1 zł
2 600 000 zł

KOLNIK Artur (1890 Stanisławów -1972 Paryż)

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno, 40,5 x 32 cm
sygn. p. d.: Kolnik
niewielkie ubytki

cena wywoławcza: Wykup abonament

Syrena

olej, płyta; 26 x 34 cm;
sygn. p. d.: Kolnik.

Syrena

olej, płyta; 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kolnik.

Syrena

olej, tektura; 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Syrena

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Eliezer Steinbarg, Mesholim, 1932

Druk w jidysz z 14 drzeworytami Artura Kolnika (według rysunków Georga Lowendala); 8, s. 320, oprawa twarda; drzeworyty na wklejkach. Wyd.: Cernaųti (Czerniowce), 1932; druk Korner & Rosenblatt. Bardzo dobory stan.

Przemijanie, 1919 r.

olej, płyta, 48,5 × 70 cm
sygn. i dat. p. g.: Kolnik 919

Kogut

sygn. p.d.
olej, płyta
37x27.5 cm

Portret kobiety

drzeworyt, papier welinowy
19,7 x 17 cm (obraz), 28,5 x 20 cm (arkusz)
sygn. ołówkiem: grafika z serii "Monish", numer 3

Kogut

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Syrena

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Kogut

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Syrena

olej/tektura, 35 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Kolnik

Węglarz Hersz Ber, 1933 r.

drzeworyt/papier 25,8 x 20,4 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kolnik', opisany l.d.: 'Cykl "Postacie Grossbarta"'
Praca pochodzi z 12 drzeworytów cyklu Herz Grossbarts Recitations-Gestalten, wydanych w Paryżu w 1933, przez grupę żydowskich artystów Künstler-Gemeinschaft

Martwa natura

olej, płyta; 46 x 55 cm;
napis l. d.: Kolnik

Węglarz Hersz Ber, 1933

Drzeworyt;
wym.: 258 x 204 mm;
sygn. oł. p.d.: Kolnik, l.d.: Cykl "Postacie Grossbarta". Jedna z 12 prac cyklu Herz Grossbarts Recitations-Gestalten, wydanego w Paryżu w 1933, przez grupujące żydowskich artystów Künstler-Gemeinschaft. Grafiki przedstawiają kreacje sceniczne Herza Grossbard (1895-1994), żydowskiego aktora z Rumunii, który zdobył rozgłos w paryskich teatrach. Nakład teki 100 egz.
Lit.: N. Styrna, Zrzeszenie Żydowskich Artystów ..., Warszawa 2009, il. 40. Rzadkie.

Portret młodej dziewczyny

olej/karton, 50 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'Kolnik'

Portret młodej dziewczyny

olej na kartonie
sygnowany
50 x 37 cm

Nature morte

Olej, karton
sygn. p.d.
38 x 46 cm

Le panier de pommes

olej, płótno
sygn. p.d.
33 x 41 cm

liczba obiektów: 40