1 zł
2 600 000 zł

CORT Cornelius (1533-1578)

Święty Hieronim

Girolamo MUZIANO (1528-1592) - według
miedzioryt, papier naklejony na większy arkusz; 52 x 37,5 cm;
opisany u dołu: HIERONYMI MVCIANI IN / Corneli Cort fe / 1573/ Moto proprio de papa gregorio XIII pontifice maxmo; Bonefation Breggi al melone doro in Roma; nr karty 73.

cena wywoławcza: Wykup abonament

CORT Cornelius (1533-1578)

Apollo z małym Bachusem na ramionach, 1581-1586

Miedzioryt wym.: 355 x 190 mm (odcisk płyty), wym. arkusza 374 x 208 mm, w lewej, górnej części: C. Cort. Fe., pod kompozycją napis: Romae Claudii Duchetti sequani q Antonij Lafreri nepotis formis, niew. ślady zaplam., niew. otarcia pow.; bardzo dobra odbitka na czerpanym papierze z dobrze widocznym znakiem wodnym.

CORT Cornelius (1533-1578)

Święta Rodzina. Odpoczynek podczas ucieczki do Egiptu, 1575

Miedzioryt wg Federico Barocci;
wym.: 385 x 265 mm (odbitka obcięta);
sygn.: Federicus Barotyns Vrbines inventor; Cornelio Cort fe.; bardzo dobra odbitka z epoki. Lit.: NHS, nr 40, s. 125.

CORT Cornelius (1533-1578)

Święta Rodzina ze św. Anną i małym św. Janem Chrzcicielem, ok. 1571

Miedzioryt wg Federico Zuccaro;
wym.: 285 x 230 mm (odbitka obcięta);
sygn.: Cornelio Cort fe.; bardzo dobra odbitka z epoki. Lit.: NHS, nr 87, s. 59.

CORT Cornelius (1533-1578)

Ecce homo, 1572

miedzioryt, odb.pł.: 318 x 214 mm,
sygn. pł. (w obrębie komp.) Corn. Co. f. 1572, poniżej komp: Ioannes Orladij formis resti. 1602; Antonij Lafrerij Romae. Płyta do grafiki restaurowana przez C. C. Giovanniego Orlandi w roku 1602.

liczba obiektów: 5