PODGÓRSKI Stanisław (1882 - 1964)
chromolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Podgórski / 911.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Czerwony Klasztor. Pejzaż z Pienin
olej/płótno, 66 x 88,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Stanisław Podgórski | Czerwony Klasztor'
olej/tektura, 23,5 x 36,5 cm (wymiary w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'St. Podgórski'
na listwie ramy nalepka pracowni złotniczej
Olej, płótno; 82 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Stanisław Podgórski / (...)
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z opisem pracy, Autor: Stanisław Podgórski, Tytuł: Cisza na morzu, własność prof. Laszczki.
olej/płótno dublowane, 30 x 41,5 cm
sygn. p.d.: St. Podgórski
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie;
Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.
olej, płótno, 69 × 78 cm
sygn. p. d.: Stanisław Podgórski
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem (1970) tytułem pracy oraz nazwiskiem artysty
Olej, sklejka; 19 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: S.Podgórski
olej/deska, 54 x 70,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Stanisław Podgórski | "DALIE" | 1912 r.'
gwasz, papier, 24 x 34 cm; sygn. l. d.: S. Podgórski
olej, tektura; 37 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Podgórski
olej, płótno; 91 x 107 cm;
na odwrocie fragment nalepki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem autora
sygn. p. d.: S. Podgórski
Niebo o wschodzie słońca, ok. 1910
Olej, deska; wym.: 17 x 22 cm;
sygn. l.d.: S. Podgórski.
NA BRZEGU JEZIORA
olej na tekturze, 47 x 68,5 cm, sygnowany l.d. "S. Podgórski"