1 zł
2 600 000 zł

GOSTWICKI Zbigniew (1906 - 2003)

Asociacia, 1968

technika mieszana (relief), płyta; 58,5 x 59,5 cm;
sygn. pośrodku na dole pracy: Z.Gostwicki, na odwrocie opis autorski: Z GOSTWICKI 1968 / "ASOCIACIA".

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż, 1935

gwasz, papier; 23,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Zb. Jarosz Gostwicki / 1935.

Pejzaż, 1935

Asociacia

Technika mieszana, płyta, 58,5 x 59,3 cm,
sygn. śr.d.: Z. Gostwicki, 1968. Przedstawiona praca należy do drugiego okresu jego twórczości.

Jesień w Bieszczadach, 1936 r.

olej, płótno, 61,5 × 77 cm
sygn. i dat. p.d.: Gostwicki/1936
na odwrocie naklejona kartka z napisem: malował/Zbigniew/Gostwicki

Autoportret

Gwasz, karton; 34 x 28 cm; sygn. i opis autorski na odwrocie.

Autoportret, 1927

Akwarela, karton; wym.: 36,7 x 25 cm; sygn. na odwrocie oł.: Zbigniew Jarosz Gostwicki / 1927.

Kompozycja, 1965 r.

olej/płyta, 33,5 x 72 cm
sygnowany śr. d.: `Z. Gostwicki`
sygnowany i datowany na odwrociu: `Z. Gostwicki 1965`, na odwrociu naklejki wystawowe z Muzeum Śląskiego w Katowicach

2006 Zbigniew J. Gostwicki. Wystawa malarstwa w 100-lecie urodzin artysty, Muzeum Śląskie w Katowicach

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Martwa natura, ok. 1935

olej, płótno, 57 x 70 cm;
sygn. p. d.: Jarosz Gostwicki

Zestaw dwóch pejzaży, lata 60. XX wieku

1. Kępa drzew; akwarela, karton;
wym.: 39,7 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Gostwicki.
2. Pejzaż z górską wioską; akwarela, karton;
wym.: 49 x 71 cm; nie
sygn. Na odwrocie poświadczenie autentyczności przez żonę artysty.

Pejzaż, 1933

olej, płyta pilśniowa,
60 x 58 cm;
sygn. u dołu: ZGostwicki / 1933

Akt niesygnowany

(potwierdzenie autorstwa na odwrociu)
akwarela, papier
27x33 (w świetle passe-partout)

Bez powrotu, 1972

akwarela, karton,
73 x 48 cm
sygn. p.d.: ZGostwicki 1972

Pejzaż, 1933

olej, płyta pilśniowa, 60 x 58 cm;

Pejzaż, 1933

Martwa natura

olej, płótno, 55 x 67 cm;
sygn. p. d.: Jarosz Gostwicki

PRZY STRAGANIE, 1936 R.

akwarela, gwasz/papier,
22 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: "Jarosz Gostwcki 1936"

olej, płyta,
109 x 73 cm;
sygn. p. d.: Z. Gostwicki

PEJZAŻ

AKWARELA, PAPIER
48x38
SYG. d.ś. Z. GOSTWICKI

Zdarzenie (1968)

sygn. l.d.
technika własna, olej, pilśnia
100x80

MARTWA NATURA Z WINOGRONAMI, lata 30-te XX w.

olej na płótnie, 57, 5 x 70, 5 cm,
sygnowany p. d. "Jarosz Gostwicki"

Kwiaty w wazonie, 1934 r.

olej/płótno,
75 x 61 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Z Gostwicki | 1934`
na odwrocie szkic - Leżąca kobieta

Martwa natura

olej, płótno,
57 x 90 ;
sygn. p. d.: JaroszGostwicki

Akt (1932)

sygnowany dat. śr.d
olej, płótno
61x76

Żniwa, 1934

olej, płótno, 48 x 60 cm
sygn. p.d.: Jarosz Gostwicki / 1934
Na odwrocie drukowana naklejka nieznanej galerii, wypełniona atramentem: Jarosz Gostwicki / (tytuł nieczytelny) / olej

Martwa natura

olej, płótno
70,5 x 57 cm;
sygn. z lewej: JaroszGostwicki / 1929

Martwa natura z rybami

nsygn., olej, płótno, 47x45

olej/płótno, 64,5 x 69,5 cm

olej, płótno 59 x 47 cm;
sygn. u dołu: ZbigniewGostwicki 1933
por.: Zbigniew Gostwicki 1906 - 2003, Kraków - Galeria Krzysztofory - 2005 [katalog wystawy monograficznej], il. barwna na s. 113

Kraków

olej na płótnie, wym.: 47 x 59 cm,
sygn. l.d.: Z Gostwicki 1933; Reprodukowany: Wystawa malarstwa Zbigniewa Gostwickiego, Kraków 2005, Galeria Krzysztofory, Salon Antyków Connaisseur Kraków.

Kazimierz Dolny

sygnowany śr.d.
olej, płótno, 47.5x45.2 cm

Martwa natura

olej, płótno, 70,5 x 57 cm;
sygn. z lewej: JaroszGostwicki / 1929;
na odwrocie kompozycja widok z pracowni artysty (?)

Widok na port z kutrami (1950)

sygnowany dat. p.d.
olej płótno, 60x49.5 cm

Widok miasteczka

olej, płótno, 44,5 x 46,5 cm;
sygn. u dołu: Gostwicki;
na odwrocie nalepka autorska: malował / Zbigniew / Gostwicki

Kompozycja, 1965 r.

olej/płyta pilśniowa, 33,5 x 72 cm
sygn. śr. d.: Z Gostwicki
na odwrocie opisany: Z Gostwicki / 1965. Naklejka z Muzeum Śląskiego w Katowicach informująca, że obraz uczestniczył w indywidualnej wystawie artysty w 2006 roku.

Kąpiące się

olej, płótno, 45 x 47,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Gostwicki
Na odwrocie nalepka z autorskim napisem: "Malował / Zbigniew / Gostwicki"

olej, płyta pilśniowa,
92 x 72 cm; nie sygn.

olej, płótno, 60 x 48 cm;
sygn. u dołu: Z. Gostwicki / 1922

olej, płótno, 45,5 x 47 cm;
sygn. u dołu po środku: Z. Gostwicki

Rzym

akwarela, papier, 27,5 x 33,7 cm;
napis l.d.: Rzym;
sygn. l.d. sygnatura nieczytelna, zatarta / 1913 (?);
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z 1935 r. z nr 1779 i nazwiskiem autora

olej, płótno, 60 x 48 cm;

Martwa natura

olej/płótno, 47 x 45 cm
sygnowany u dołu: `Jarosz Gostwicki`; na odwrocie papierowa nakleja ze ZZPAP w Krakowie; Lit.: Katalog wystawy, Zbigniew Gostwicki, Galeria Krzysztofory, Kraków 2005, il. 152.

Martwa natura z portretem, 1935 r.

olej/płótno, 68 x 40 cm,
sygnowany i datowany u dołu: `Gostwicki | 1935`

olej, płótno; 70,5 x 70,5 cm ;
sygn. u dołu pośrodku: ZGostwicki / 1932.
Na odwrocie nalepiona kartka z autografem artysty: "Malował / Zbigniew / Gostwicki".
Por.: Zbigniew Gostwicki (1906 - 2003), Galeria Krzysztofory, Kraków 2005, s..138

Martwa natura z kaktusem, 1931

olej, płótno
60,5 x 48 cm

Zdarzenie, 1968

olej, płyta, 100 x 79,5 cm;
sygn. l.d.: Z Gostwicki

Martwa natura z winogronami

olej, płótno, 57 x 70 cm;
sygn. p.d.: JaroszGostwicki

Akt leżący

olej, płótno, wym. 61 x 75, 5 cm;
sygn. dół.: Z. Gostwicki/ 1932,
z tyłu naklejki wystawowe: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, R. 1936, Nr. 1568 oraz uszkodzona z datą 14 maj 1936, Nr 37054

Pejzaż z wierzbami

olej, płótno, 57 x 70 cm
sygn. l. d.: ZGostwicki / 1927
Na odwrocie nalepka z T.P.S.P. w Krakowie z 1933 r. z tytułem Sejdża.

Martwa natura z zielonymi gruszkami

olej, płótno, 60 x 76 cm;
sygn. d.: ZGostwicki / 1931
Por. "Zbigniew Gostwicki (1906 - 2003)", Kraków - Galeria Krzysztofory - Kraków 2005.

Pejzaż I (z Helu), 1935

Olej, płótno, 45,5 x 47,3
Sygn. l. d.: Z Gostwicki / 1935; na odwrociu nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1935

Kompozycja (1967)

sygnowany śr.d.
olej, pilśnia
92x54

Rudery żydowskie w Staszowie

sygnowany wdłuż prawej krawędzi
olej, płótno
57x71

Kaktusy w oknie

olej/płótno, 76 x 61 cm
sygnowany p. d.: `Z.Gostwicki`

Martwa natura, ok. 1950

olej na płótnie,
wymiary: 47 x 45 cm,
niesygn.
Lit.: jw., s. 151

Martwa natura, przed 1950

olej na płótnie,
wymiary: 47 x 45 cm,
sygn. ś.d.: Jarosz Gostwicki, na odwrocie naklejka Domu Plastyków w Krakowie
Lit.: Katalog wystawy, Zbigniew Gostwicki, Galeria Krzysztofory, Kraków 2005, il. 152

Kazimierz Dolny, 1938

olej na płótnie,
wymiary: 47 x 45 cm,
sygn. ś.d.: Z. Gostwicki.
Lit.: Katalog wystawy, Zbigniew Gostwicki, Galeria Krzysztofory, Kraków 2005, il. s. 147.

liczba obiektów: 58