ROMANOWICZ Aldona (z d. NEBELSKA) (1909 - 2007)
olej na tekturze,
18 x 13 cm, niesygnowany
Z pracowni artystki.
cena wywoławcza: Wykup abonament
SPACER NAD WILEJKĄ, l. 30-te XX w.
akwarela, kredka na kartonie,
20 x 15,8 cm
Z pracowni artystki.
Patrz także poz. 65.
WĘDKARZ NAD RZEKĄ WILEJKĄ, 1945
kredka, akwarela, ołówek,
25 x 35 cm,
sygnowana p.d. ołówkiem "ARom.", na odwrocie ręką artystki: "Wilno 1945"
Z pracowni artystki.
akwarela,
17 x 23 cm (na arkuszu 28 x 39 cm),
sygnowana p. d. ołówkiem "Jasieniewicze /1931"
Z pracowni artystki.
akwarela, gwasz na tekturze,
18 x 13 cm,
na odwrocie, atramentem - autorskie: "Skutki regeneracji farby amoniakiem. Grunwald - 1948 r. Zachęta - Hanka [Majewska] i ja na drabinie."
Z pracowni artystki.
gwasz, akwarela na tekturze,
13 x 18 cm,
na odwrocie, atramentem, opis obrazka:
"Grunwald stoi. 1949 r. Wizytacja Min. K [ultury] i Szt [uki] ob.? Prof. Marconi przyjmuje - prof. Tomkiewicz wprowadza. Stoją po pr.[awej]. Prof. B. Marconi, kons. Wiesław Kowalski, kons. Gustaw Pilecki, kons. Maria Orthwein, kons. Jadwiga Garbarczyk, stolarz-ebenista Sobiczewski, ja czyli AR i kons. seniorka Cecylia Kowalska. Konkluzja P. Ministra - ?Grunwald naprawiony, a nie można Pracowni Konserwacji zlikwidować?".
Z pracowni artystki.
olej na tekturze,
26,5 x 29 cm,
na odwrocie, autorskie: "Konik polny Jasieniewicze - /wakacje 1930 r. lato"
Pochodzi z pracowni artystki.
olej na tekturze,
31 x 21,5 cm,
na odwrocie, ołówkiem autorskie: tytuł obrazu i rok powstania
Z pracowni artystki.
W chińskiej szkołe kaligrafii, lata 30. XX w.
Drzeworyt, 15,5 x 11 cm [na arkuszu 21,2 x 17 cm]. Praca z okresu studiów wileńskich.Ze zbiorów autorki.
Dzieci i liście kasztana, lata 30. XX w.
Drzeworyt, 11 x 7,5 cm [na arkuszu 17 x 13,5 cm]. Praca z okresu studiów wileńskich. Ze zbiorów autorki.
akwarela na kartonie,
22,5 x 14,5 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "A. Nebelska"
akwarela na kartonie,
22,5 x 14,5 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "A Nebelska"
tempera,
23 x 24,5 cm,
sygnowana p.d. "A.Romanowicz" l.d. "1939 r.", na odwrocie napis: "malowałam podczas wojny/ Wilno - 1939 r."