1 zł
2 600 000 zł

ŻUŁAWSKI Marek (1908 Rzym - 1985 Londyn)

Spanish Woman Mending Sail, 1959 r.

olej/płótno, 76 x 74 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Marek 59'
na odwrociu nalepka: 'Title: Spanish Woman Mending Sail | date: 1959 | size: 76cm x 64cm | medium: oil on canvas'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Mężczyzna przy stole, 1968 r.

akwarela, kolaż, tusz/papier, 52 x 76 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Marek'
na odwrociu naklejka z opisem pracy w języku angielskim: ‘MAN AT TABLE, 1968 | by | MAREK ZULAWSKI’

Odpoczynek rybaka

olej, płótno, 100 x 90 cm

Portret damy

olej, płyta, 99,5 x 85,5 cm,
sygn. p.d.: M. Żuławski

Stojąca tyłem, 1945 r.

olej/płótno, 61 x 45,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Marek 45'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Marek Zuławski | 1945'

Martwa natura z dzbankiem

olej/płótno, 55 x 67,5 cm
sygnowany p.d.: 'Marek'
na odwrociu naklejka z opisem pracy w języku angielskim

Akt, 1981

ołówek, papier; 85 x 55,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Marek / 1981.

Port, 1974

olej, płyta pilśniowa; 40,2 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: MAREK 74;
na odwrocie napis: MAREK ŻUŁAWSKI

Mechaniczny człowiek (Mechanical man)

akryl, kolaż/deska, 122 × 153 cm
sygn.: Marek Żuławski / Mechanical man / 1975
na odwrociu:
1). naklejka z informacjami:
Title: Mechanical Man / (Mechaniczny Człowiek), /
date: 1975 / size: 124 cm × 153 cm /
medium: acrylic, collage on board, notes: Depozyt, not sygnowany,
2). Marek Żuławski / Mechanical Man / 1975. 3). Dep. S/731/MT

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Mężczyzna przy stole, 1968 r.

technika mieszana (akwarela, tusz, collage), papier, 52 × 76 cm
sygn. p. d.: Marek
na odwrocie nalepka w języku angielskim z autorem i tytułem pracy

KWIATY, 1954

olej, płótno, 67 x 57.5 cm,
sygn.p.d.: Marek

Pejzaż górski, 1934

olej, płótno; 59,5 x 71,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. ŻUŁAWSKI 34 (ryte w warstwie malarskiej)

Pejzaż górski (1934)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
59.5x71.5

Mężczyzna przy stole, 1968 r.

technika mieszana (akwarela, tusz, collage), papier;
52 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marek
Na odwrocie nalepka z autorem i tytułem pracy w języku angielskim

Estymacja: 10000 - 12000 zł

Przy stole

52 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marek

Bramkarz

serigrafia, papier;
44 x 34 cm (wymiar kompozycji),
56 x 38 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: ołówkiem: Marek napis l. d.: 7/12

Pejzaż górski, 1934

olej, płótno; 59 x 72 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. ŻUŁAWSKI 34

Autoportret z Leopoldem Gottliebem, 1941

olej, płótno; 90,5 x 60,6 cm
sygn. p.d. Marek Żuławski
na odwrocie: Marek/ Żuławski/ London/ 1941

Estymacja: 12000 - 15000 PLN

Pejzaż górski (1934)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
59x72 cm

Rybacy, 1949

olej, płótno; 43 x 53,5 cm
sygn. p.d. Marek

Estymacja: 11000-14000 zł

Akt, 1981

ołówek, papier;
85 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Marek / 1981

Zuzanna i Starcy z cyklu: Zuzanna, 1975

serigrafia barwna, papier;
49,5 x 38 cm (wymiar kompozycji),
67,5 x 57 cm (wymiar arkusza),
sygn. i dat. p. d.: Marek`75 oraz napis l. d.: 24/100;
na odwrocie napis ołówkiem: 5 (w kołku) Susannak ni fliskt.
Bibl.: Marek Żuławski, Studium do autoportretu, Warszawa 1980.

Z cyklu: Zuzanna, 1975

serigrafia barwna, papier;
66,5 x 52 cm (wymiar arkusza),
49,5 x 38 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Marek`75 oraz napis l. d: 73/100

Ucieczka Zuzanny - z cyklu: Zuzanna, 1975

serigrafia barwna, papier;
67 x 52 cm (wymiar arkusza),
Bibl.: Marek Żuławski, Studium do autoportretu, Warszawa 1980

Zuzanna i Starcy - z cyklu: Zuzanna, 1975

serigrafia barwna, papier;
67,5 x 52 cm (wymiar arkusza),
48,5 x 38 cm (wymiar kompozycji);

Rejs po Morzu Śródziemnym, 1975 r.

olej, akryl/płyta pilśniowa, 120 x 150 cm
sygnowany l.d.: `Marek`
na odwrociu dwie naklejki z opisem obrazu i data: `1975`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Kwiaty, 1954

olej, płótno; 67 x 57,5 cm
sygn. p.d.: Marek

Estymacja: 15.000 - 25.000 zł

Narcissus, 1970 r.

akryl, collage/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany l.d.: `Marek 70`
na odwrociu nalepka z opisem

Estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Postać w czerwonym pejzażu, lata 60. XX w.

olej/płótno,
91 x 122 cm
sygnowany l.d.: `Marek`
na odwrociu 3 nalepki: `MA REK ZULAWSKI | 4 A G reville Pl. London NW (?) 6 | Title: Figure in Landscape II ` (odręczne pismo); `TEX 66 | AIA | 15 LISTLE LONDON WC 8 | 35`; `Title: Figure in Red Landscape (II ) | date: 1960s | size: 91 x 122 cm | medium: oil, lacquer, factures elem. on | canvas`

Estymacja: 21 000 - 25 000

Akt na tle błękitu, 1966 r.

olej/płótno,
140 x 77 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: `Marek Żuławski 1966`

Estymacja: 13 000 - 19 000 zł

Czerwony pokój, 1967

olej, płótno,
61 x 46 cm;
sygn. p. g.: Marek Z
na odwrocie napis autorski: Marek Zulawski/ 1939/49/ RED ROOM
oraz nalepka z danymi o pracy

Kwiatek w doniczce, ok. 1960

olej, płótno,
65 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: MAREK ŻUŁAWSKI

Akt

olej na płótnie,
61 x 45,5 cm
sygn. i dat. l.d. Marek 45

Kobieta w sukience

flamaster, papier
sygn. p. d: M

Akt

cienkopis, papier; wymiary
24,7 x 20 cm;
sygn. p. d.: Marek

Akt

akwarela, ołówek, kredka, papier,
76 x 55 cm;
sygn. p. d.: Marek

Kwiaty, 1954

olej, płótno;
67 x 57,5 cm
sygn.p.d.: Marek

Zuzanna oczekująca na starców, 1975

serigrafia barwna, papier,
49.3 x 38.2 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: 1/100, śr.: Susannah awaiting the Elders, p.: Marek 75

Bouquet de lilas et de roses (1940?)

Olej / płótno
Sygnowany l.d.
54 x 44 cm

Akt w fotelu, 1946 r.

tusz, akwarela/papier,
36 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: `Marek 46`

Czerwony pokój

olej, płótno
60,5 x 45 cm;
sygn. p. g.: Marek Z
na odwrocie napisy autorskie: Marek Zulawski / 1939/49 / RED ROOM oraz nalepka z opisem obrazu i datą 1939/40

Zuzanna

serigrafia barwna na papierze
54x42 cm
1975 r.
Pracę podarował p. Artur Gabor

Kwiaty, 1954

olej, płótno; 67 x 57,5 cm
sygn.p.d.: Marek

CYTRYNY I WINOGRONA, 1947

olej, płótno,
61 x 51 cm
sygnowany l.g.: Marek 47
ponadto na odwrocie: Marek | London 1947
Z tyłu na krośnie nalepka Domu Aukcyjnego Christie`s z tytułem obrazu: "Grapes and lemons in a bowl on a table".
Na kromkach przy dolnej krawędzi nieczytelne napisy ołówkiem.

Akt przy stole, ok. 1935

olej, płótno, 61 x 76 cm;
sygn. p.d.: Marek Żuławski

Akt przy stole, ok. 1935

olej, płótno, 61 x 76 cm;
sygn. p.d.: Marek Żuławski

Londyn

olej, płótno, 60,5 x 50 cm;
sygn. l.d.: Marek

Akt przy stole, ok. 1935

olej, płótno, 61 x 76 cm;
sygn. p.d.: Marek Żuławski

Kobieta przy stole

olej, płótno, 63 x 50 cm;
sygn. p.g.: Marek / Żuławski
Na odwrocie napis: Marek Żuławski / London / 1937

Akt przy stole, ok. 1935

olej, płótno, 61 x 76 cm;
sygn. p.d.: Marek Żuławski

W garderobie, 1935

olej, płótno; 70 x 52,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Marek Żuławski; na odwrocie nalepka z odręcznym pismem: 16 | Marek Żuławski | "W garderobie" - Paryż 1935 r. | olejny na płótnie | wym. 70 x 52,5 cm

Gracze, 1954

litografia, papier,
41 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Marek `54

Zuzanna

serigrafia barwna na papierze, 54 x 42 cm, 1975r.
(pracę podarował p. Artur Gabor)

Zuzanna w kąpieli

Martwa natura

olej, płótno, 61 x 51 cm;
sygn. l.g: Marek 47

z cyklu Zuzanna i starcy, (2), 1975 r.

serigrafia/papier, 49 x 37,5 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: "Marek 75", na odwrocie tytuł autorski

ZUZANNA z cyklu `ZUZANNA I STARCY` - III 1975 r.

Serigrafia barwna na papierze
49,3 x 38,3 cm
Sygnowany p.d. - "Marek 75"
Nakład 24/100
Na odwrocie tytuł - "3. Susannah awaiting the Elders"

UCIECZKA ZUZANNY Z cyklu Zuzanna i starcy 1975 r.

Serigrafia barwna na papierze
49,5 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "Marek 75 "
Nakład 24/100
Na odwrocie tytuł - "5. Susannah in flight "

W porcie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 30 x 45,5 cm,
sygn. p. d.: Marek Żuławski - Nexo

ZUZANNA I STARCYZ CYKLU ZUZANNA I STARCY

1975 r.
Serigrafia barwna na papierze 49 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "Marek 75"
Nakład - 24/100
Na odwrocie tytuł autorski - "4. Susannah and the Elders"

ZUZANNA BIORĄCA KĄPIELZ CYKLU ZUZANNA I STARCY, 1975 r.

Serigrafia barwna na papierze 49,5 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "Marek 75"
Nakład - 25/100
Na odwrocie tytuł autorski - "2. Susannah having Bath"

ARTYSTA Z ŻONĄ W PRACOWNI

1944 r.
Olej na płycie 50 x 40 cm
Sygnowany l.d. - "Marek Żuławski 44"

KWIATY W WAZONIE

1940 r.
Olej na płótnie 73 x 53 cm
Sygnowany p.d. - "Marek Żuławski Ô 40"

Martwa natura z czerwonymi tulipami

olej, płótno, 61 x 71 cm; sygn. przy lewej krawędzi: WŻ

Tulipany

olej, sklejka, 70,5 x 61 cm; sygn. u dołu: Ż.M.
napis na odwrocie: Ż.M. 934

W garderobie, 1935

olej, płótno; 70 x 52,5 cm;

Mewy, 1957

olej, płyta pilśniowa
56 x 76 cm

STWORZENIE CZŁOWIEKA

olej, płótno,
99 x 71 cm
Sygnowany l.d.: Marek

W zatoce

akwarela na papierze, 30 x 45 cm
sygnowana p.d.: "Marek Żuławski Nexö"

Kąpiący się

Olej, dykta, 65 x 83,5
sygn. p. d.: Marek; na odwrociu nalepki z wystaw: Marek Żuławski / London NW8 / Title: Bathers / Price 60 Gus oraz Galeria Appendix / Paweł Sosnowski wyst. "Żuławscy 1992"

Cykl sześciu litografii Zuzanna i starcy 1975

litografia barwna, papier,
50 x 38 (odbitka płyty), 53 x 42 cm (w świetle passe-partout), 24/100,
sygn. i dat. p. d. - Marek 75

Mewy, ok. 1957

olej, płyta, 56 x 76 cm
Na odwrocie nalepka z wystawy CBWA Odział w Sopocie w 1957 r. (nr kat. 45)

Gitarzysta, 1954

olej, płótno
91 x 71 cm

liczba obiektów: 75