1 zł
2 600 000 zł

GÓRKA Wiktor (1922 Komorowice - 2004 Warszawa)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Plakat filmowy Zbrodniarz i panna, 1963

offset/ papier, 84 x 58,5 cm
sygn. i dat. p.g.: WIKTOR GÓRKA 63
stan zachowania: bdb

Plakat filmowy A jeśli to miłość, 1963

offset/ papier, 84 x 57 cm
sygn. i dat. p.g.: W. GÓRKA 63
stan zachowania: bdb -

Poznaj, zapamiętaj, stosuj zasady BHP, 1966 r.

plakat BHP; offset, papier, 67 x 48 cm
sygn. i dat. p. g,: W. Górka 66
stan zachowania oddarty narożnik

Spartakus, 1970 r.

offset/papier, 84 x 58 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr: 'W.GÓRKA 70'
stan zachowania: bardzo dobry

Damski gang, 1969 r.

offset/papier, 84 x 57,3 cm
sygnowany i datowany w druku p.g.: 'W. GÓRKA 69'
stan zachowania: bardzo dobry

Piękna Angelika, 1968 r.

offset/papier, 81,5 x 56,5 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'W. GÓRKA 68'
stan zachowania: dobry

Szpieg Szoguna, 1973 r.

offset/papier, 83 x 58 cm
sygnowany i datowany w druku p.d.: 'W. GÓRKA 73'
stan zachowania: dobry

Prodimex, 1968 r.

offset/papier, 83,5 x 60,3 cm
sygnowany i datowany w druku p.g.: 'W. GÓRKA 68'
stan zachowania: bardzo dobry

Wystawa plakatu polskiego, 1963 r.

offset/papier, 84,5 x 58,5 cm
sygnowany i datowany w druku p.g.: 'W. GÓRKA 63'
stan zachowania: bardzo dobry

Nie pije, nie pali, nie podrywa, ale ..., 1971 r.

offset/papier, 80,5 x 55,8 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr.: 'W. GÓRKA 71'
stan zachowania: dobry

Miłosne przygody, 1969 r.

offset/papier, 82,5 x 57,5 cm
sygnowany i datowany w druku p.g.: 'W.GÓRKA 69'
stan zachowania: dobry

Ostatni świadek, 1969

Druk offsetowy; wym.: 575 x 840 mm; Wydawnictwo CWF (Centrala Rozpowszechniania Filmów); nakład: 12000 egz; sygn. p.g.: W. Górka 69; stan zachowania: ślady złożenia.

Echo, 1964 r.

offset/papier, 83,4 x 57,5 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'W.GÓRKA 64'
stan zachowania: bardzo dobry

Maratończyk, 1977 r.

offset/papier, 83,5 x 57,5 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'W.GÓRKA 77'
stan zachowania: bardzo dobry

Beethoven, 1977 r.

offset/papier, 58,5 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. GÓRKA 77'
stan zachowania: bardzo dobry

Plakat BHP - Teraz możesz czyścić, 1957 r.

offset/papier, 67,5 x 47,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: ‘W. GÓRKA 57’

STAN ZACHOWANIA:
dobry, naddarcie u góry i w lewym rogu

Plakat BHP - Pożar wróg dobrobytu, 1966 r.

offset/papier, 68 x 48 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: ‘W GÓRKA 66’

Dom bez okien, 1962 r.

offset/papier, 84,5 x 59 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. GÓRKA 62'
stan zachowania: dobry; nieznaczne ślady po złożeniu oraz naddarcia na krawędziach

- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga-Januszewska, Olszanica 2009, s. 161, poz. 360 (il.)

Węgierski magnat, 1968 r.

offset/papier, 84 x 57 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'W. GÓRKA 68'
stan zachowania: bardzo dobry

Bunt kapitana, 1960 r.

offset/papier, 84 x 58,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'W.GÓRKA 60'
stan zachowania: bardzo dobry

Żegnajcie gołębie, 1961 r.

offset/papier, 83 x 58 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Górka 61'
stan zachowania: dobry; nieznaczne ślady pod złożeniu oraz przebarwienia

Pamiętnik Pani Hanki, 1963 r.

offset/papier, 83 x 58,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Wiktor GÓRKA 63'
stan zachowania: bardzo dobry; nieznaczne ślady po złożeniu

Bestia, 1962 r.

offset/papier, 84,5 x 58,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W.GÓRKA 62'
stan zachowania: bardzo dobry

Jeździec bez głowy, 1974 r.

offset/papier, 83 x 56 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'W. GÓRKA 74'

Plakat - Pokój narodom, klęska faszyzmowi, 1952 r.

offset/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: `W Górka 52`

Plakat - Nasza konstytucja, 1952 r.

offset/papier, 99 x 69,5 cm

Plakat do filmu WALKOWER, 1965

Druk, papier; 84 x 57,5 cm
Pochodzenie: ze zbiorów Mateusza Garbowskiego

Plakat FRANZ LEHAR, KRAINA UŚMIECHU, 1969

Operetka Warszawska
Druk, papier; 84 x 57 cm

Wojna i pokój, 1961 r.

offset/papier, 84 x 58 cm
sygnowany p.g.: `W.GÓRKA 61`

STAN ZACHOWANIA:
dobry, widoczne ślady po złożeniu

Kabaret, 1973 r.

offset/papier, 89,5 x 58 cm
sygnowny p.ś.: `W.Górka 73`

STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry, nieznaczne uszkodzenia na prawej krawędzi

- 100 lat polskiej sztuki plakatu, [red.] Krzysztof Dydo, Kraków 1993, il. 367
- Dorota Folga-Januszewska, Ach! Plakat filmowy w Polsce, s. 82, il. 166

Rose-Marie, 1976 r.

offset/papier, 84,5 x 58 cm
sygnowany i datowany p.ś.: `W. GÓRKA 76`

STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry

Plakat CYRK (szympans na rowerze), 1968

Druk, papier; 96 x 66,5 cm
Wiśniowy
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

Druk, papier; 96 x 66,5 cm
Bordowy

Plakat do filmu DWAJ Z TEKSASU, 1965

Druk, papier; 82,5 x 58 cm

Plakat do filmu BYŁ SOBIE GLINA, 1973

Druk, papier; 83,5 x 57,5 cm

DZIECI LWICY Z BUSZU, 1974

Druk, papier; 83 x 57,5 cm
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

DAMSKI GANG, 1969

Druk, papier; 84 x 57,5 cm

KABARET, 1972

Druk, papier; 95 x 58 cm

WALKOWER, 1965

Druk, papier; 84 x 58 cm

DWAJ Z TEKSASU, 1965

Druk, papier; 82,5 x 58 cm

CAŁE ZŁOTO ŚWIATA, 1963

Druk, papier; 84,5 x 57,5 cm

Kabaret, 1973 r.

offset/papier, 89,5 x 58 cm
sygnowany p.ś.: `W.Górka 73`

Nasza konstytucja, 1952 r.

offset/papier, 99 x 69,5 cm

Estymacja: 2 500 - 3 500

Pokój narodom, klęska faszyzmowi, 1952 r.

offset/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d. na płycie: `W Górka 52`

Estymacja: 2 500 - 3 500

PLAKAT, MANSARDA, 1963

Offset, papier, 85 x 58 cm
Sygnowany p.śr.: W. GÓRKA 63

Szpieg szoguna, 1973

Plakat filmowy [reż. O. Shigeshiro];
wym.: 825 x 570 mm;
sygn. pł. p.d.: W. Górka 73. (il. s. 54)

Pigułki dla Aurelii, 1958

(reż. Stanisław Lenartowicz); Plakat filmowy
wym.: 84,4 x 57,4 cm
sygn. p. śr.: W. Górka 58. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu.

Pożegnanie z diabłem, 1957

(reż. Wanda Jakubowska); Plakat filmowy
wym.: 86,2 x 59 cm
sygn. p.g.: WGórka 57. Wyd. CWF. Nakład 17000. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu.

PLAKAT, UDSTILLING AF POLSKE PLAKATER, 1963

offset, papier,
85 x 59 cm
Sygnowany p.g.: W.GÓRKA 63

NASZA KONSTYTUCJA, 1952 R.

offset/papier
99 x 69,5 cm

POKÓJ NARODOM, KLĘSKA FASZYZMOWI, 1952 R.

offset/papier
100 x 70 cm
sygn. i dat. l.d.: `W Górka 52`

DAJCIE SENSACJĘ NA PIERWSZĄ STRONĘ, 1974 R.

offset/papier,
83,5 x 60 cm
sygn. p.d.: `W.Górka 74`

DOM BEZ OKIEN, 1962 R.

offset/papier,
84,5 x 58,5 cm
sygn. p.d.: `W.Górka 62`

SKRZYDEŁKO CZY NÓŻKA, 1978 R.

offset/papier,
83,5 x 57,5 cm
sygn. p.g.: `W.Górka 78`

CZŁOWIEK ORKIESTRA, 1972 R.

offset/papier,
82,5 x 57,5 cm
sygn. p. śr.: `W. Górka 72`

SZPINAK CZYNIA CUDA, 1978 R.

offset/papier,
83 x 57,5 cm
sygn. p.d.: `W.Górka 78`

KABARET, 1973 R.

offset/papier
89,5 x 58 cm
sygn. p.śr.: `W.Górka 73`

Kabaret (Reż. Bob Fosse ), 1973;

83 x 58 cm, sygnowany "W. Górka 73". Najsłynniejszy w świecie polski plakat filmowy.

Szpieg szoguna (Shohin Kasegi)

film japoński; reż. S. Ozawa
plakat barwny;
wymiary: 825 x 580 mm;
sygn.: W. Górka 73;
druk: Rzeszów 1973, nakład 9 000 egz.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz. 550

Zawodowcy (The Professionals)

film amerykański;
reż. P. Brooks; wyst. C. Cardinale, B. Lancaster, J. Palance;
plakat barwny;
wymiary: 830 x 575 mm;
sygn.: W. Górka 68;
wyd. CWF Warszawa 1970, nakład 5 200 egz.

Miłosne przygody Moll Flanders (The Amorous Adventures of Moll Flanders)

film angielski; reż. T. Young;
plakat barwny;
wymiary: 825 x 575 mm;
sygn.: W. Górka 69; wyd. CWF Warszawa 1969, nakład 5 200 egz.
Lit.: "Magazyn Filmowy", nr 44 (1972), s. 16

2001: Odyseja kosmiczna (2001 a Space Odyssey);

film amerykański; reż. S. Kubrick;
plakat barwny;
wymiary: 840 x 575 mm;
sygn.: W. Górka 73; druk: Rzeszów 1973, nakład 8 000.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz. 549

Kabaret (Cabaret)

film amerykański; reż. B. Fosse; wyst. L. Minelli, M. York, J. Grey
plakat barwny;
wymiary: 835 x 575 mm;
sygn.: W. Górka 1973; druk: Rzeszów 1973, nakład 9 050.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz. 548

Królowe Dzikiego Zachodu (Les Petroleuses)

film francuski; reż. Ch. Jaque;
wyst.: B. Bardot, C. Cardinale;
plakat barwny;
wymiary: 815 x 570 mm;
sygn.: W. Górka 73; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład 12 500 egz.

liczba obiektów: 71