1 zł
2 600 000 zł

HOUWALT Ildefons (1910 - 1987)

Napoleon Bonaparte

gwasz, ołówek/papier, 18 x 15 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu naklejka z opisem pracy: 'ILDEFONS HOUWALT, gouache'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Śmierć kliniczna, 1967 r.

gwasz, ołówek/papier, 20,5 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: ' I.Houwalt 67 | Śmierć Kliniczna'
na odwrociu naklejka z opisem pracy: 'Ildefons Houwalt, gouache'

Bez tytułu, 1965 r.

tempera, technika mieszana/papier,
14,5 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
40 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '(nieczytelny) IHouwalt 65'

Upiorny lunapark, koniec lat 40.

Ołówek, tusz, papier;
wym. w świetle pp: 17 x 24 cm;
nie sygn.

Introspekcja, koniec lat 40.

Gwasz, papier;
wym. w świetle pp: 23 x 32,5 cm;
nie sygn.;
tytułowana ołówkiem na odwrocie.

Uwięzieni, koniec lat 40.

Gwasz, papier;
wym. w świetle pp: 21 x 30 cm;
nie sygn.

Egzorcyzm, koniec lat 40.

Gwasz, papier;
wym. w świetle pp: 11,5 x 13,5 cm;
nie sygn.

KOMPOZYCJA Z POSTACIAMI, 1955

olej, płótno; 48 x 63,5 cm
sygn. l.d.: I. HOUWALT 1955

Pejzaż z miastem, koniec lat 40.

Ołówek/tempera/papier; wym. w św. pp.: 9,4 x 13 cm; nie
sygn.

Przyjęcie, koniec lat 40.

Kredka/gwasz/ołówek; wym.: 31,3 x 22,7 cm; nie
sygn. (il. s. 3)

Plątanina nagich postaci, koniec lat 40.

Akwarela/ołówek/papier; wym. w świetle pp.: 16 x 28 cm; nie
sygn.

Koncert surrealistyczny, koniec lat 40.

Tempera/papier; wym.: 17 x 14,2 cm; nie
sygn.

Kuszenie Świętego Antoniego, l. 40.

Tempera, ołówek, papier; wym. w św. pp.: 18,7 x 29,5 cm; nie sygn.

Pejzaż surrealistyczny, lata 60.

Tempera, karton; wym.: 21 x 29,4 cm; nie sygn.

Imieniny, 1967

Tempera, gwasz, ołówek; wym.: 21 x 13 cm; nie sygn. Reprodukcja w katalogu T. Kostyrko, Ildefons Houwalt, Warszawa 1993, s. 17.

Laureatka, 1948

Tempera, papier, ołówek; wym.: 32,5 x 22,8 cm; nie sygn. Reprodukcja w katalogu T. Kostyrko, Ildefons Houwalt, Warszawa 1993, s. 19.

Akademia Sztuk Pięknych, 1947

Tempera, papier; wym.: 20 x 29 cm; nie sygn. Reprodukcja w katalogu T. Kostyrko, Ildefons Houwalt, Warszawa 1993, s. 17.

Kompozycja z księdzem i wagą, 1950-60

olej, płótno;
79,5 x 58,5 cm;
na odwrocie napis potwierdzający autentyczność pracy: (olej.) Wykonał Ildefons Houwalt / w latach ok. 1950/60 rok / "Kompozycja z Księdzem i wagą" / potwierdzam Barbara Houwalt 1991 r; oraz nalepka z informacją o pracy.
Praca wystawiana i reprodukowana:
Wojciech Szafrański, Ildefons Houwalt. Malarstwo, Muzeum Regionalne w Wągrowcu, 22.02. - 30.03. 2008, s. 17;
Wojciech Makowiecki, Wojciech Szafrański, Ildefons Houwalt, nie-zapomniany, Galeria Miejska Arsenal, Poznań 20.01. - 01.02. 2009, s. 20.

Trzy akty, 1947-50

Akwarela, papier;
wym.: 28 x 19,5 cm;
sygn. p.d. monogramem wiązanym: IH. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty Barbarę Houwalt.

olej/płótno,
53 x 60 cm
sygnowany p.d.: `I. Houwalt`
stan zachowania: płótno przybite do ramy, brak blejtramu, do oczyszczenia

Estymacja: 7 000 - 8 000

liczba obiektów: 36