1 zł
2 600 000 zł

ACEDAŃSKI Zygmunt (Przemyśl 1909 - Gliwice 1991)

MARTWA NATURA Z ARBUZEM, 1989

Olej, płótno; 50 x 70 cm
Sygnowany l. d.: ZAcedański 89

cena wywoławcza: Wykup abonament

Cerkiew św. Mikołaja w Gródku Jagiellońskim

drzeworyt/papier, 17 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'drzeworyt - Cerkiew św. Mikołaja w Gródku Jagiellońskim | Zygmunt Acedański'

Lwów

linoryt/papier, 27 x 34 cm (zadruk)
opisany i sygnowany u dołu: 'Linoryt Lwów Acedański'

Wierzba płacząca

linoryt, papier; 34,5 x 24,8 cm (odcisk płyty), 43 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: ZAcedański (ołówkiem),
tytuł pośrodku u dołu: Wierzba płacząca (ołówkiem), technika l. d.: Linoryt (ołówkiem)

Krzemieniec. Ulica Miodowa, 1935

Drzeworyt sztorcowy; wym.: 175 x 235 mm; sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d.: Drzeworyt / ul. Miodowa, Krzemieniec. Stan zachowania: pęknięcie górnego marginesu (2 cm) bez szkody dla kompozycji. Lit.: I. Rylska, Katalog zbioru Gabinetu Grafiki MN we Wrocławiu, Wrocław 1983, poz. 3.

Dziewczyna z pieskiem

linoryt barwny, papier;
29,5 x 32,5 cm (odcisk płyty), 33,6 x 36,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Z Acedański (ołówkiem); napis l. d.: Linoryt (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu: "Dziewczyna z pieskiem" (ołówkiem).

Wawel - Kraków

sygn. p.d.
linoryt barwny
31.2x18.2 cm

Odyniec, lata 30.

Drzeworyt, bibuła; wym.: 245 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d. technika i tytuł.

Gliwice

Linoryt;
wym.: 310 x 572 mm;
sygn. oł. p.d.: ZAcedański; l.d. technika; śr.d.: Gliwice I/160/83.

Przerwa w pracy

Linoryt;
wym.: 486 x 290 mm;
sygn. oł. p.d.: ZAcedański; l.d. technika, śr.d. tytuł.

Ruiny zamku w Chęcinach

Linoryt;
wym.: 360 x 247 mm;
sygn. oł. l.d.: ZAcedański, p.d. technika.

Kasztel

Linoryt;
wym.: 232 x 354 mm;

Pani z różą

Linoryt;
wym.: 262 x 300 mm;

Martwa natura

akwaforta/papier,
21 x 12,5 cm (w świetle passe - partout)
opisany u dołu: `Akwaforta - martwa natura Zygmunt Acedański`

Św. Hubert, lata 30.

Drzeworyt na bibule;
wym.: 235 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, tyt. l.d.

Józef Piłsudski w mundurze Komendanta, lata 30.

Linoryt barwny; wym. komp.: 257 x 155 mm; nie sygn.

Józef Piłsudski w mundurze Marszałka, lata 30

Linoryt barwny; wym. komp.: 250 x 175 mm; nie sygn.

Ulica Miodowa w Krzemieńcu, ok. 1936

drzeworyt,
18,5 x 23,7 cm
sygn. oł. p.d.: Z. Acedański; l.d.: Drzeworyt (ul. Miodowa Krzemieniec)

Stare podwórko, lata 40. XX w.

Drzeworyt;
wym.: 175 x 116 mm;
sygn. oł. p.d.: Z. Acedański, l.d.: tytuł.

Tarnów, lata 60. XX w.

Linoryt;
wym.: 295 x 578 mm;
sygn. oł. l.d.: Z. Acedański, p.d.: Linoryt.

Duszniki Zdrój. Muzeum Papiernictwa, lata 60. XX w.

Linoryt;
wym.: 325 x 430 mm;

Mniszka, lata 60. XX w.

Linoryt barwny;
wym.: 245 x 320 mm;

Martwa natura, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 191 x 120 mm;
sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d.: Akwaforta. Martwa natura.

Widok miejski

linoryt, papier,
sygn. u dołu: Linoryt Gliwice ZAcedański (ołówkiem)

Widok miejski

linoryt, papier,

Widok miejski

linoryt, papier,

Widok miejski

linoryt, papier,

Głowa dziewczyny, lata 60.

linoryt barwny
wym.: 360 x 210 mm
sygn. oł. p.d.: Z. Acedański, l.d. technika i tytuł.

Wierzba płacząca, lata 60.

linoryt barwny
wym.: 345 x 245 mm

Dziewczyna z pieskiem, lata 60.

linoryt barwny
wym.: 295 x 325 mm

Świątek, lata 60.

linoryt barwny
wym.: 475 x 350 mm

drzeworyt sztorcowy
wym.: 175 x 235 mm
sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d.: Drzeworyt / ul. Miodowa, Krzemieniec.
Stan zachowania: podklejone rozdarcie planszy (ok. 5 cm).
Lit.: I. Rylska, Katalog zbioru Gabinetu Grafiki MN we Wrocławiu, Wrocław 1983, poz. 3.

Zmierzch (1980)

sygn. dat. p.d
linoryt barwny
44.4x21.3

Tarnów (1976)

sygn. p.d. dat. śr.d
linoryt
30x54.2

Wierzba

sygn. p.d.
drzeworyt
14.6x17.8

Wazonik (1981)

sygn. dat. p.d.
linoryt barwny
29.8x21.7

Zaułek w Bielsku

sygn. p.d.
drzeworyt barwny
16x11.8

Katowicki Pomnik Powstańców Śląskich

linoryt, 42 x 69,5 cm
sygn. oł. l.d.: Z. Acedański; p.d.: Linoryt

Garncarz

drzeworyt, 25,5 x 12 cm
sygn.oł. p.d.: Z. Acedański; l.d.: Drzeworyt (Garncarz)
grafika naklejona na papier

Tworzywa Sztuczne w Gliwicach

litografia, 52 x 36,5 cm
sygn. oł. p.d.: Z. Acedański; l.d.: Litografia (Tworzywa Szt. Gliwice)

Widok Gliwic

drzeworyt, 19 x 23,8 cm
sygn.oł. p.d.: Z. Acedański; l.d.: Drzeworyt (Gliwice)

MARTWA NATURA Z ARBUZEM, 1989

Olej, płótno;
50 x 70 cm

Stary góral, 1935

drzeworyt,
145 x 120 mm,
sygn. oł.: E. Bartłomiejczyk 1935. oraz pł. p.g.

Domy w Krzemieńcu, lata 30.

drzeworyt,
178 x 230 mm,
sygn. p.d.: Zygmunt Acedański

Krzemieniec - ul. Miodowa, 1935

drzeworyt sztorcowy,
175 x 235 mm,
sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d.:
Drzeworyt/ul. Miodowa, Krzemieniec
Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów gabinetu grafi ki, t. I, kat. poz. 3

Chrystus Dobry Pasterz

drzeworyt,
255 x 148 mm,
sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d. tytuł

Wawel

sygnowany p.d.
linoryt barwny
wymiary: 31x18

LWOWSKI ZAUŁEK, 1936 r.

Olej na sklejce 30,5 x 36 cm
Sygnowany p.d. - "Z. Acedański Lwów / 1936"

liczba obiektów: 50