1 zł
2 600 000 zł

GREVEDON Henri (1776-1860)

Książę Józef Poniatowski, 1824 r.

litografia/papier, 45,5 x 30,8 cm
sygnowany i datowany na kamieniu l.d.: ' hGravedon - 1824', p.d.: 'J lith. de Delpech.' opisany u dołu: 'PONIATOWSKI.'

cena wywoławcza: Wykup abonament

GREVEDON Henri (1776-1860)

Susette, 1830

litografia podmalowana akwarelą; 31,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: =h =Grevedon u dołu napisy,
m. in.: Imp. par Lemercier EH 8.12.1830
Paryż, wyd. Lemercier, 1830

GREVEDON Henri (1776-1860)

PONIATOWSKI, 1824

litografia, 27 x 27 cm,
sygnowana i datowana na kamieniu l.d. "h. Grevedon 1824" oraz p.d. "I. lith. de Delpech."
Portret księcia Józefa Poniatowskiego (1763-1813), wykonany w Paryżu przez znanego litografa i miniaturzystę w okresie żywej pamięci o bohaterskim marszałku Francji.
W Katalogu portretów… Biblioteki Narodowej poz. 4035; tamże literatura dotycząca tego portretu. Reprodukcja: j.w. t. 7, s. 34.

GREVEDON Henri (1776-1860)

Portret młodej kobiety - Mme Schroeder- Devrient, 1830

litografia kolorowana, 37,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: H. Grevedon / 1830 (na kamieniu)
Napisy u dołu: "A Paris chez Ostervald a Óné, quai des Augustins, N.37; Lith. de Lemercier, rue du Four S. G. N:55; Londres chez Engelmann Graf. Coindet et Cie No 92 Dean St Soho"

GREVEDON Henri (1776-1860)

Kobieta w błękitnej sukni

litografia podmalowana,
37 x 30,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Grevedon

GREVEDON Henri (1776-1860)

Susette

litografia podmalowana akwarelą,
31,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: =h =Grevedon u dołu napisy, m. in.: Imp. par Lemercier EH 8.12.1830

GREVEDON Henri (1776-1860)

Urich

litografia, 55,5 x 39 cm (arkusz);
sygn. l.d.: H. Grevedon (na kamieniu)
litografie Bernard Lemercier Lith. et Ceographs & Co, wydane przez H. Jeannin`a

GREVEDON Henri (1776-1860)

Livonienne

GREVEDON Henri (1776-1860)

La tendre es pagnole

litografia, 55,5 x 39 cm (arkusz); sygn. l.d.: H. Grevedon (na kamieniu)

GREVEDON Henri (1776-1860)

Le elegante polonaise

GREVEDON Henri (1776-1860)

Le prix de sacese

GREVEDON Henri (1776-1860)

Ecossaise

GREVEDON Henri (1776-1860)

Danoise

GREVEDON Henri (1776-1860)

Typy kobiet

Livonienne, L`Elegante Polonaise, La Tendre Espagnole, Ecossaise, Urich, Danoise
litografie Bernard Lemercier Lith. et Ceographs & Co, wydane przez H. Jeannin`a (część plansz z suchą pieczęcią wydawcy).

GREVEDON Henri (1776-1860)

Typy kobiet

GREVEDON Henri (1776-1860)

Portret młodej kobiety - Mme L

litografia kolorowana, 39,5 x 30 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: H. Grevedon
(na kamieniu); Napisy u dołu: Paris chez Aumont rue J.J. Rousseau, No 10 / Lith. de Lemercier / ...", sucha pieczęć z monogramem wydawcy "CA".

GREVEDON Henri (1776-1860)

Typy kobiet

litografie Bernard Lemercier Lith. et Ceographs & Co, wydane przez
H. Jeannin`a (część plansz z suchą pieczęcią wydawcy).

GREVEDON Henri (1776-1860)

Portret młodej kobiety - Mme Schroeder-Devrient

litografia kolorowana,
37,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
Napisy u dołu: "A Paris chez Ostervald aÓné, quai des Augustins, N.37; Lith. de Lemercier, rue du Four S. G. N:55; Londres chez Engelmann Graf. Coindet et Cie No 92 Dean St Soho"

GREVEDON Henri (1776-1860)

Japonka

lit. kol., 32 x 31,5
Sygn. l. d.: G Grevedon; pod ryc. śr.: JAPONAISE.; niżej l.: Paris, chez Aumont, rue J. J. Rousseau, No. 10.; śr.: Imprime par Lemercier; p.: Tessari et Cie rue du Cloitre N.D.N:4

GREVEDON Henri (1776-1860)

Książę Józef Poniatowski, 1824

lit., 27 x 26,8
Przedstawienie młodego księcia w mundurze huzara.
sygn. l. d.: H. Grevedon 1824.; p. d.: J. Lith de Delpech.; niżej: PONIATOWSKI
wyd. w zakładzie Françoisa Séraphima Delpecha, Paryż

GREVEDON Henri (1776-1860)

Król Stanisław August Poniatowski, 1826

lit., 34,6 x 29,2
sygn. p. d.: H Grevedon | 1826; druk l. d.: Lith de C. Motte.; niżej: STANISLAS – AUGUSTE
Wyd. w zakładzie Charlesa Etienne’a Pierre’a Motte’a, Paryż

liczba obiektów: 21