1 zł
2 600 000 zł
/7

MACIEJEWSKI Zbysław Marek (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Nieuzasadnione pretensje, 1975

akryl, tempera, płótno, 120 × 120 cm
sygn. p. g.: Zb 24 X 1975 oraz opisany na odwrocie: ZBYSŁAW MAREK MACIEJEWSKI | NIEUZASADNIONE PRETENSJE | 120 X 120 temp, akryl | 1975

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dyptyk, 1973 r.

akryl, gwasz/papier, 23,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem na jednej z prac p.g.: '27 x 73 Zb'

W uścisku, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek, flamaster, papier, 22 x 15,5 cm,
sygn i dat. ołówkiem p.d.: Zb 18 X 1974, u dołu pieczęć: JKK

Postać, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 20,5 x 29 cm,
sygn. i dat.: p.g.: Zb 9 I 1974

Parasolki, 1969?

olej, płótno; 60 x 75 cm;
na odwrocie opis: ZBYSŁAW MACIEJEWSKI / prac. prof. W. TARANCZEWSKI[EGO] / ROK DYPLOMOWY / 1969 (?)

Chłopcy na kocyku, 1990

olej, płótno; 45 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZBMaciejewski 6 II 1990;
na odwrocie opis autorski: Zbysław Marek / Maciejewski.

Akt, 1970

olej, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MACIEJEWSKI (flamastrem),
na płótnie zatarty okrągły stempel.

W uścisku, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek, flamaster, papier, 22 × 15,5 cm
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Zb 18 X 1974
u dołu pieczęć: JKK
Kolekcja Jana Krzysztofa Kamińskiego.

Postać, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 20,5 × 29 cm
sygn. i dat. p. g.: Zb 9 I 1974

Czułość, 1981 r.

technika mieszana, płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Zb.Maciejewski 1981
na odwrocie opis autorski: Z. M. Maciejewski/" Czułość"/1981

Kwitnąca jabłoń, 1990

tempera, akryl, płótno, 100 × 120 cm
sygn. p. d.: Zb Maciejewski 1990; na odwrocie na płótnie napis: Zbysław Marek |Maciejewski |"Kwitnąca jabłoń" |100 × 120 |akryl |1990

Pierrot, 1978

olej, akryl, płótno; 152 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Zb (monogram wiązany) 24 VI 1978;
na odwrocie opisany: Zbysław Marek / Maciejeski / 31-006 Kraków / ul. GRODZKA 10/4 / 1978.

SEN, 1996

akryl, płótno
65 x 81 cm
sygn. p.d.: ZbMaciejewski 25 II 1996
na odwrocie na płótnie sygnatura: Zbysław Marek | Maciejewski | "Sen" | 65 x 81 | akryl | 1996
p.g.: ślad podłużnej pieczątki i napis: PSOZIII/681/97

Porównaj:
- Zbysław Marek Maciejewski. Małe igraszki, Galeria na Mokrej, Poznań 1996 [Sen, 1996, akryl, tektura, kat. il. barwna s. nlb.].

Czerwony Kapturek, 1988 r.

tempera, akryl/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany: 'Zb Maciejewski 1988'
na odwrociu opisany: 'Zbysław Marek | Maciejewski | Czerwony kapturek | temp. akryl | 30 x 30 | 1988'

W paski

akwarela, gwasz, kredka, papier, 20,5 × 24 cm
u dołu pieczęć: JKK

Mandragora (W niebieskim nastroju),1996

akryl, tektura, 22,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zbysław Maciejewski - 1996
na odwrocie opis długopisem

Winogrona, 1977

olej, płótno, 77 × 77 cm
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Zbysław Marek Maciejewski / Winogrona 1977 / 73x73

Sen, 1996

akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: ZbMaciejewski 25 II 1996 ;
napis autorski na odwrocie: Zbysław Marek / Maciejewski / "SEN"/ 65 x 81/ akryl / 1996 powyżej oznaczenie: PSOZ III /681/97 na krośnie nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu.

KWIATY, 1994

olej, płótno
81 x 65,5 cm
sygn. p.d.: ZbMaciejewski 24 X 1994

Kompozycja figuralna, ok. 1973 r.

akwarela, papier, 21 × 30 cm
u dołu pieczęć: JKK
na odwrocie: Zbysław Maciejewski ok. 1973
Pochodzenie: Kolekcja Jana Krzysztofa Kamińskiego.

/7
liczba obiektów: 121