKrasnodębska-Gardowska

Zima, 1935

drzeworyt trójbarwny, papier; 18 x 13,5 cm (wymiar odbitki),
20 x 15 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BGKrasnodębskaGardowska (ołówkiem);
tytuł i dat. l. d.: 1935 Zima (ołówkiem);
na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej: Specjalna pracownia ram / OPRAWA OBRAZÓW / Wacława Kozarzewskiego / w WARSZAWIE / Marszałkowska 61. tel. 980 93.

Buk, 1933-35 r.

drzeworyt/papier, 26,5 x 21,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'B KrasnodębskaGardowska', datowany i opisany l.d.: '1933-35 Buk'

Goły powrót

węgiel, papier, 31 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: B. Krasnodębska, u góry odręczny napis: GO/ŁY POWRÓT

Las, 1960

Drzeworyt, odb. pł.: 442 x 196 mm, sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d. Las 1960. Praca po konserwacji. Lit.: Pietrzak Agata, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska Gardow-ska, W-wa 1999, kat. 136.

Ogród, 1962

Drzeworyt; wym. planszy: 265 x 310 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: Ogród 1962. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna-Krasnodębska Gardowska, W-wa 1999, kat. 147.

Maska VI, 1966

Linoryt barwny; wym.: 305 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Maska VI 1966. Grafika po konserwacji. Niczym pod wpływem sztuki Aborygenów usypujących obrazy z malutkich kamyków i piasku, zakomponowała artystka portret - maskę używając naturalnej barwy ziemi. Ochra i ugry poprzecinane ciemnymi ornamentalnie potraktowanymi elementami w całości stanowią dzieło o dużych walorach dekoracyjnych. Powiązanie ze sztuką pierwotną zarówno w formie jak i barwie nadaje pracy dodatkowej wartości. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasno- dębska-Gardowska:, W-wa 1995, poz. 162. Rzadkie.

Afro, 1961

Drzeworyt; wym.: 380 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Afro 1961; odb. nr 4/20.
Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska", 1995 Warszawa.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Ptaki w sidłach II, 1958

Drzeworyt na bibule; wym.: 200 x 148 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d. tytuł i data. Odbitka autorska (ea).
Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 126.

Wylęgarnia kur, 1950

Drzeworyt na bibule; wym.: 200 x 148 mm; sygn. na autorskim pp l.d.: Bogna Krasnodębska-Gardowska "Wylęgarnia kur". Na marginesie nota wydawnicza; praca wykonana dla "Życia Literackiego".
Lit.: A. Pietrzak, s. 68, poz. 31.

Demonstracja w Zagłębiu Dąbrowski w 1905 roku, lata 50.

Drzeworyt na bibule; wym.: 152 x 198 mm; grafika opisana ołówkiem na dolnym marginesie, sygn. oł. śr.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; praca wykonana dla "Życia Literackiego".

Stacyjka, 1925 r.

drzeworyt barwny/bibułka, 16 x 18 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'B Krasnodębska', datowany l.d.: '1925'

- Agata Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu, Warszawa 1999, poz. 8 (il.)

NARODZINY WENUS, 1963

Drzeworyt, papier; 38 x 31,5 cm (arkusz)
Sygnowana ołówkiem pod ryciną: Narodziny Wenus 1963 BKrasnodębskaGardowska
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

Widok ze Szlembarku na Tatry, 1930

Akwarela, karton; wym.: 23,8 x 33,5 cm; sygn. oł. p.d.: BKG 30. Na odwrocie obszerny opis kolekcjonerski ołówkiem; sygnatura późniejsza - akwarelę odnaleziono podczas likwidacji domu artystki w Szlembarku i wtedy została przez nią podsygnowana.

Ptaki w sidłach IV, 1958

Drzeworyt na bibule; wym.: 245 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: BKrasnodębska, l.d.: data i tytuł. Lit.: A. Pietrzak,“Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 128.

Maska IV, 1965

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 330 x 305 mm; sygn. oł. p.d.: B Krasnodębska-Gardowska, l.d.: data i tytuł; egz. 2/10. Na odwrocie (dolny margines) pieczątka zezwalająca na wywóz pracy za granice. Lit.: A. Pietrzak,“Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1995, poz. 160.

OPŁAKIWANIE CHRYSTUSA, 1923

drzeworyt barwny, tempera na bibułce, 13,2 x 9,5 cm,
sygnowany pod klockiem ołówkiem "13. BogKrasnodębska".

Reprodukowany: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska. Katalog prac…, Warszawa 1999 Biblioteka Narodowa, il. 1 na s. 47 (w katalogu poz. 3).
Minimalne zagięcia papieru.

MĘCZEŃSTWO św. SEBASTIANA, 1924

drzeworyt, 16,5 x 12,5 cm na arkuszu 21 x 14 cm, sygnowany i datowany ołówkiem pod klockiem "1924 BogKrasnodębska"

BOŻE NARODZENIE, ok. 1924

drzeworyt, 18 x 15,5 cm
na arkuszu 25,5 x 19 cm,
niesygnowany.

Wystawiany: Wystawa Grafiki międzywojennej ze zbiorów prywatnych, Muzeum Okręgowe w Toruniu, marzec-czerwiec 1985

Szlembark, 1957

Drzeworyt; wym.: 147 x 200 mm;
sygn.: oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska i dedykacja datowana 2.9.58; l.d.: tytuł i data.

Wakacje. Teresa, lata 50.

Drzeworyt na bibule; wym.: 175 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł; e/a.

OPŁAKIWANIE CHRYSTUSA, 1923

Minimalne zagięcia papieru.

drzeworyt, 16,5 x 12,5 cm na arkuszu 21 x 14 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod klockiem "1924 BogKrasnodębska"

Akwarium, 1962

Drzeworyt barwny; wym.: 250 x 330 mm; sygn. oł. p.d.: B. Kra- snodębska-Gardowska, l.d.: tytuł, data, śr.d.: 9/20.
Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego Drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 145.

Głowa II, 1963 r.

linoryt barwny, papier, 36 x27,8 cm;
sygn. p. d.: B. Krasnodębska, l. d.: Głowa II 1963 9/20

Dąb z cyklu Drzewa polskie, 1933

Drzeworyt; wym.: 245 x 198 mm;
sygn. oł. p.d.: BG. Krasnodębska-Gardowska. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska. Katalog p[rac ze zbiorów Biblioteki Narodowej", Warszawa 1999, poz. 34.

BOŻE NARODZENIE, ok. 1924

drzeworyt, 18 x 15,5 cm na arkuszu 25,5 x 19 cm,
niesygnowany.

MARZEC

drzeworyt, 15 x 11 cm na arkuszu 21 x 15 cm,
niesygnowany.

KWIECIEŃ

niesygnowany.

uszu 21 x 14 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod klockiem "1924 BogKrasnodębska".

ARENA CYRKOWA, 1924

drzeworyt, 15 x 13,5 cm na arkuszu 28,5 x 22 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod płytą: "1924 BogKrasnodębska".

CHUSTA WERONIKI, 1924

drzeworyt , 17 x 13,5 na arkuszu 26 x 17 cm,
sygnowany i datowany pod klockiem ołówkiem "1924 BogKrasnodębska"
Pierwsze wersje powstałej w l. 1926 - 1928 teki "Droga Krzyżowa", ostatecznie zrealizowanej w nieco odmiennej koncepcji.

OPŁAKIWANIE CHRYSTUSA, 1923

Literatura: Agata Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu... Katalog prac ze zbiorów BN, Warszawa 1999, s. 7, il.1 na s. 47. W katalogu prac poz. 3.

Wisła, 1940

drzeworyt barwny, 23 x 24,8 cm
sygn. oł. p.d.: BKrasnodębska Gardowska; l.d.: 1940 Wisła (dedykacja) 29. VI. 48 Kochanym Stachom Gadomskim w 25 rocznicę.
Grafika ze zbiorów rodzinnych Stanisława Gadomskiego.

Światła miasta, 1961

Drzeworyt; wym.: 378 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 143.

Maska IV, 1965

Drzeworyt na bibule; wym.: 335 x 307 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Egz. 3/20. Grafika z cyklu "Maski". Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 160.

Jaz, 1950

Drzeworyt na bibule; wym.: 152 x 218 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 79 [tam błędny tytuł Budowa jarów].

Cerkiew w Bojanie, 1956

Drzeworyt barwny; wym.: 137 x 178 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Grafika z cyklu "Bułgaria". Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 118.

Śmierć gen. [Jarosława] Dąbrowskiego, 1951

Drzeworyt na bibule; wym.: 183 x 265 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 84.

Ptaki w sidłach V, 1958

Drzeworyt na bibule; wym.: 200 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Praca w wystawowym pp. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 129.

Ogród, 1962

Drzeworyt; wym.: 215 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: Ogród 1962. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu..., Warszawa 1999, poz. 147.

Głowa II, 1963

linoryt barwny, papier; 36,5 x 28 cm (wymiar odbitki), 44 x 34 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: BKrasnobrodzka oraz napis autorski l. d.: Głowa II 1963 9/20 (napisy ołówkiem);

Krowy, 1954

Drzeworyt na bibule; wym.: 154 x 216 mm; sygn. oł. p.d.: B Krasnodębska Gardowska, tyt. l.d. Grafika z cyklu "Gorce". Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, poz. 97, s. 36.

Jesień, 1935

Drzeworyt barwny; wym.: 179 x 135 mm; sygn. oł. p.d.: BG. Krasnodębska-Gardowska, l.d. tytuł. Odmienny kolor niż w odbitkach z opisem edytorskim na odwrocie. Lit.: M. Grońska, "Nowoczesny drzeworyt polski", Warszawa 1971, s. 420, il. 275; A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, poz. 46.

Stary Port (Tulon), 1930

Drzeworyt barwny; wym.: 220 x 285 mm; sygn. oł. p.d. BGKrasnodębska-Gardowska. Lit.: M. Rogoyska, "Drzeworyty Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej", [w:] "Plastyka", R. IV (1938), nr 4, il. s. 85.

Pejzaż nadmorski

Drzeworyt barwny na bibule
wym.: 200 x 240 mm
nie sygn.

Głowa II, 1963

Drzeworyt barwny
wym.: 370 x 275 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: tytuł, data. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 154.

Głowa I, 1963

Drzeworyt barwny
wym.: 360 x 275 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: tytuł, data, śr.d.: 9/10. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 153.

Akwarium, 1962

Drzeworyt barwny
wym.: 250 x 330 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: tytuł, data, śr.d.: 9/20. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 145.

Ślepe ptaki, 1961

Drzeworyt na bibule
wym. komp.: 374 x 274 mm
sygn. oł. p.d.: Krasnodębska-Gardowska; tyt. l.d., odb. 7/20.

Ptaki w sidłach II, 1958

Drzeworyt na bibule
wym.: 200 x 148 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d. tytuł i data. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 126.

Świątek, 1955

Drzeworyt
wym.: 170 x 200 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska -Gardowska, l.d.: z cyklu "Wakacje" 1955. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 109.

Król królów i Wielka Nierządnica [Babilonia], 1925

Drzeworyt
wym.: 248 x 188 mm
sygn. oł. p.d.: B.G.Krasnodębska; plansza z teki "Objawienie św. Jana Teologa. Drzeworytów 5 BG Krasnodębskiej", Warszawa 1925 (nakł. 40 egz.). Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 9d. Rzadkie! (il. s. 30)

Schron I, 1969

Linoryt barwny;
wym.: 300 x 342 mm;
sygn. oł. p.d.:
B. Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł; odb. nr 7/20; dedykacja autorska. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu?", Warszawa 1999, poz. 173.

Ptaki w sidłach I, 1958

Drzeworyt na bibule;
wym.: 150 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: BgKrasnodębska-Gardowska, l.d. tytuł, śr.d.: E.A.

Las I, 1938

Drzeworyt na bibule;
wym. komp.: 247 x 214 mm;
sygn. oł. p.d.: Bg. Krasnodębska-Gardowska, l.d. tytuł i datowanie; grafika z cyklu "Człowiek i drzewo".

Podhale [Widok ze Szlembarku], 1928

Drzeworyt barwny na bibule;
wym. komp.: 150 x 103 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d. tytuł i datowanie.

Opowiadania włoskie II [Asyż], 1969

Linoryt barwny;
wym.: 332 x 335 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tyt. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1990, poz. 177.

Opowiadania włoskie I [Capri], 1969

Linoryt barwny;
wym.: 335 x 385 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł; odb. nr 5/20. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1990, poz. 176.

ZWIASTOWANIE, 1924.

miedzioryt, 19,7 x 14,7 cm
na arkuszu 28,5 x 21,5 cm,
sygnowany ołówkiem pod ryciną "1924 BG Krasnodębska".

Stacja XI - Jezus do krzyża przybity, 1926-28

Drzeworyt barwny;
360 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: BogKrasnodębskaGard, dat. l.d. Lit.: j.w.

Stacja X - Jezus z szat obnażony, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym.: 360 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: BogKrasnodębskaGard, dat. l.d. Lit.: j.w. (il. s. 36)

Stacja VI - Jezus twarz ociera Św. Weronika, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym: 360 x 280 mm;

Stacja IV - Jezus spotyka matkę swoją, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym.: 360 x 280 mm;

Stacja III - Jezus raz pierwszy pada, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym.: 360 x 280 mm;

Stacja II - Jezus krzyż bierze, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym.: 360 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: BogKrasnodębskaGard, dat. l.d. Cykl wszystkich 14 plansz wystawiany był w roku 1929, na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu. Prace wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą. Lit.: "Katalog Działu Sztuki Powszechnej Wystawy Krajowej", Poznań 1929, s. 186, poz. 2236; Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 337. (il. s. 36)

Ślepe ptaki, 1961

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 374 x 274 mm; sygn. oł. p.d.: Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł, egz. 7/20.

Demonstracja w Zagłębiu Dąbrowskim 1905, lata 50.

Linoryt na bibule; wym.: 151 x 195 mm; sygn. p.d.: B. Krasnodębska-?Gardowska, tyt. l.d.: Demonstracja w Zagł. Dąbr. 1905 r.

Wylęgarnia kur, lata 50.

Drzeworyt na bibule; wym.: 202 x 150 mm; sygn. oł. na pp. l.d.: Bogna Krasnodębska-Gardowska, tyt. p.d.: "Wylęgarnia Kur".

Święty Sebastian, przed 1939

Drzeworyt na bibule; wym.: 202 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: Krasnodębska-Gardowska.

Pejzaż morski [Port we Francji], 1930

Drzeworyt barwny na bibule; wym. komp.: 297 x 359 mm, pl.: 336 x 430 mm; sygn. oł. p.d.: BGKrasnGardowska, l.d. dat.; praca wystawiana: IPS, Salon Listopadowy 1930; na odwrocie autorski opis tuszem; praca oryg. oprawiona w epoce; wyjątkowa i rzadka praca artystki.

Jesień, 1935.

Drzeworyt barwny, 17,9 x 13,5, cm. Sygnowany pod klockiem l.d. "B. Krasnodębska-Gardowska", p.d. "Jesień. 1935".Na odwrocie nadruk: "B. Krasnodębska-Gardowska. "Jesień" z cyklu "Cztery pory roku". Drzeworyt barwny. Rok 1935". Fot. [99].
Grońska Maria - Nowoczesny?, s. 420, il.275; Pietrzyk Agata - Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska. Katalog?, poz. 46.

Ogród, 1962

Drzeworyt;
wym.: 215 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska;
l.d.: Ogród 1962. Lit.: A. Pietrzak, A. Pietrzak, "Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1999, poz. 147.

Opowiadania włoskie II (Asyż), 1969

Linoryt barwny;
wym.: 332 x 335 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł. Lit.: A. Pietrzak, A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodęb-
ska-Gardowska", Warszawa 1999, poz. 177.

Opowiadania włoskie I (Capri), 1969

Linoryt barwny;
wym.: 335 x 385 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł; odb. nr 5/20. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1999, poz. 176.

Schron I, 1969

Linoryt barwny;
wym.: 300 x 342 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł; odb. nr 7/20; dedykacja autorska. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1999, poz. 173.

Comedja I, 1966

Lino-drzeworyt dwubarwny;
wym.: 370 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Comedja I; odb. nr 1/20. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1995, poz. 163.

Afro, 1961

Drzeworyt;
wym.: 380 x 278 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Kra-
snodębska-Gardowska, l.d.: Afro 1961; odb. nr 4/20. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodęb-
ska-Gardowska", Warszawa 1995.

Stary Port [Tulon], 1930

Drzeworyt barwny;
wym.: 220 x 285 mm;
sygn. oł. p.d. BGKrasnodębska-Gardowska. Lit.: M. Rogoyska, "Drzeworyty Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej", [w:] "Plastyka", R. IV [1938], nr 4, il. s. 85.

Schron I, 1969

Linoryt barwny na bibule;
wym. komp.: 300 x 342 mm, pl.: 330 x 420 mm,
sygn. oł, p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: tytuł, odb. nr 7/20; dedykacja autorska.
Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1995.

Maska IV, 1965

Drzeworyt;
wym.: 330 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: tytuł i data; śr. d. 6/20.

Maska III, 1965

Drzeworyt;
wym.: 330 x 302 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: tytuł.

Jesień, 1935

Drzeworyt barwny; wym.: 179 x 137 mm; sygn. oł. p.d.: B.G. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Jesień.

Wioska w górach, 1928

Drzeworyt barwny; wym.: 150 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: B. Gardowska, l.d.: 1928. Pod odbitką dedykacja artystki.

z cyklu GÓRNY ŚLźSK, 1947

drzeworyt na bibułce, 14,9x19,6 cm sygnowany ołówkiem p.d. "B Gkrasnodębska Gar..."; l.d. "1947"

Schron I, 1969

Linoryt barwny
wym.: 300 x 342 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł
odb. nr 7/20
dedykacja autorska.
Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu…, Warszawa 1999, poz. 173.

Ogród, 1962

Drzeworyt
wym.: 215 x 250 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: Ogród 1962.
Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu…, Warszawa 1999, poz. 147.

Krzyż, 1937

drzeworyt
wym.: 245 x 215 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: VI Człowiek i drzewo - krzyż 1937.
Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1999.

Opowiadania włoskie V (Pompeje), 1971

drzeworyt, linoryt barwny
wym.: 361 x 312 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł; odb. nr 2/10.
Lit.: A. Pietrzak, Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1990, poz. 73.

Opowiadania włoskie IV (Rzym), 1971

drzeworyt, linoryt barwny
wym.: 355 x 313 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł; odb. nr 3/10.
Lit.: A. Pietrzak, Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1990, poz. 179; il. 46.

Opowiadania włoskie III (Wenecja), 1970

linoryt barwny
wym.: 335 x 311 mm
Lit.: A. Pietrzak, Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1990, poz. 178.

linoryt barwny
wym.: 332 x 335 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł.
Lit.: A. Pietrzak, Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1990, poz. 177.

linoryt barwny
wym.: 335 x 385 mm
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł; odb. nr 5/20.
Lit.: A. Pietrzak, Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1990, poz. 176.

GOŁY POWRÓT

kredka, ołówek, papier, 31,5 x 23 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.d. "B.Krasnodębska"

Widok Skałki od strony Wisły w Krakowie, 1946

litografia na papierze żeberkowym:
wym.: 250 x 340 mm (plansza: 340 x 490 mm);
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d. 1946.

PO WYKOPKACH, 1945

kredka, akwarela, ołówek na kartonie,
25 x 27,3 cm,
sygnowana l.d. "BKG 1945".

Powód¼

drzeworyt, papier, 15,8 x 20,3 cm (w świetle oprawy);

Powód¼

MASKA II, 1964

Technika własna; 33,5 x 25,2 cm w świetle
Sygnowane p. d.: B Karasnodębska Gardowska;
l. d.: Maska II 1964; śr. d.: 1/20

MASKA IV, 1965

Technika własna; 34 x 31 cm w świetle
l. d.: 1965. Maska IV; śr. d.: 6/20

MASKA VI, 1966

Technika własna; 34 x 26,8 cm w świetle
Sygnowane p. d.: B Karasnodębska Gardowska; l. d.: Maska VI 1966

Z CYKLU STAŁA DUSZA...

Technika własna; 20 x 28,5 cm
Na odwrocie napis ołówkiem: Bogna Krasnodębska-Gardowska |
z cyklu: "Stała dusza..." | technika własna

Wioska w górach, 1928

drzeworyt barwny; wym.: 150 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: B. Gardowska, l.d.: 1928. Pod odbitką dedykacja artystki.

Święty Sebastian, przed 1939

drzeworyt; wym.: 200 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: Krasnodębska-Gardowska.

VI Krzy? z cyklu Cz?owiek i drzewo

drzeworyt,
wym.: 25 x 22 cm
sygn. o?. d.:
B. Krasnod?bska-Gardowska 1937
Praca publikowana: M. Gro?ska, "Nowoczesny drzeworyt polski", Wroc?aw 1971, str. 171.

Ogród I, 1962

drzeworyt,
217 x 250 mm,
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: "Ogród 1962".
Lit.: Pietrzak Agata, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna-Krasnodębska Gardowska, W-wa 1999, kat. 147

Las, 1960

drzeworyt,
odb. pł.: 442 x 196 mm,
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d. Las 1960
Lit.: Pietrzak Agata, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska Gardowska, W-wa 1999, kat. 136

Ziemia III, 1960

drzeworyt,
odb. pł.: 392 x 147 mm,
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska Gardowska, l.d.: Ziemia III 1960

Kompozycja, lata 60.

akwarela, tusz,
15 x 11,5 cm,
sygn. oł. l.d.: BK, oraz poniżej kompozycji: B. Krasnodębska-Gardowska.

Objawienia Świętego Jana Teologa 1925

Zespół 5 drzeworytów: "Objawienie", "Czterech jeźdźców Apokalipsy", "Anioł", "Babilonia", "Jerozolima",
odb. płyt: 247 x 185 mm,
sygn. oł.

WIDOK KAZIMIERZA NAD WISŁĄ, 1924

drzeworyt barwny, 14,5 x 20 cm (wymiary arkusza: 20,5 x 26 cm) sygnowany ołówkiem pod klockiem p.d. "B. G Krasnodębska" oraz datowany ołówkiem pod klockiem l.d. "1924"

Święta Barbara

drzeworyt, 23,5 x 14,5 cm
sygn. pod spodem: "Święta Barbara/ odb. z klocka oryginalnego/ Rys. i ryt. Bogna Krasnodębska - Gardowska; l.d.: "Drukarnia M.Drabczyńskiego, p.d.: "Tłoczył St.Korzeniowski"

Maska VI (1966)

sygn. p.d.dat. l.d.
drzeworyt barwny
32x25

MASKA III

linoryt, papier, 33 x 29,5 cm;
sygn. p.d. - BKrasnodębska
napis l.d. - Maska III

MASKA II

linoryt barwny, papier, 34 x 25 cm;
sygn. p.d. - BKrasnodębska
napis l.d. - Maska II 1964 1/20

MASKA VI

linoryt barwny, papier, 34 x 26 cm;
sygn. p.d. - Bkrasnodębska
napis l.d. - Maska VI 1966

MASKA IV

linoryt, papier, 33 x 30 cm;
sygn. p.d. - BKrasnodębska
napis l.d. - 1965 Maska IV

liczba obiektów: 121