1 zł
2 600 000 zł

BURKIEWICZ Franciszek (1910 - 2002)

Hokej na lodzie, 1951 r.

drzeworyt/papier, 13,7 x 19 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Hokej na lodzie - drzeworyt Fr. Burkiewicz 1951'

cena wywoławcza: Wykup abonament

RATUSZ W SULMIERZYCACH, 1968

Linoryt, papier; 27 x 32 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Ratusz w Sulmierzycach 1743 r. - linoryt Fr. Burkiewicz 1968

MARCIN KASPRZAK, 1968

Drzeworyt, papier; 20 x 15 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: M.Kasprzak - drzew. Fr.Burkiewicz 1968

Sztetl w Kazimierzu, ok. 1935 r

drzeworyt, papier; 18 x 13 cm (arkusz);
sygn. l. d.: F. Burkiewicz (ołówkiem na passe-partout autorskim)

Upiór I, 1965

Linoryt; wym.: 395 x 299 mm; sygn. oł. p.d.: Fr. Burkiewicz 1965, l.d.: Upiór I - linoryt 8/50. Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Pejzaż techniczny ze słońcem, 1981

Gwasz, karton; wym.: 27,2 x 62,0 cm; nie sygn.; datowany p.g. Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Pejzaż kosmiczny z miastem, 1981

Gwasz, karton; wym.: 43,7 x 62,0 cm; nie sygn.; datowany p.g. Praca ze zbiorów rodziny artysty.

WIATRAKI w OSIECZNEJ,1971

linoryt, 25 x 32 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem "Fr. Burkiewicz 1971"
"...Znakomity technik, umiejętnie operujący formą ekspresyjną i metaforą [...] Konstruuje pejzaż w jego charakterze i nastroju" (Irena Jakimowicz).

Pejzaż fantastyczny z drzewami, 1948

Gwasz, karton;
wym.: 24,6 x 33,8 cm;
sygn. p.d.: FB 1948. Praca naklejona na karton, na odwrocie opis kolekcjonerski (z mylnym datowaniem).

Zwierzyniec, 1948

Gwasz, karton;
wym.: 24,6 x 32,3 cm;
sygn. p.d.: FB 1948. Na odwrocie pejzaż z jeziorem oraz opis kolekcjonerski oł.

Serce, 1953

Monotypia barwna, gwasz, karton;
wym.: 22,3 x 28 cm;
sygn. p.d.: 1953 / Fr. Burkiewicz. Praca naklejona na karton, na odwrocie opis autorski.

Zegar, 1964

Drzeworyt monochromatyczny
wym.: 163 x 225 mm
nie sygn., dat. oł. p.d.: 1964. Lit.: W. Makowiecki, J. Mulczyński, "Franciszek Burkiewicz", Poznań 2000, poz. 231.

Optyka II, 1964

Drzeworyt
wym.: 163 x 225 mm
sygn. oł. p.d.: Fr. Burkiewicz 1964, l.d. tytuł - drzeworyt. Lit.: W. Makowiecki, J. Mulczyński, "Franciszek Burkiewicz", Poznań 2000, poz. 230.

Akumulator energii słonecznej, 1958

Drzeworyt barwny
wym.: 162 x 224 mm
sygn. oł. p.d.: Fr. Burkiewicz 1958, l.d. tytuł - drzew. Lit.: W. Makowiecki, J. Mulczyński, "Franciszek Burkiewicz", Poznań 2000, poz. 200.

Światowid I, 1957

Linoryt barwny
wym.: 242 x 140 mm
sygn. oł. p.d.: Fr. Burkiewicz 1957, l.d. tytuł - linoryt kol. Lit.: W. Makowiecki, J. Mulczyński, "Franciszek Burkiewicz", Poznań 2000, poz. 181.

Anteny Ia, 1956

Drzeworyt barwny
wym.: 138 x 80 mm; nie sygn., datowany oł. p.d.: 1956. Lit.: W. Makowiecki, J. Mulczyński, "Franciszek Burkiewicz", Poznań 2000, poz. 144.

Anteny Iab, 1956

Drzeworyt
wym.: 138 x 80 mm; nie sygn., datowany oł. p.d.: 1956. Lit.: W. Makowiecki, J. Mulczyński, "Franciszek Burkiewicz", Poznań 2000, poz. 146,.

Ruchome schody, 1956

Drzeworyt barwny
wym.: 93 x 73 mm
sygn. oł. p.d.: Fr.. 1956, l.d. tytuł/ drzeworyt kol. Lit.: W. Makowiecki, J. Mulczyński, "Franciszek Burkiewicz", Poznań 2000, poz. 157.

Chrystus Ukrzyżowany (według rzeźby Wita Stwosza), 1937

Drzeworyt
wym.: 215 x 150 mm
sygn. typograf. p.d.: Franciszek Burkiewicz, l.d. tytuł / Drzeworyt oryginalny. Lit.: W. Makowiecki, J. Mulczyński, "Franciszek Burkiewicz", Poznań 2000, s. 21.

Ruiny, 1948

Gwasz, karton
wym.: 24,8 x 27,6 cm
sygn. p.d.: FB1948.

Kompozycja surrealistyczna, lata 40./50. XX wieku

Gwasz, papier
wym.: 27,8 x 22,1 cm
nie sygn.

Instrument podsłuchowy, 1958

monotypia, rysunek, farba drukarska,
22,5x 28cm,

Droga w nieznane, 1957

22x17cm,
rysunek, farba drukarska

Elektryczny piec, 1964

drzeworyt barwny, 35,5x26,5 cm

Polscy skazańcy, 1945

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 120 x 175 mm, planszy: 215 x 250 mm, sygn i dat. oł. p.d.: Fr Burkiewicz 1945.

Portret Aleksandra Zelwerowicz

drzeworyt, papier, 18,1 x 17,4 cm (odcisk klocka);
opisana u dołu: A.Zelwerowicz - drzeworyt Fr.Burkiewicz 1955

Henryk Wieniawski (1835 - 1880)

drzeworyt, papier, 17,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: H.Wieniawski - drzeworyt

Człowiek pracy

drzeworyt,
150 x 215 mm,
sygn. oł. p.d.: Fr. Burkiewicz

liczba obiektów: 30