RIDINGER Johann Elias (1698 - 1767)
miedzioryt, 18,5 x 14,5 cm, sygnowany pod kompozycją J.E.R. fecit.
Dar osoby prywatnej.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Balotada w prawo / Balottade à droite
litografia kolorowana, papier, 53,5 × 39 cm w świetle passe-partout; oprawa złocona opis. l. d.: avec P. S. C. M., sygn. p. d.: Joh. El. Ridinger inv. Des. Et excud. Aug. Vind.
Scena myśliwska (Die Vorsuche mit den Leit)
miedzioryt, papier, 32,5 x 48 cm w świetle passe-partout, sygn. na płycie l.d.: Joh. El. Ridinger
Augustus III Rex Poloniarum Elector Saxoniae etc. etc.
miedzioryt/papier, 34 x 25 cm
sygn. p.d.: Joh. El. Ridinger inv. et sculp. A.V.
sygn. pod kompozycją J.E.R. fecit., 18,5 x 14,5 cm.
Dar osoby prywatnej.
RASY i ODMIANY KONI. KOŃ NORMANDZKI, ok. 1760
akwaforta, 27 x 35 cm,
wg obrazów i rysunków Johanna Eliasa RIDINGERA.
Wybitny niemiecki animalista, malarz i grafik, autor wielu prac przedstawiających życie zwierząt i polowania.
Rytował Martin Elias RIDINGER (ok. 1730-1780), syn Johanna Eliasa, jego współpracownik i wydawca
Tytuły rycin po niemiecku, francusku i łacinie.
RASY i ODMIANY KONI. DAVINI - [bok prawy], ok. 1760
akwaforta, 27 x 35 cm,
RASY i ODMIANY KONI. KOŃ ZWYKŁY (Equus communis), ok. 1760
akwaforta, 27 x 35 cm,
Rytował Johann Gottfried SEUTER (1717-1800), pasierb i współpracownik ojczyma.
RASY i ODMIANY KONI. KOŃ ARABSKI, ok. 1760
akwaforta, 27 x 35 cm,
RASY i ODMIANY KONI. KOŃ TRANSYLWAŃSKI. ok. 1760
akwaforta, 27 x 35 cm,
miedzioryt / papier, 18 x 14,5 cm
dar osoby prywatnej
RASY i ODMIANY KONI, ok. 1760 - KOŃ NORMANDZKI
Rycina w technice akwaforty, 27 x 35 cm, wg obrazów i rysunków Johanna Eliasa RIDINGERA.
Tytuł ryciny po niemiecku, francusku i łacinie.
RASY i ODMIANY KONI, ok. 1760 - DAVINI - [bok prawy]
RASY i ODMIANY KONI, ok. 1760 - KOŃ ZWYKŁY (Equus communis)
Johann Gottfried SEUTER (1717-1800), pasierb i współpracownik ojczyma.
RASY i ODMIANY KONI, ok. 1760 - KOŃ ARABSKI
RASY i ODMIANY KONI, ok. 1760 - KOŃ TRANSYLWAŃSKI
JELEŃ UPOLOWANY przez Jego Wysokość Księcia Carla Aleksandra Wirtemberskiego w 1729 r.
akwaforta, 37 x 30 cm,
sygnowana i opisana na płycie.
JELEŃ UPOLOWANY przez Jego Majestat Fryderyka I Króla Prus, 18 września 1696 r.
akwaforta, 37 x 30 cm
Z dzieła: Vorstellungen der... Hirschen... welche von grossen Herren selbst gejagdt..., 1768.
Die Crouppe im der wand lincts
miedzioryt, papier; 47 x 37 cm (wymiar kompozycji);
53,5 x 39 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej l. d.: avec P. S. C. M.; p. d.: J. E. Ridinger inv.des.et excud Aug. Vind.
miedzioryt, papier; 48 x 37 cm (wymiar kompozycji);
54 x 39 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);