1 zł
2 600 000 zł

HELLINGRATH Berthold (1877 Elbląg – 1954 Hanower)

Bazylika Mariacka w Gdańsku

akwaforta, wym. widoku 41 x 49 cm; sygn. ołówkiem p. d.: B. Hellingrath

cena wywoławcza: Wykup abonament

Widok na Pałac Opatów

akwaforta, papier, 16 × 20 cm
sygn. ołówkiem p. d.: B. Hellingrath

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Plaża w Sopocie, 1923 r.

akwaforta, wym. 15,5 x 19,5 cm, sygn. ołówkiem p. d.: B. Hellingrath

Panorama Gdańska od strony Motławy, przed 1925 r.

akwaforta, wym. 15,5 x 19,5 cm, sygn. na płycie l. d.: B. Hellingrath

Pałac Opatów w Oliwie, 1923 r.

akwaforta, wym. 16 x 20 cm, sygn. ołówkiem p. d.: B. Hellingrath

Brama Wyżynna w Gdańsku od strony południowo-wschodniej, po 1921 r.

akwaforta, wym. 21 x 16 cm, sygn. na płycie p. d.: B. Hellingrath

Katedra w Oliwie

akwaforta, wym. 20 x 15,5 cm, sygn. ołówkiem p. d.: B. Hellingrath

Kościół św. Mikołaja w Gdańsku, 1921-1926

akwaforta, 14 x 9 cm, sygn. na płycie p. d.: B. Hellingrath

Panorama Sopotu od strony Orłowa, przed 1925 r.

akwaforta, akwatinta, papier, wym. kompozycji 22 x 32 cm;
w oprawie

Gdańsk zimą, 1920 r.

akwaforta, papier, 9,8 x 14,8 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie p .d.: B. Hellingrath

Widok na ratusz w Gdańsku, 1921-1926

akwaforta, wym. kompozycji 21,3 x 15,3 cm

Widok zamku w Malborku od strony Nogatu

akwaforta, papier, 15 x 19 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem p. d.: B.Hellingrath

Nad Motławą (1910)

sygn. dat. p.d.
akwaforta,
23x31

Ulica św. Trójcy w Gdańsku

akwaforta, wym. płyty 18,5 × 16 cm;
w oprawie

Ulica Piwna w Gdańsku

akwaforta,
20,3 × 14,3 cm w świetle passe-partout;
w oprawie

Długie Pobrzeże

akwaforta; wym. płyty 22 × 34,5 cm;
sygn. p. d.: Originalradierung von prof. Hellingrath,
l. d.: Danzig, Langebrücke;
w oprawie

Ulica Piwna

wymiary arkusza: 29 x 19,5 cm
Widok ulicy Piwnej od strony zachodniej zimą. Akwaforta, brak sygnatury

Kościół Mariacki, 1920 r.

wymiary arkusza: 19,5 x 24,3
Widoki z tym przedstawieniem wydawane były przez Danziger Verlags-Geselschaft m.b.H.. Literatura: Hellingrath I.31. Akwaforta, brak sygnatury

Ratusz Głównego Miasta, 1921-1926

wymiary arkusza: 28,5 x 21,5 cm
Widoki z tym przedstawieniem wydawane były przez Danziger Verlags-Geselschaft m.b.H.. Literatura: Hellingrath I.17. Akwaforta, brak sygnatury i numeru odbitki

Gdańsk

akwaforta, papier, 31,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Hellingrath

Motława i Żuraw, ok 1910

Litografia barwna;
wym.: 310 x 420 mm;
sygn. pł. p.d.: B. Hellingrath.

DŁUGIE POBRZEŻE NAD MOTŁAWĄ W GDAŃSKU

Akwaforta;
21 x 34 cm (odcisk płyty)
Sygnowana ołówkiem p.d.: Hellingrath

liczba obiektów: 23