1 zł
2 600 000 zł

JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK Bożena (ur. 1950)

Kwiatki majowe, 2018

gwasz, papier; 62 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BJ2018.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Morze, 2017

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ 2017.

Ukryty wymiar (praca programowa), 1998

olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d: BJ1998.

Praca programowa - Portret alternatywny, 1993

technika mieszana (pastel, gwasz, złota i srebrna farba), karton naklejony na karton; 107 x 78,5 cm ;
sygn. i dat. p. d.: JB1993.

Morze, 2017

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi u dołu: BJ 2017.

olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d: BJ1998.

Malarz i modelka, 2004

olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ2004.

Śniadanie malarza II, 2019

olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ2009.

Pozowanie mamie jest nudne, 1985

pastel olejna, karton; 43,5 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ1985.

Moje okno, 1989

gwasz, papier; 63 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z opisem u dołu: "MOJE OKNO"-SIERPIEŃ 1989 KRAKÓW. KANONICZ BOŻENA JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK;
na odwrocie nr inw.: 40 nr. inw. 190.

Szaleństwo zimy, 1990

pastel sucha, karton; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: BJ1990 r.

Biała dama, 1998

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ1998;
na odwrocie na krośnie malarskim nr: 14 nr. inw 360.

Jeden lipcowy dzień na Kanoniczej, 1987

gwasz, karton, 62,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. wraz z napisem autorskim u dołu: "MOJE OKNO" 1987 BOŻENA JĘDRZEJEWICZ KRZYSIK "JEDEN LIPCOWY DZIEŃ NA KANONICZEJ" W 1987 ROKU" I.

Powitanie jesieni, 1990

pastel, papier; 64,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ1990;
na odwrocie oprawy opis: BOŻENA JĘDRZEJEWICZ - / SZKIC DO OBRAZU (...).

Kwiaty z naszej łąki, 1989

gwasz, papier; 62 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BJ 1989.

Moja Kanonicza, 1990

gwasz, papier ciemnobrązowy; 64,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na pracy: Styczeń. moje okno 1990. Kraków (ołówkiem), sygn. p. d.: Bożena Jędrzejewicz-Krzysik (ołówkiem).

Zimowa martwa natura, 1982

gwasz, papier; 62,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BJ 1982.

Dwór w Szmbarku i Thanatos, 1998

gwasz, papier; 62,8 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BJ 1982.

Wspomnienia - Southampton - US

olej, płótno; 100 x 70;
sygn. i dat. p. d.: BJ (monogram wiązany) 2016.

Ocean II Southampton - Us.

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: BJ (monogram wiązany) 2016.

Śniadanie malarza, 2009

olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: BJ2009.

Pogodny ranek w mojej pracowni, 2004

olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: BJ2004; data wzdłuż lewej krawędzi u dołu: 10.00.h JUNE.

Wiosna, 1992

olej, płótno; 130 x 97,5 cm; sygn. p. d.: BJ 1992.;
na odwrocie na krośnie malarskim oznaczenie autorskie: 10 nr. inw. 294.

Tryptyk - Światło w mojej pracowni, 2004

olej, płótno;
140 x 100 cm (wymiar każdej części);
prace sygnowane i datowane

Bukiet, 1987

gwasz, papier, wym. 64x47,5 cm,
dar p. Marii Madeyskiej

liczba obiektów: 25