1 zł
2 600 000 zł
/12

SIENICKI Jacek (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Aleja wierzb

olej, płyta pilśniowa, 35 x 45 cm;
na odwrocie dedykacja: Kochanemu / Włodziowi / Jacek; w załączeniu historia obrazu i potwierdzenie pochodzenia od adresata dedykacji, Włodzimierza Mierzwińskiego

cena wywoławcza: Wykup abonament

Okno, 1984 r.

olej/płótno, 147 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: '7 III 84 JS'

Mięso IV, 1975

olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
na odwrocie, na płótnie sygn. i dat.: Sienicki Jacek / Mięso IV' 75, oraz nieczytelne napisy.

Dachy, 1997 r.

akwarela, pastel/papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Sienicki '97.'

Kompozycja zielona

akwarela, pastel/papier, 40,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Sienicki'

Wnętrze II, 1970

olej, płótno, 81 × 65,5 cm
sygn. na blejtramie: SIENICKI JACEK |WNĘTRZE II 1970

Czaszka I, 1999

olej, papier,
29 x 39 cm (w świetle pass-partout),
sygnowany p.d.: "NASZE CZASY J. SIENICKI 99", p.g.: "NASZE CZASY"

* Droit de suite

Cyrk, 1958 r.

monotypia, papier, 48 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: Jacek S. 57 58

Bez tytułu (postać we wnętrzu), 1981

olej / płótno
145 × 105 cm
sygnowany i datowany śr.g.: 3 VIII 81, J. S.

Mięso (1999)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
46x55 cm

Drzewo (IX 1999)

sygn. dat. p.d.
pastel, papier
42x29.5 cm

"Wnętrze", 1979 r.

olej/płótno, 160 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sienicki / Jacek / ol. pł. 1979 / "Wnętrze"'

Begonia, 1999 r.

pastel/papier, 44 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'J. SIENICKI 99'

"Dachy ul. Czeskiej"

kredka, pastel/papier, 38 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: 'Jacek / Sienicki / 94'

Okno, 1981

olej, płótno, 116 x 89 cm
sygn. i dat. p. d.: 7 XI 81 J.S. oraz na blejtramie: Jacek Sienicki „Okno” 1981;
Obraz wystawiany i reprodukowany w katalogu: Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, 23.06-26.08. 2018, s. 207.

Dachy starych domów, 1973 r.

olej, płótno, 61 x 55 cm,
sygn. na odwrocie

Mięso,1996

olej, płótno; 46 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: JACEK SIENICKI / 96 (ryta w farbie końcówką pędzla).

Dachy, 1997

olej, płótno; 41x34 cm, sygnowany p.g. "J. SIENICKI | 97", na odwrocie "JACEK | SIENICKI | »DACHY« | olej, płótno | 1997"

*droit de suite

Wnętrze pracowni, 1987

olej, plótno; 72x59 cm, opisany na odwrocie: "Praca Jacka Sienickiego, r. 1987, "Wnętrze pracowni" | W.Sienicka"

*droit de suite

WNĘTRZE, 1980

olej, płótno
146, 5 x 97 cm
sygn. p.g.: J SIENICKI
na odwrocie na płótnie sygnatura: Jacek | Sienicki. | 20 XI 21 XII - 1980. | „Wnętrze“
poniżej dedykacja podpisana przez żonę artysty Wandę Sienicką

/12
liczba obiektów: 239