1 zł
2 600 000 zł

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Kompozycja abstrakcyjna

litografia barwna, papier; 34,7 x 55 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem z płyty l. d.: K V / 25

cena wywoławcza: Wykup abonament

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Woodcut for Editions “Cahiers d'Art”, 1930

drzeworyt trójbarwny/papier, 26 x 15 cm w świetle passe - partout
sygn. monogramem artysty l.d.: „K”
Numerowany nakład 500 odbitek, wydany jako fronton książki Will Grohmann Kandinsky, wydanej przez Editions "Cahiers d'Art", Paris

Książka „Kandinsky” Will Grohmann
Editions „Cahiers D’Art”
14, Rue du Dragon, Paris VI

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Orientalisches

(z "Hommage à Wassily Kandinsky. XXème Siècle", 1974)
niesygnowany
drzeworyt barwny
12.5x19 cm

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Les Cometes

litografia barwna, papier; 34,7 x 25,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. na płycie monogramem l. d.: V K 38;
napis na odwrocie: cometes

Litografia wydana przez Murlota Freres w Paryżu dla Reuve Verve. Verve nr 2 z 1938 roku.

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Abstrakcja

reprodukcja barwna, papier; 41,5 x 66 cm (w świetle oprawy)

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

10 Origin (z Hommage à Wassily Kandinsky. XXème Siècle, 1974)

sygn. na klocku l.d.
drzeworyt
20.9x16.7 cm

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Bauhaus

litografia, papier,
48 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: VK 27

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Improwizacja 7

drzeworyt, papier,
18,8 x 12 cm (odbitka klocka),
31 x 23,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p.d.: K (na klocku); odbitka pochodzi z 1976 r.

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Der Blaue Reiter

litografia barwna,
29 x 21,5 cm (odcisk płyty);
na odwrocie nalepka: "Copyright 1962 by MEAGHT Editeur"

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Punkt i linia a plaszczyzna

Przyczynek do analizy elementow malarskich. Przel. S.Fijalkowski. Warszawa 1986. PIW. 8, s. 207, [1]. opr. oryg. kart. Niewielkie otarcia okl., stan dobry. Pierwsze polskie wydanie jednego z najwazniejszych tekstow teoretycznych Bauhausu (po raz pierwszy ukazal sie w 1926). Ilustr. w tekscie.

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Kompozycja (1924)

sygnowany, datowany na kamieniu l.d.
litografia barwna
wymiary: 34.3x27.5

KANDINSKY Vassily (1866-1944)

Abstrakcja, 1926

akwaforta, 16 x 12 cm
sygnowana l.d. na płycie: "K/ 26", p.d. ołówkiem pod ryciną: "Kandinsky"

liczba obiektów: 15