1 zł
2 600 000 zł
/21

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Pejzaz z Ostrówka

olej, płótno, 68 × 97 cm
na blejtramie odręczny napis: pejzaż z Ostrówka/St. Cz. Inw. 382

cena wywoławcza: Wykup abonament

Drzewo jesienią

olej, tektura, 45 × 35 cm
na odwrocie: p. g.: Drzewo jesienią St.Cz./ inw. 313; p. d.: St. Cz./inw. 313

Fragment Kazimierza z widokiem na Farę, ok. 1929 r.

olej, tektura; 25 x 33 cm
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie: p. g.: St. Cz./inw. 178, śr. g.: „Fragment Kazimierza z widokiem na Farę”/ok. 1929; oraz naklejka: Obraz Stanisława Czajkowskiego p. t. Fragment Kazimierza z widokiem na Farę/technika olej nr katalogu 316 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 – styczeń 1981 oraz pieczątka: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

Odbudowa Kolumny Zygmunta

akwarela, papier, 38 x 50,5 cm

Na plaży w Sopocie, 1917 r.

olej/tektura, 15 x 20,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'St. Czajkowski | 1917'

Autoportret, 1953-1954

olej, płótno; 77 x 62 cm;
na odwrocie na blejtramie u dołu napisy inwentaryzacyjne: St.Cz. / inw. / 253
oraz napis wtórny AUTOPORTRET (długopisem).

Pejzaż letni, 1910 r.

olej/płótno, 50 x 86 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ST CZAJKOWSKI | 1910'

Studium nieba (Holandia)

olej, tektura; 37 x 45,5 cm;
na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 315; oraz napis: Studium nieba / /Holandia/

Fragment Kazimierza z widokiem na Farę, ok. 1929

olej, tektura; 25 x 33 cm;
Na odwrocie: p. g.: St. Cz. / inw. 178, śr. g.: „Fragment Kazimierza z widokiem na Farę” / ok. 1929; oraz naklejka: Obraz Stanisława Czajkowskiego p. t. Fragment Kazimierza z widokiem na Farę/ technika olej nr katalogu 316 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 – styczeń 1981 oraz pieczątka: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

Drzewo jesienią

olej/tektura, 45 x 35 cm;
Na odwrocie: p. g.: Drzewo jesienią St.Cz./ inw. 313; p. d.: St. Cz./ inw. 313

Portret dziewczyny

olej, płótno; 77,5 x 67,5 cm

Fragment zagrody

olej, tektura; 24,5 x 32,5 cm
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911.

Staw w Borkach o zachodzie, 1939 r.

olej/tektura, 24,4 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | BORKI 1939.'
opisany na odwrociu: '"Staw w Borkach o zachodzie" | 1939 /Nowogródzkie/' oraz pieczątka inwentarzowa

Krzyż przydrożny, 1929 r.

olej/tektura, 55 x 37,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: ‘STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1929 r.’
opisany na odwrociu: ‘w. Jakubowice | Kieleckie’ oraz ‘Krzyż przydrożny’ oraz numer ze spuścizny po artyście (‘St. Cz. inw. 345’).

Drzewa w Kaliszanach, 1953

olej, tektura; 20,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953;
na odwrocie napisy: St. Cz. / inw. 239 / „Drzewa w Kaliszanach” I / 1953.
Lit.: Stanisław Czajkowski 1878-1954; [katalog wystawy monograficznej], Warszawa - „Zachęta” grudzień 1980 - styczeń 1981, kat. poz. 691; Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu „Spotkania ze sztuką”, Łaziska Górne 2011, kat. poz. 17.

Z Ziemi Lubelski I, 1947

olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947; oraz nr inw. z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229.

Droga z Puław do Kazimierza

olej, płótno; 47 x 65 cm

Powódź, ok.1950

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,4 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI (ołówkiem);
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 433 oraz A 48 (w kole) kat. 59

/21
liczba obiektów: 418