1 zł
2 600 000 zł

KUNICHIKA Toyohara (1835 - 1900)

Otome, z serii: Genji Goju-yo Jo, 1884

drzeworyt barwny, papier; 34,7 x 23 cm.
sygn. na klocku l. śr.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Nota pożegnalna

drzeworyt/bibułka, 34,5 x 46,5 cm

Aktor Sawamura Tossho II jako Izumi no Kojiro, 1865

Drzeworyt barwny; wym. 343 x 237 mm; sygn. w obrębie kompozycji. Ilustracja z serii"10 aktorów z irysami". Artysta żył w l. 1835-1900.

Aktorzy Hikosaburo V i Kakitsu IV w 'Taikoki', akt 10, 1865 r.

drzeworyt/bibułka, 48,2 x 36,4 cm
prostokątna pieczęć: 'Kunichika hitsu'

Scena z teatru Kabuki, po 1876

Drzeworyt barwny, papier morwowy; wym. planszy: 350 x 238 mm; nadwątlone marginesy, uszkodzone górne narożniki; praca ucznia Utagawy Kunisady; Onoe Kikugorō V (z lewej), jeden z naj-słynniejszych aktorów epoki Meiji.
Lit.: R. Lane, Richard, Images from the Floating World, The Japanese Print, Oxford 1978; A. Newland. Hotei Encyclopedia of Japanese WoodblockPrints. Amsterdam 2005; Merkury.lcs.mit.edu.

Eawase z serii Genji Goju-yo Jo, 1884

drzeworyt barwny, papier; 34,3 x 22,8 cm
sygn. na klocku u dołu po środku

Sekiya z serii Genji Goju - yo Jo, 1884

drzeworyt, papier; 34,3 x 22,8 cm;
sygn. l. d. na klocku

Otome z serii Genji Goju - yo Jo, 1884

drzeworyt barwny, papier, 34,7 x 23 cm;
sygn. l. śr. na klocku

Eawase z serii Genji Goju-yo Jo (1884)

sygn. na klocku l.d.
drzeworyt barwny
34.3x22.8 cm

Sekiya z serii Genji Goju - yo Jo (1884)

sygn. na klocku l.d.
drzeworyt barwny
34.3x22.8 cm

Otome z serii Genji Goju - yo Jo (1884)

sygn. na klocku l.śr.
drzeworyt barwny
34.7x23 cm

Scena z teatru kabuki

Drzeworyt barwny nishiki-e, format oban tate-e /papier, format łączny 48,2 x 36,4 cm
Sygnatura: Kunichika hitsu
Aktor Bando Hikosaburo V jako Takechi Mitsuchide oraz Ichimura Kakitsu IV jako Jujiro w sztuce "Taikoki", akt 10, wystawianej w teatrze Ichimura-za w sierpniu 1865 r.

Estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Z cyklu: Genji gojushi-jo, 2. poł. XIX w.

drzeworyt barwny, papier; 34 x 23 cm (wymiar odbitki), 37,5 x 25,4 (wymiar arkusza);
sygn. na klocku p. d.

Para grafik przedstawiających mężczyznę i kobietę,2. poł. XIX w.

1.Przedstawienie mężczyzny
drzeworyt barwny, papier; 36,2 x 24,6 cm (w świetle oprawy);
2.Przedstawienie kobiety
drzeworyt barwny, papier; 36 x 24 cm (w świetle oprawy);

Aktor teatru kabuki

sygn. na klocku śr.g.
drzeworyt barwny
35.8x24.3

Aktorzy kabuki-tryptyk

sygn. na klocku l.śr. i l.g.
drzeworyt barwny
36.8x24.8, 36x24.2, 36x24.3

Aktor kabuki Bando Hikosaburo

sygn. na klocku l.śr.
drzeworyt barwny
35.5x25

Z serii Genji gojushi-jo

sygn. na klocku p.d.
drzeworyt barwny
34x23

Aktor Ichimura Uzaemon XIII jako Anno Heibei (1863)

sygn. na klocku p.g.
drzeworyt barwny
35.9x24.2

Aktorzy teatru kabuki

drzeworyt barwny nishiki-e
tryptyk (format oban tete-e);
34,5 x 72 cm (w świetle oprawy);
Japonia, 1869 r.

KOBIETA I SAMURAJ, koniec XIX w.

drzeworyt barwny,
3 arkusze (odbitki z trzech oddzielnych klocków),
37 x 72 cm,
sygnowany.
Ślady po kornikach.

PORTRET SAMURAJA

drzeworyt barwny,
36,5 x 24,5 cm
Ślady zagięć, nieliczne ubytki papieru.

Scena z przedstawienia kabuki Taikoki- dyptyk

sygn. na klocku l.d.
drzeworyt barwny
36.4x48.7

Aktor teatru kabuki Otani Tomoemon V

sygn. na klocku p.g.
drzeworyt barwny
36.6x24.4

AKTORZY KABUKI

drzeworyt barwny,
35,8 x 73,4 cm (tryptyk),
sygnowany.
Stan zachowania bardzo dobry.

Z cyklu 32 modne fizjonomie

sygn. na klocku l.śr., drzeworyt barwny, 35.3x23.4

Aktorzy Kabuki (od lewej: Bando Hikosaburo V, Kawarasaki Kunitaro, Sawamura Tosho II, Ichikawa Monosuke V), 1872

drzeworyt barwny, format 3 oban (tryptyk), 70,5 x 35,5 cm,
stan zachowania bardzo dobry

Gejsza i wojownik

drzeworyt/papier, 36,5 x 48,6 cm

ICHIKAWA SADANJI, ONOE, KIKUGORO (AKTORZY TEATRU KABUKI), 1870

trzy drzeworyty, tryptyk oban, łącznie 35 x 71,5 cm, sygnowane

Haiyu Rokka Sen, 1873 r.

drzeworyt/papier, 36 x 23,4 cm

W teatrze kabuki

Ichmura Uzaemon XIII jako Anno Heibei, 863 r.

Haiyu Rokka Sen, 1873 r.

drzeworyt/papier, 36 x 23,9 cm

Musunde moraita-so, 1869

(Chcę wyjść za mąż)
drzeworyt, 23,4 x 34 cm,
sygnowany "Kunichika hitsu"

z cyklu 32 modne fizjonomie, 1869

drzeworyt , 23,3 x 35,3 cm,
sygnowany "Kunichika hitsu"

NOTA POŻEGNALNA SAWAMURA SHOZAN (TANOSUKE III), 1871

dwa drzeworyty (dyptyk),
format łączny 35,5 x 48 cm,
sygnowane "Oju Kunichika hitsu"

AKTORZY TEATRU KABUKI

Ok. 1870
Tryptyk
Drzeworyt barwny nishiki-e
Format oban tate-e
Sygnatura: Toyohara Kunichika hitsu

ROZMOWA SIĘ KOŃCZY... [?], 1869

drzeworyt,
format oban [ok. 36 x 24 cm],
sygnowany "Kunichika hitsu", wydawca Yorozuya Magobe

Samuraj, ok.1880

drzeworyt barwny, 34 x 23,5 cm

Samuraj, 1866

drzeworyt barwny, 36 x 24 cm

liczba obiektów: 44