1 zł
2 600 000 zł

POLCYN Lech (ur. 1964)

Colour it, 2007

akryl na płótnie, 80 x 80 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

POLCYN Lech (ur. 1964)

Ręka lewa, prototyp z cyklu Obiekty rzeczywistości

2006
obiekt fotograficzny, papier, 6 x 22 x 11 cm, dedykowana gablota: 18 x 31 x 14 cm,
sygn. na wewnętrznej stronie obiektu
unikat

Cykl, do którego należy prezentowana praca, powstał przy okazji wystawy Fragmentacja-defragmentacja, Galeria Ars Nova, Łódź (2006). Polcyn tłumaczy terminy przeniesione z języka komputerowego, gdzie: "fragmentacja jest objawem niekorzystnym, gdyż spowalnia działanie komputera oraz powoduje przedłużenie czasu pracy. Odwrotnością są techniki defragmentacji, scalania plików na dyskach w jeden ciągły obszar, dzięki czemu ich odczytywanie następuje szybciej". Cykl obiektów fotograficznych dotyczy fragmentaryzacji postrzegania człowieka w ogólnym, humanistycznym znaczeniu. Autor odwołuje się w nim do prac Aliny Szapocznikow z cyklu Nowotwory i Autoportretu Pawła Althamera (1993).
Wystawa: Szkice artystów z kręgu ASP w Krakowie, Galeria ASP, Kraków (2015).

POLCYN Lech (ur. 1964)

Left Hand, a Prototype from the Objects of Reality series

2006
photographic object, paper, 6 x 22 x 11 cm, dedicated display case: 18 x 31 x 14 cm,
signed inside the object
unique object

The body of work which this is part of was created in connection with the Fragmentation-Defragmentation exhibition at the Ars Nova Gallery in Łódź (2006). This is how Polcyn explains the terms, taken from computer language: "fragmentation is an adverse symptom since it slows down the computer and extends your working time. The opposite process is defragmentation, i.e. the organisation of files on the hard drive into a single region, thanks to which the computer reads them faster." With his series of photographic objects, Polcyn alludes to the fragmented perception of man in the general, humanist sense, making reference to the works of Alina Szapocznikow from her Tumours series and Self-Portrait (1993) by Paweł Althamer.
Exhibition: Sketches by Artists Associated with the Academy of Fine Arts in Cracow, Gallery of the ASP in Cracow (2015).

POLCYN Lech (ur. 1964)

Wszystko, co pozostało, 2006

olej, płótno; 100,5 x 140 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: L. Polcyn 2006 Wszystko co pozostało
obraz wystawiany: Fragmentacja - Defragmentacja, Galeria Ars Nova, Łódź, 2006

POLCYN Lech (ur. 1964)

W drzwiach łazienki II, 1999

olej, sklejka, 60 x 30 cm; sygn. u dołu: L. Polcyn 1999;
opisany p. d.: W drzwiach łazienki II

POLCYN Lech (ur. 1964)

Deser, 2001-2002

olej, płótno;
97 x 91 cm
(kompozycja dziewięciu oddzielnych płócien połączonych w jeden obraz)
sygn. l. d.: L. Polcyn / L. Polcyn Deser z ciasteczkami kawą 2001-02

POLCYN Lech (ur. 1964)

Obiekt fotograficzny - popiersie, 2006 r.

papier, szkło, 31 x 46 x 31 cm
u dołu napis autorski: `obiekt fotograficzny | popiersie | L. Polcyn 2006`

POLCYN Lech (ur. 1964)

Wszystko, co pozostało, 2006

olej, płótno;
100,5 x 140 cm;
sygn. p. d.: L. Polcyn 2006 Wszystko co pozostało
Na odwrocie stempel wywozowy z nr.: 237/ 2006

POLCYN Lech (ur. 1964)

Obiekt fotograficzny - popiersie, 2006

technika własna - obiekt fotograficzny;
ok. 19 x 30 cm (kształt nieregularny)
sygn. i dat. u dołu: L. Polycyn 2006 powyżej napis autorski: obiekt fotograficzny/ - popiersie

POLCYN Lech (ur. 1964)

Chodź na kolację, 2000

olej, płótno, 92,5 x 120 cm;
sygn. l. d.: L. Polcyn 2000 Chodź na kolację

POLCYN Lech (ur. 1964)

W drzwiach łazienki II, 1999

olej, sklejka, 60 x 30 cm;
sygn. u dołu: L. Polcyn 1999; opisany p. d.: W drzwiach łazienki II

POLCYN Lech (ur. 1964)

Chodź na kolację, 2000

olej, płótno,
92,5 x 120 cm;
sygn. dat. i opis. l. d.: L. Polcyn 2000 Chodź na kolację

POLCYN Lech (ur. 1964)

Pejzaż 10, 2006

akryl/płótno,
30 x 80 cm

POLCYN Lech (ur. 1964)

Geneza obiektów 5, 2009

druk cyfrowy/papier
100 x 52 cm

POLCYN Lech (ur. 1964)

Forma 4, 1997

fotografia czarno-biała, brom, papier Ilfobrom Galerie FB Carton, 40 × 30 cm; sygnowana na przodzie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: 2/3

POLCYN Lech (ur. 1964)

Fragmenty macierzyństwa 1, 1997

fotografia czarno-biała, brom, papier Ilfobrom Galerie FB Carton, 30 × 40 cm; sygnowana na przodzie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: 3/5

POLCYN Lech (ur. 1964)

Permutacyjna scena rodzinna

olej, płótno, dwa obrazy o wym.
80 x 201 cm;
sygn. l. d.: L. Polcyn

POLCYN Lech (ur. 1964)

Ars Postmoderna

cykl 8 prac; pastel sucha, akryl metaliczny, karton,
70 x 100 cm;
sygn. na licu (ołówkiem)

POLCYN Lech (ur. 1964)

Stal i szkło 1, 2003

akryl?/płótno
81x100 cm
Sygn. Na odwrocie: LECH POLCYN/ "STAL I SZKŁO 1" 2003

POLCYN Lech (ur. 1964)

W drzwiach łazienki II, 1999

olej, sklejka,
60 x 30 cm;

POLCYN Lech (ur. 1964)

Światło, cień, 1997

fotografia czarno-biała srebrowo-bromowa, papier Ilfobrom Galerie FB Carton 240, 40 x 30 cm; sygn., dat., opisana u dołu; odbitka autorska, nakład: 4/5, vintage print

POLCYN Lech (ur. 1964)

Asymetrie, 1997

fotografia czarno-biała srebrowo-bromowa, papier Ilfobrom Galerie FB Carton 240, 30 x 20 cm; sygn., dat., opisana u dołu; odbitka autorska, nakład: 2/5, vintage print

POLCYN Lech (ur. 1964)

Upalne domowe południe, 2000

olej, sklejka, 30 x 49,9 cm;
sygn. p. d.: L. Polcyn 2000 Upalne domowe południe

POLCYN Lech (ur. 1964)

W drzwiach łazienki (1999)

sygn. dat. śr.d.
olej, deska
60x30

POLCYN Lech (ur. 1964)

Cechy kobiece II

fotografia, papier barytowy, Ilfobrom Galerie FB,
40 x 30 cm;
sygn. i dat. l.d. (ołówkiem):... LPolcyn;
odbitka autorska, nakład: 2/5

POLCYN Lech (ur. 1964)

Mapy intymne III

40 x 30 cm; sygn. i dat. l.d. (ołówkiem):.. LPolcyn;
odbitka autorska, nakład: 3/5

POLCYN Lech (ur. 1964)

Akt w łazience, 1999

olej, deska,
60 x 30 cm
sygn. u dołu: L. Polcyn 1999

POLCYN Lech (ur. 1964)

Chod¼ na kolację, 2000

olej, płótno,
92,5 x 120 cm;
sygn. l. d.: L. Polcyn 2000 Chod¼ na kolację

POLCYN Lech (ur. 1964)

Komputer - monitor

obiekt fotograficzny, brom, papier,
technika własna,
42 x 44 cm,
opisany wewnątrz obiektu;
obiekt autorski,
nakład: 1/1

POLCYN Lech (ur. 1964)

Portret siódmego miesiąca

fotografia czarno-biała, brom, papier Ilford Galerie
fb,
49,5 x 59,5 cm;
opisana (ołówkiem) l.d.: Portret siódmego miesiąca, ś.d.: 2/5, p.d.: L. Polcyn 1997,
odbitka autorska,
nakład: 2/5

POLCYN Lech (ur. 1964)

Wszystko, co pozostało, 2006

olej, płótno, 100,5 x 140 cm;

POLCYN Lech (ur. 1964)

Olej, płótno, syg., dat. i opiasny. l.d. L.Polcyn 2000, 92x120 cm

POLCYN Lech (ur. 1964)

Deser, 2001-2002

olej, płótno, 97 x 91 cm;

POLCYN Lech (ur. 1964)

Akt w łazience, 1999

olej, deska, 60 x 30 cm;
sygn. u dołu: L. Polcyn 1999

POLCYN Lech (ur. 1964)

Obiekt Ręka Prawa, 2006

obiekt fotograficzny, fotografia czarno-biała, technika własna, papier barytowy, papier-mâché, 20 x 9,5; sygn. dat. i opisany cienkopisem wewnątrz obiektu: Obiekt fotograficzny / - ręka prawa / L. Polcyn; egzemplarz autorski, nakład: 1/1

POLCYN Lech (ur. 1964)

Obiekt Tors, 2006

obiekt fotograficzny, fotografia czarno-biała, technika własna, papier barytowy, papier-mâché, 41 x 30; sygn. dat. i opisany cienkopisem wewnątrz obiektu: Obiekt fotograficzny / tors / L. Polcyn 2006; obiekt autorski, nakład: 1/1

POLCYN Lech (ur. 1964)

Mapy sexulane, 2000-2005

druk cyfrowy na płótnie, 80 x 60 cm

POLCYN Lech (ur. 1964)

Portrety Maski, Agata P., 2004

fotografia barwna, folia, 120 x 80 cm

POLCYN Lech (ur. 1964)

Pragnienie

akryl, płótno;
100 x 162 cm

POLCYN Lech (ur. 1964)

Burza

akryl,
wymiary: 93 x 130 cm

liczba obiektów: 40