1 zł
2 600 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XX w.

Wieśniacy

olej, tektura, 24,5 × 17 cm w świetle ramy,
sygn. monogramem p. d.: A/S.
zachowany dokument zakupu z P.P Desa

cena wywoławcza: Wykup abonament

Stogi siana o zachodzie

olej, tektura, 30 × 36,5 cm

Stogi siana

olej, tektura, 33,5 × 49 cm

W sadzie

olej, tektura, 40 × 25 cm

Most

olej, tektura, 38,5 × 50,5 cm
na odwrocie martwa natura z kwiatami

W zimie

olej, płótno,
60 × 90 cm

Widok na góry, 1923 r.

olej, tektura, 14,5 × 18 cm
sygn. i dat. p. d.: (nieczytelnie) 1923

Widok z groty

olej, tektura, 38 × 29 cm w świetle oprawy

Akt siedzącej/ Akt leżącej (obraz dwustronny)

olej, płyta, 101 × 73 cm w świetle ramy
niesygnowany
na odwrocie akt leżącej kobiety

Ulica Piwna w Gdańsku

akwaforta, papier, 29 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: nieczytelnie
opisany l. d.: Danzig (nieczytelnie)

Hetera

wg F. Żmurki
pastel , papier, 60 x 67 cm, sygn. p.d. nieczytelnie

Portret dziewczynki

olej, płótno, 40 × 30 cm
sygn. i dat. p. d.: M.P / 1916

Przedstawienie dla dorosłych

olej, płótno naklejone na tekturze, 17,5 × 29 cm

Przy brzegu, 1911 r.

olej, tektura, 20 × 20,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: M. (nieczytelnie)/1911

W zimie

olej, płótno, 60 × 90 cm

Martwa natura z gałązką kasztanowca

olej, płótno naklejone na płytę, 89 x 77 cm,
sygn. l.d.: nieczytelnie

Uliczka

olej, płótno, 44 x 58 cm
sygn. l. d.: Br

Wnętrze kościoła Mariackiego, 1922 r.

akwarela, papier, 30 × 21 w św. oprawy
sygn. i dat. p.d.: GW/1922

Pejzaż z wrzosami

olej, płótno, 61 x 92 cm
sygn. p. d. nieczytelnie

Widok na Giewont, 1923 r.

olej, tektura, 14,5 × 18 cm

Pejzaż, 1919 r.

olej, płótno, 30 × 38 cm
sygn. i dat. nieczyt. p. d.: [...]19

Przy brzegu, 1911 r.

Drzewa, 1917 r.

olej, płótno, 66 x 100 cm.
sygn. monogramem i dat. l.d. "AA./1917"

olej, płyta, 104 x 77 cm
niesygnowany

Głowa beduina, 1930 r.

olej, sklejka, 35,5 × 26,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Algier/1930

Kwiaciarki

olej, płótno, 46 x 66 cm
sygn. p. d: HRI

Kwiaty, 1924 r.

akwarela, papier, 20,5 × 33 cm
sygn. i dat. p.d.: 1924. (nieczytelnie)

Pejzaz z chatą

akwarela, papier, 38 x 58 cm,
sygn. nieczytelnie p.d. / dat. 1932

Skalisty brzeg

olej, płotno, 80 x 65 cm,
sygn. p.d.: P. Mockel

Wiatrak

olej, tektura, 67 x 50 cm, niesygnowany, na dole napis: Wołogda, Priłuki, 1910

W zimie

olej, płótno, 60 × 90 cm

Uśmiechnięta

olej, płótno, 56 × 36 cm

Widok na Zamek Krzyżacki w Malborku

ołówek, papier; 13,5 x 20 cm w św. passe-partout
opis. ołówkiem l. d.: (…) Marianburg

Portret rybaka

olej, płótno, 49 x 40,5 cm
sygn. nieczytelnie p. d.

Portret kobiety Heleny Roesner z d. Żabczyńskiej

pastel, papier, 97 × 67 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: Stanisław W… (nieczytelnie)

Portret męski, 1920 r.

olej, płótno 104 × 78 cm
sygn. i dat. l.d.: du SunranS./920

Droga

olej, płótno, 27 × 44 cm
sygn. p. d.: L.Frack (?)

olej, tektura, 26 × 40 cm w świetle ramy

Łodzie przy brzegu, 1938 r.

olej, płótno, 65 × 80 cm
sygn. i dat. l. d.: Cytryn (?) 38 r.

W porcie

olej, płyta, 20 x 31 cm

Martwa natura z kwiatami, 1949 r.

olej, płótno, 60 × 50 cm
sygn. nieczyt. i dat. p.d.: (...)1949

Dzieci w lesie

olej, płótno, 50,5 × 50 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie

Czytający Żyd

olej, deska, 16 x 21 cm
sygn. p. g.: nieczytelnie

Wydmy

olej, płótno dublowane, 30,5 x 50,5 cm

Studnia na skarpie

olej, płótno, 21 x 35 cm

Ścieżka do morza

olej, tektura, 23,5 x 29,5 cm w św. oprawy

Ulica Piwna w Gdańsku

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 32 x 24 cm

Pejzaż z rzeką

akwaforta, papier, 35 x 28 cm (odcisk płyty)

Widok na wyspę Riddarholmen w Sztokholmie z 1860 r.

litografia, papier, wym. widoku 16,5 x 23 cm
u dołu opis ołówkiem w języku szwedzku

Widok na Uniwersytet Wrocławski

akwaforta, sucha igła, papier, 18,5 x 13,5 cm
sygn. p. d.: nieczytelna
u dołu opis ołówkiem

Łodzie

akwarela, gwasz, papier, 23 × 33 cm w świetle ramy
sygn. l .d.: K. Stankiewicz (?)

Żuraw gdański nad Mołtawą

olej, płótno, 81 × 70,5 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

Martwa natura z kwiatami, 1949

olej, płótno, 60 × 50 cm
sygn i dat. p. d.: (...)1949

olej, płyta, 104 × 77 cm, niesygn., na
odwrocie akt leżącej kobiety; obraz z możliwością zamiennej ekspozycji obydwu malowideł

Stawek

olej, tektura, 17 × 23 cm

Łodzie na morzu

olej, deska, 20 × 40 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie

Kościółek

olej, tektura, 34,5 × 23,5 cm

Spotkanie/ Portret kobiety,(obraz dwustronny), 1909 r.

olej, tektura, 70 × 50 cm
na odwrocie portret kobiety, dat. l. g.: 909
Wystawiany: Modna pani u wód. Kąpieliska nad Bałtykiem 1880-1914, w Muzeum Miasta Sopotu, 15 lipca - 7 listopada 2010 r.

Mostek

akwarela, papier, 23 × 31 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: A.K

Pastuszek

akwarela, papier, 29 × 19,5 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie

Portret mężczyzny

olej, płótno naklejone na płytę, 36,5 × 28 cm

Portret kobiety

olej, tektura, 21 × 17 cm
dedykacja w l. d.: szanownej Pani Wei(...)/na pamiątkę pobytu w (...)

Uliczka, 1933 r.

olej, płótno, 58 x 72,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: (nieczytelnie) 33

olej, płótno, 60,5 x 50,5 cm ;
sygn. i dat. p. d.: (nieczytelnie)/1949

Żółte róże

olej, tektura, 15 x 15 cm;
sygn. p. d. nieczytelnie

Burza na morzu

olej, deska, 26,5 x 36 cm

Drzewa

olej, płótno, 50 × 73 cm
niesygnowany

Pejzaż, 1919 r.

olej, płótno, 30 × 38 cm

Studnia na skarpie

olej, płótno, 21 × 35 cm
niesygnowany

Plaża

olej, sklejka, 41 × 51 cm

Pejzaż z domami

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Harenda 75 Adam (?)

2 600 - 3 400 zł

Głowa kobiety

pastel, papier, 50 × 63 cm
sygn. p. d.: nieczytelnie

3 800 - 4 800 zł

Przemyśl, 1921 r.

olej, tektura, 27,3 × 18,5 cm
dat. i opisany w l. d.: Przemyśl 1921
oraz sygn. p. d.: Niewski(a) (?)

3 500 - 4 000 zł

Modelka w pracowni

olej, płótno, 49 × 40 cm
niesygnowany

1 500 - 2 500 zł

Pejzaż południowy z kościołem

olej, sklejka, 24 × 35 cm
niesygnowany

2 500 - 3 000 zł

Łodzie w porcie

olej, tektura, 25,5 × 36 cm
niesygnowany

1 500 - 2 000 zł

Klif w Orłowie, 1944 r.

akwarela, papier, 45,5 × 33 cm
sygn. i dat. l. d.: Schneider 44
na odwrocie nalepka przedwojennego antykwariatu Louisa Schrödera z ul. Kaletniczej 3 w Gdańsku: Louis Schröder/ Kunsthandlung u. Glaserei/ Danzig/ Gr. Scharmachergasse Nr. 3/ gegenüber Potrykus & Fuchs

500 - 800 zł

Capri

olej, płótno, 26 × 33 cm
niesygnowany

2 000 - 3 000 zł

Drzewa

olej, tektura,
29 × 36 cm

1 100 - 1 500 zł

Pejzaż alpejski

olej, płótno, 26 × 39 cm
niesygnowany

2 000 - 3 000 zł

Długie Pobrzeże w Gdańsku, około 1920 r.

olej, płótno, 80 × 120 cm
sygn. p. d.: Rud. Braun.(?)

10 000 - 12 000 zł

Pejzaż z górami

olej, tektura, 21,5 × 29,5 cm
niesygnowany obraz malowany w manierze szkoły stanisławskiego, wg ustnego przekazu praca przypisywana Iwanowi Truszowi.

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Pejzaż z ruinami

olej, tektura, 21,5 × 29,5 cm

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

AKT SIEDZĄCEJ KOBIETY WSPARTEJ NA RAMIENIU, 1941

olej na tekturze, 86,5 x 66,5 cm,
sygnowany p.d. nieczytelnie, datowany "941"

Para dworska

olej, tempera, szkło,
20,5 × 17,5 cm w świetle oprawy
niesygnowany

Estymacja:2 000 - 2 500 zł

Chryzantemy

olej, tektura, 72 × 54,5 cm
sygn. p. d.: SR

Estymacja:1 500 - 2 500 zł

Portret dziecka

olej, płyta, 27 × 20,5 cm
sygn. p. g.: nieczytelnie
na odwrocie nalepka antykwariatu Louisa Schrödera z ul. Kaletniczej 3 w Gdańsku: Louis Schröder/ Kunsthandlung u. Glaserei/ Danzig/ Gr. Scharmachergasse Nr. 3/ gegenüber Potrykus & Fuchs

Estymacja:1 000 - 1 500 zł

Dom wiejski

akwarela, papier,
30,5 × 24,5 cm
sygn. l. d.: E. v. J ( zł

Żaglowiec

olej, płótno,
71 × 101 cm
sygn. p. d. nieczytelnie

Estymacja:2 900 - 3 800 zł

Droga w polu

olej, płótno naklejone na sklejkę,
36 × 54,5 cm
niesygnowany

Estymacja:900 - 1 500 zł

Łodzie

olej, tektura,
23,5 × 28,5 cm
sygn. p. d. nieczytelnie: ( zł

Akt siedzącej /Akt leżącej (obraz dwustronny)

olej, płyta, 104 × 77 cm
niesygnowany
Obraz z możliwością zamiennej ekspozycji obydwu malowideł.

Estymacja:5 500 - 7 500 zł

Martwa natura z jabłkami

olej, płyta, 50 × 40 cm
sygn. p. d. nieczytelnie

Estymacja: 2000 - 3000 zł

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 46 × 56, 5 cm
sygn. l. d.: G

Estymacja: 2500 - 3500 zł

Martwa natura z butelką, koszem i owocami

olej, płótno, 44 × 54 cm
niesygnowany

Estymacja: 2500 - 3500 zł

Portret dziewczynki, 1926 r.

akwarela, papier, 70 × 50 cm
sygn i dat. l. d.: 16 III 26/ER

Estymacja: 1200 - 1800 zł

Widok z groty

olej, płótno, 37, 5 × 29 cm
niesygnowany

Estymacja: 1000 - 2000 zł

Pałac

akwarela, papier, 18 × 23 cm
niesygnowany

Estymacja: 1200 - 1800 zł

Jezioro w Alpach

olej, płótno dublowane, 30 × 38 cm
sygn. i dat. p. d.nieczytelnie: (...)19

Estymacja: 1500 - 2500 zł

Brzozy w lesie

olej, tektura, 28 × 35 cm
sygn. nieczytelnie p. d.

Estymacja: 1000 - 2000 zł

Wydmy

olej, płótno dublowane,
30, 5 × 50, 5 cm, niesygnowany

Estymacja: 3000 - 5000 zł

Miasteczko nad rzeką Passau

olej, tektura, 52 × 61 cm
niesygnowany

Estymacja: 2000 - 3000 zł

Studnia na skarpie

olej, płótno, 21 × 35 cm
niesygnowany

Estymacja: 1000 - 1500 zł

Strumyk w lesie

olej, płótno, 37, 5 × 56 cm
niesygnowany

Estymacja: 2000 - 3000 zł

Pejzaż wiejski

olej, tektura, 17, 5 × 24, 5 cm w św. oprawy
sygn. na odwrocie nieczytelnie

Estymacja: 1500 - 2500 zł

PEJZAŻ Z KWITNĄCĄ ŁĄKĄ

Olej, płótno naklejone na tekturę, 22 x 26,5 cm
Sygnowany p.d. nieczytenie

WIDOK MIASTA POŁUDNIOWEGO

Olej, płótno naklejone na sklejkę;
32 x 41 cm w świetle ramy

ŁOSIE

akwarela/papier,
53 x 98 cm
sygnowany i datowany l. d.: `M. Iwasiuk 1925`

PORTRET MŁODEJ KOBIETY W BERECIE, przed 1939

Olej, papier;
34,8 x 41,6 cm
Sygnowany p.d. nieczytelnie

PORTRET KOBIETY

Olej, płótno;
49 x 42,5 cm
Sygnowany p.d.: SZ (monogram wiązany)

PEJZAŻ PODGÓRSKI Z MACEWAMI, 1936

Olej, tektura; 36,5 x 51 cm
Sygnowany l.d. nieczytelnie: CardeyJa (?)

PORTRET STAREGO ŻYDA

Olej, tektura; 14,8 x 10,8 cm
Sygnowany l.d.: nieczytelnie

KRAJOBRAZ MORSKI

Sklejka, olej; 38,5 x 50 cm
Sygnowany p. d.:... orth/ 32 (?)

PEJZAŻ Z WIOSENNĄ ŁĄKĄ

Olej, płótno; 47 x 58 cm
Niesygnowany

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 63 x 78 cm;

Pejzaż industrialny

olej, płótno dublowane, 82 x 66 cm;

Portret starszej kobiety w fotelu

olej, płótno, 78,5 x 96,5 cm;
sygn. l.g.: nieczytelnie

olej, płótno, 78,5 x 96,5 cm;
sygn. l.g.: nieczytelnie

Wiosna w parku

olej, płótno, 88,5 x 73,5 cm;
sygn. p.d.: sygnatura nieczytelna

Głowa starego Chasyda

pastel, papier,
24 x 17,8 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l.d.: M. Maz..... / 1929.

Las

gwasz/papier, 14 x 10 cm w świetle p.p.,
sygnowany p. d.: "St. Buksza"

Chata, 1945 r.

akwarela/papier, 22 x 32 cm
sygnowany p. d.: "Z. Podkowiński | Poznań 1945"

Łąka

akwarela/papier, 22 x 32 cm

Pejzaż jesienny

olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany l. d.: "Haisler"

Chłopiec wyjmujący kolec ze stopy (Spinario)

brąz patynowany na czarno, wysokość: . 18,5 cm, podstawa 9 x 15 cm

KWITNĄCE ANEMONY

Olej, płótno;
33,3 x 42 cm

liczba obiektów: 131