1 zł
2 600 000 zł

CYGLER (Ziegler) Samuel (1898-1943)

U dentysty - zbiór trzech prac, lata 30. r.

autolitografia/papier, 21,9 x 27,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Cygler', opisany l.d.: 'autolit.'

cena wywoławcza: Wykup abonament

GRAJĄCA NA HARFIE

Olej, płótno, 120 x 84 cm,
sygn. p.d.: Cygler.

Dentysta I, lata 30.

Autolitografia; wym.: 219 x 276 mm;
sygn. oł. p.d.: Cygler, l.d. technika. Prace stanowią kompletna, choć krótką opowieść.

Dentysta II, lata 30.

Dentysta III, lata 30.

Kobieta w izbie, ok. 1930

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 240 x 177 mm;
sygn. oł. p.d.: S. Cygler; grafika w starym, kartonowym pp. Lit.: A. Daab, J. Malinowski "Samuel Cygler malarz i grafik", katalog Muzeum Zagłębia, Będzin, 1993, s. 17, il. J. Malinowski "Malarstwo i rzeźba Żydów polskich", PWN, Warszawa, 2000, s. 370; M. Grońska, "Nowoczesny drzeworyt polski", Warszawa 1971, s. 329.

Most, lata 20.

Akwaforta; wym.: 90 x 115 mm;
sygn. oł. p.d.: Cygler.

akwaforta, 21,5 x 25,5 cm,
sygn. p.d.: S. Cygler; l.d.: podług Clauda Lorraine, XX w.

akwaforta, 21,5 x 25,5 cm,
sygn. p.d.: S. Cygler, l.d.: podług Clauda Lorraine, XX w.

Kobieta w izbie, ok. 1930

drzeworyt, bibuła, 24 x 17,7 cm (wymiar odbitki), 30 x 27 cm (wymiar bibuły);
sygn. p. d.: s_cygler, (ołówkiem poniżej kompozycji)

Kobieta w izbie, ok. 1930

drzeworyt, bibuła, 24 x 17,7 cm (wymiar odbitki),
30 x 27 cm (wymiar bibuły);

Cadyk i jego dwór. Dybuk I, ok. 1924

litografia
19,2 x 20,6 cm
sygn. oł. p.d.: S. Cygler
Reprodukowana w : A. Daab, J. Malinowski "Samuel Cygler malarz i grafik", katalog Muzeum Zagłębia, Będzin, 1993, s. 17, il. I.
J. Malinowski "Malarstwo i rzeźba Żydów polskich", PWN, Warszawa, 2000, s. 370.

U rabina [Czytający], 1924

Drzeworyt;
wym.: 83 x 117 mm;
sygn. oł. p.d. S. Cygler. Grafika z wystawianego w Żydowskim Towarzystwie Krzewienia Sztuk Pięknych cyklu "Dybuk". Rzadkie.
Lit.: M. Grońska, "Nowoczesny drzeworyt polski", Warszawa 1971, s. 329.

Grająca na harfie

olej, płótno
120 x 84 cm;
sygn. p. d.: S. CYGLER;

Posiłek, ok. 1930

drzeworyt, 21,6 x 16,6 cm
sygn. oł. p.d.: S. Cygler
bibułka naklejona na papier, na którego odwrocie autorski napis atramentem l.g.: Samuel Cygler / Będzin Kołłątaja 37 / "Posiłek" drzeworyt / cena zł. 25=; p.g. ten sam tekst w języku hebrajskim

Widok miasta (1929)

sygnowany p.d.datowany na płycie l.d.
akwaforta
15x12

liczba obiektów: 16