1 zł
2 600 000 zł
/3

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

MADONNA Z DZIECIĄTKIEM (INTENCYA), 1924

Gwasz, olej, karton naklejony na tekturę, 72 x 100 cm
Sygnowany na księdze trzymanej przez anioła z prawej : XXV AG R X
Na odwrocie dwie wystawowe nalepki drukowane wypełnione piórem z warszawskiej Zachęty z 1924 z opisem pracy

cena wywoławcza: Wykup abonament

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Dziewczyna w chuście

sygn. monogramem l.d.
olej, płótno
50x35 cm

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Pejzaż morski, 1933 r.

akwarela, gwasz/papier, 64 x 99 cm (w świetle ramy)

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Romans

gwasz, tektura; 68,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 19 AG / JR 19 (monogram wiązany);
na odwrocie 2 nalepki wystawowe: 1. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim z tytułem Romans i podpisem autora; 2. nalepka z nr: 39936 z podanym autorstwem, tytułem: "Romans" i datą: 30/V 1919.

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

O kocie w butach: Chłopi, 1922 r.

tusz, papier, 20 x 24,5 cm w świetle passe-partout, sygn. monogramem wiązanym i dat. l.d.: AG 1922

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Grenadier

akwarela, gwasz, kredka, papier, 24,5 x 17 cm,
sygn. p.d.: monogramem AG

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Szwoleżer

akwarela, gwasz, kredka, papier, 24,5 x 17,5 cm,
sygn. p.d.: monogramem AG

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Pejzaż morski, 1933 r.

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Nauka, ok. 1920

szkic tuszem, papier; 25,2 x 18,3 cm,
ze szkicownika Artysty, z kolekcji Bednarskich w Krakowie.

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Szwoleżer

akwarela, gwasz, kredka, papier, wym. 24,5 x 17,5 cm, sygnowany p.d.: monogramem AG

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Grenadier

akwarela, gwasz, kredka, papier, wym. 24,5 x 17 cm
sygnowany p.d.: monogramem AG

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Posłaniec

pastel, gwasz, papier, wym. 22,5 x 16,5 cm w świetle passe - partout,
sygn. p.d.: monogramem AG

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

KRYSZTAŁOWY ZAMEK, z cyklu Pejzaży symbolicznych, ok. 1920

technika mieszana,
31 x 43 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d. "AG” - charakterystycznym monogramem artysty.

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Huzar

akwarela, gwasz, kredka/papier, 24,5 x 17 cm
sygnowany p.d. monogramem autorskim

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Ułan na koniu

akwarela, gwasz, kredka/papier, 24,5 x 17,5 cm

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Portret Dawida Zicmana (1923)

sygn. dat. l.śr.
akwarela, papier
53x42.5 cm (owal)

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Posłaniec

pastel, gwasz/papier, 22,5 x 16,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: monogramem `APo`

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

PORTRET DAWIDA ZICMANA

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 53 x 42,5 cm (owal)
Sygnowany l. śr.: AG 17/Iv 1923 r.
Na odwrocie napis piórem: mal. Antoni Gawińki 17/IV 1923 r. | port. Dawida Zicmana

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

W parku, 1898

olej, płótno; 35,5 x 24,5 cm (owal, w świetle oprawy);
sygn. i dat.: A.G. 1898
na odwrocie napis tuszem: Gawiński Antoni

GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)

Pejzaż, przed 1914

olej, tektura; 65 x 95 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: AGawiński
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe:
-) z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim (sprzed 1914) z autorem obrazu (słabo czytelnym)
-) TZSP (?) z tytułem Flotyla [sic!] z 1938 r.

/3
liczba obiektów: 47